czwartek, Styczeń 21, 2021

Probiotyk na jelita – jak zadbać o florę bakteryjną?

0
Probiotyk na jelita

Probiotyk na jelita to coraz bardziej popularny suplement diety. Czy wiesz, dlaczego warto go stosować i kiedy można to robić? Probiotyk na jelita może być naprawdę pomocny w zadbaniu o równowagę flory bakteryjnej jelit. Dowiedz się, w jaki sposób zatroszczyć się o swój mikrobiom.

Czym jest miażdżyca i u kogo może wystąpić? 

0
miażdzyca

Miażdżyca to jedna z częstszych chorób cywilizacyjnych. Inaczej mówiąc jest to przewlekły stan zapalny ścian naczyń krwionośnych, któremu towarzyszy odkładanie blaszki miażdżycowej. Podczas przebiegu choroby dochodzi do złożenia światła naczyń, co w rezultacie prowadzi do niedokrwienia narządów czy kończyn dolnych. Powikłaniem po tego typu chorobie może być zawał serca lub udaru mózgu. Czym dokładnie jest miażdżyca znak zapytania i jakie są jej przyczyny? Co możemy zaliczyć do jej objawów? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/miazdzyca-u-kogo-moze-wystapic-w-jaki-sposob-sprzyja-rozwojowi-chorob-serca/ 

Co to jest miażdżyca? 

Jest to przewlekłe schorzenie, które obejmuje średnie oraz duże tętnice. Podstawy tej choroby leżą u miejscowe kulminacji związków lipidowych wśród błąd w naczyń krwionośnych. Przy powstawaniu blaszki miażdżycowej powstaje stan zapalny, następuje przebudowa oraz pogrubienie ścian naczyń, a także zmniejszenie ich elastyczności i znaczne zwężenie lub całkowite zamknięcie światła tętnicy. 

Jakie są przyczyny miażdżycy? 

Do przyczyn sprzyjających rozwojowi blaszki miażdżycowej możemy zaliczyć kilka czynników. Związane są one przede wszystkim z niewłaściwym stylem życia, a do najważniejszych czynników możemy zaliczyć: 

  • otyłość, 
  • cukrzycę, 
  • nadciśnienie, 
  • siedzący tryb życia, 
  • niewłaściwie zbilansowaną dietę, 
  • palenie papierosów, 
  • zbyt wysoki poziom trójglicerydów, 
  • podwyższony poziom cholesterolu LDL i obniżony poziom cholesterolu HDL. 

Inne czynniki ryzyka to również wiek, płeć oraz występowanie przypadków miażdżycy w rodzinie (uwarunkowanie genetyczne). 

Objawy miażdżycy 

Sposób, w który objawia się miażdżyca, zależy przede wszystkim od tego, jakie naczynia obejmuje proces miażdżycowy. 

Takie objawy zazwyczaj pojawiają się w przypadku, kiedy zamknięte zostaje przynajmniej 50% światła naczynia. Wówczas blaszka miażdżycowa pojawia się w obrębie naczyń wieńcowych które unaczynia ją serce, a w rezultacie dochodzi do rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Pojawiają się również objawy takie jak zmęczenie, duszności, łatwa męczliwość, ból w klatce piersiowej czy osłabienie siły nóg. Początkowo nogi osłabiony są podczas chodzenia, a w miarę postępu choroby, również spoczynku. 

Kiedy miażdżyca obejmuje tętnice szyjne oraz kręgowe, które zaopatrują w krew-mózg, pojawiać się mogą zawroty i bóle głowy. Ponadto może pojawić się dezorientacja, a nawet przejściowe niedowłady. Inne objawy miażdżycy to również niewydolność nerek i nadciśnienie. 

Zobacz też: http://www.med-online.pl/udar-mozgu-czym-jest-jakie-sa-jego-przyczyny-i-objawy/

Dlaczego nie warto mieć chemii na głowie, czyli naturalne szampony do włosów

0
Dlaczego nie warto mieć chemii na głowie, czyli naturalne szampony do włosów

Czy wiesz co zawiera szampon, który kilka razy w tygodniu stosujesz na swoich włosach? . Zawartość chemii w produktach do codziennej pielęgnacji przytłacza, ale niestety wiele osób postanawia zaufać reklamom i nie czyta składu przed zakupem szamponu. Zobacz dlaczego warto kupować świadomie i wykreślić z listy zakupów szampony pełne chemicznych substancji.

Naturalne szampony do włosów nie podrażniają skóry

Wiele substancji, które można znaleźć w produkowanych dziś szamponach mają szkodliwe działanie dla twojej skóry głowy i mogą powodować podrażnienia, łupież, swędzenie, a także łuszczycę. To wszystko stanowi samo w sobie nieprzyjemne objawy stosowania chemii w kosmetykach, które łatwo zniwelować odstawiając swój zwykły szampon i zastępując go szamponem z naturalnych składników. Jednak nawet jeśli nie występują u ciebie żadne widoczne symptomy stosowania chemicznego szamponu, bierz też pod uwagę, że kontynuując używanie go, możesz narażać się na działanie substancji rakotwórczych. Wystrzegaj się przede wszystkim tych preparatów które zawierają glikole polietylenowy i polipropylenowy, dietanoloaminę, monoetanoloaminę czy triethanolminę. Zwiększają one ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Naturalne szampony są przeciwieństwem produktów chemii kosmetycznej. Zawierają zioła, naturalne olejki i glinki, dzięki czemu mają dobroczynny wpływ na skórę i włosy oraz są całkowicie bezpieczne.

Naturalne szampony do włosów to świetna pielęgnacja

Szampony z naturalnych produktów są nie tylko przyjazne dla twojej głowy, ale także sprawiają, że włosy nabierają objętości i blasku. Dzięki naturalnemu nawilżeniu nie będziesz mieć problemów z przesuszoną skórą. Brak podrażnień spowoduje także, że gruczoły łojowe nie będą musiały pracować na wysokich obrotach, a włosy nie będą się nadmiernie przetłuszczały, gdyż naturalną warstwą ochronną stanowić będą ekologiczne substancje zawarte w szamponie. Ciekawe propozycje naturalnych kosmetyków do włosów można znaleźć tutaj: https://www.chatkaekoludka.pl/szampony. Warto jak najszybciej wyposażyć się w bezpieczne kosmetyki, aby już przy kolejnym myciu zafundować swoim włosom naturalną odtrutkę po dotychczasowym traktowaniu ich szkodliwymi substancjami. Już po kilku myciach z pewnością zauważysz, że odżyją.

Likwidacja przebarwień przy pomocy profesjonalnych zabiegów kosmetycznych

0
Likwidacja przebarwień przy pomocy profesjonalnych zabiegów kosmetycznych

Przebarwienia to jedne ze zmian na ciele, które dość mocno przeszkadzają ich posiadaczowi. Wynika to głównie z faktu, iż najczęściej znajdują się one na twarzy, którą przecież na co dzień się eksponuje. Jeśli zastanawiasz się w tym momencie czy można się tych zmian pozbyć to już spieszymy z pomocą.

Likwidacja przebarwień – najpierw poznaj ich genezę

Zanim zaczniesz szukać zabiegu, który będzie w stanie zredukować lub całkowicie zlikwidować przebarwienia to zastanów się skąd one się właściwie wzięły. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach winna nie jest genetyka, a to jak traktowana jest skóra na co dzień. Mowa tu między innymi o jej zbytniej ekspozycji na promienie słoneczne. Bardzo często właśnie po okresie letnim wzrasta liczba klientek w salonach kosmetycznych. Wspomniane promienie słoneczne powodują bowiem pojawianie się ciemniejszych plamek na twarzy o rozmaitych rozmiarach. Kolejnym powodem przez, który pojawiają się przebarwienia jest nieodpowiednia dieta i stosowanie podrażniających skórę kosmetyków. W tych przypadkach bardzo często wystarczy jedynie zmienić swoje nawyki lub używane produkty i po jakimś czasie skóra powinna wrócić do normy. Niestety czasem zmiany są zbyt silne i nie da się ich samodzielnie usunąć. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą rozregulowane hormony. Zaburzenia w gospodarce hormonalnej bardzo mocno odzwierciedla wygląd skóry. Wówczas konieczna jest wizyta w salonie kosmetycznym.

Likwidacja przebarwień – jakie zabiegi?

Jednym z zabiegów oferowanych w salonie kosmetycznym jest peeling chemiczny. Jego działanie jest typowo złuszczające. Ma on bowiem usunąć cały martwy naskórek i pobudzić skórę do samodzielnej regeneracji. Przy tym zabiegu można liczyć na wygładzenie skóry, a także zredukowanie znajdujących się na niej przebarwień. Warto tu zaznaczyć, że nie wystarczy jedna wizyta w salonie kosmetycznym. W przypadku peelingu chemicznego, jak i wielu innych zabiegów zaleca się wykonanie ich serii. Tylko wówczas można spodziewać się oczekiwanych efektów. Innym zabiegiem również działającym złuszczająco jest mikrodermabrazja. Przy pomocy specjalnego urządzenia i tarczy np. korundowej usuwa się martwy naskórek. Oba wymienione zabiegi zaliczane są do bezpiecznych i nieinwazyjnych. Po ich wykonaniu oczywiście skóra jest wrażliwa, ale jeśli zastosuje się do zaleceń specjalisty np. z https://salonpieknecialo.pl/ to nie powinno się mieć do czynienia z żadnymi komplikacjami. Kolejnym zabiegiem, który z całą pewnością uznawany jest za najbardziej skuteczny jest zastosowanie urządzenia lasera. Wiązka lasera rozbija skupiska melaniny dzięki czemu przebarwienia są usuwane.

Uszczelki PCV – jaką rolę pełnią w domu i nie tylko?

0
Uszczelki PCV

Każdego dnia korzystamy z rozmaitych urządzeń. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak one funkcjonują. Okazuje się jednak, że pewne elementy są w nich niezastąpione. Możemy do nich zaliczyć chociażby uszczelki. Co warto o nich wiedzieć?

Uszczelki – czym tak naprawdę są?

Zadanie tego elementu jest bardzo proste. Mają one na celu uszczelnienie systemu, dlatego montuje się je w miejscu łączenia dwóch elementów. Uszczelki stosuje się zarówno w konstrukcjach statycznych, jak i ruchowych. Aby jak najlepiej dopasować je do danego systemu, wykonuje się je z różnych materiałów. Izolatory mogą być wykonane z kartonu, tektury, płyt azbestowych, metali miękkich, gum oraz PCV. To właśnie uszczelki z tworzywa sztucznego stosuje się do utrzymania odpowiedniego ciśnienia cieczy lub gazu. Możemy też je wykorzystać do izolacji systemu od czynników zewnętrznych. Takie zastosowanie uszczelki PCV znajdują chociażby w motoryzacji. Łączą bowiem głowicę silnika z jego bokiem. Montaż w takim miejscu wymaga bowiem odporności na wysokie ciśnienie oraz temperaturę.

Uszczelki PCV – gdzie możemy je znaleźć?

Poza tym, uszczelki PCV montuje się także w drzwiach pojazdów. Ich zadaniem jest wówczas odizolowanie wnętrza auta od otoczenia. Dzięki temu do środka pojazdu nie dostanie się deszcz, śnieg, a także wiatr. To jednak nie wszystko. Uszczelki PCV znajdziemy także w sprzęcie wykorzystywanym w domu. Wystarczy, że zajrzymy do lodówki, czy okien. Pełnią one wówczas rolę izolatora, dzięki czemu urządzenia te mogą pełnić swoje zadanie. Uszczelki PCV oferuje wielu producentów z tworzyw sztucznych. Jeden z nich jest dostępny na tej stronie http://www.firmaskowronski.pl/143/wkladki-tlumiace. Bez wychodzenia z domu możemy więc znaleźć rozwiązania idealne dla naszych potrzeb. Firmy oferują także realizację indywidualnych zamówień. Dzięki temu każdy ma możliwość zakupu idealnego izolatora. Warto o tym pamiętać, gdyż może to mieć kluczowy wpływ na prawidłowe działanie maszyn i urządzeń. Dlatego właśnie warto stawiać na oferty polskich firm. Nie będziemy musieli wówczas martwić się o ich jakość i wytrzymałość.

Manicure tytanowy – zastanawiasz się czym się wyróżnia? Podpowiadamy!

0
Manicure tytanowy

Na rynku kosmetycznym co jakiś czas pojawiają się różnego rodzaju nowości. Niektóre przechodzą bez większego echa. Inne z kolei na stałe wpisują się w ofertę salonów. Tak właśnie jest z manicure tytanowym, obok którego ciężko przejść obojętnie. Czym dokładnie się wyróżnia?

Manicure tytanowy – zasada działania

Jeśli zastanawiasz się czym właściwie jest manicure tytanowy i na czym polega jego fenomen to już spieszymy z wyjaśnieniem. Ten rodzaj stylizacji dotarł do nas zza oceanu, a dokładniej z New Jersey. Na naszym rynku pojawił się około trzy lata temu i jak się okazuje nie ma zamiaru z niego zniknąć. Wyróżnia go przede wszystkim innowacyjna metoda aplikacji. Mowa tutaj o zastosowaniu specjalnej bazy, na którą nakłada się puder w wybranym kolorze. Całość zostaje utwardzona i utrzymuje się kilka tygodni. Jest to spora różnica w porównaniu chociażby z dominująca na naszym rynku hybrydą, do której utwardzenia potrzebna jest lampa UV lub Led. Jej wpływ już jakiś czas temu został oceniony jako negatywny przy częstym użytkowaniu, ponieważ przyspiesza procesy starzenia. Nie jest również tak trwały jak omawiany manicure tytanowy. Co więcej, tytan można uzupełniać. Co to oznacza dla klientki? Możliwość uniknięcia nieestetycznych odrostów widocznych na paznokciu. A nie da się ukryć, że jest to spory komfort, ponieważ stylizacja przez cały czas będzie wyglądała świeżo i estetycznie.

Manicure tytanowy – profesjonalne wykonanie

Wspominana hybryda czy też popularny lakier klasyczny można nałożyć sobie samodzielnie w domu. Manicure tytanowy również, ale zdecydowanie lepiej jest udać się na jego aplikację do salonu kosmetycznego. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że kosmetyczka ma znacznie większą wiedzę na jego temat zaczerpniętą np. z https://revelpolska.pl/. Kosmetyczki przechodzą zaawansowane szkolenia dzięki czemu wykonana przez nie stylizacja z wykorzystaniem manicure tytanowego jest znacznie bardziej efektowna, estetyczna i trwała. Z całą pewnością jeśli zdecydujesz się na usługi profesjonalistki to nie pożałujesz swojego wyboru. Będziesz miała wykonany taki manicure, które pozazdroszczą Ci koleżanki.

Klimatyzatory przemysłowe – kto oferuje sprawdzone rozwiązania?

0
Klimatyzatory przemysłowe

Nowoczesne technologie znacząco wpływają na współczesny przemysł. Dzięki nim możliwa jest nie tylko szybka, ale przede wszystkim precyzyjna produkcja. Wpływ na to ma wiele urządzeń. W wielu branżach warto tu wspomnieć chociażby o klimatyzatorach przemysłowych. Jaką pełnią rolę?

Klimatyzacja – w jaki sposób funkcjonuje?

Słysząc ten termin wielu z nas automatycznie skojarzy go z systemem, z którego korzystamy w naszych samochodach. W przemyśle jednak klimatyzacja ma znacznie szersze zastosowanie. Przede wszystkim jest to proces przetwarzania powietrza, który pozwala osiągnąć i utrzymać konkretne warunki. Nie ograniczają się one jednak wyłącznie do wilgotności powietrza czy temperatury. Wiele branż przemysłowych potrzebuje bowiem także właściwej tolerancji wahań temperatury, czy prędkości powietrza. Jeszcze bardziej rygorystycznie do warunków panujących na produkcji podchodzą koncerny farmaceutyczne czy kosmetyczne. W ich przypadku ogromną rolę odgrywa także czystość powietrza na poziomie mechanicznym, chemicznym, a także mikrobiologicznym. Niezbędne wówczas okazują się klimatyzatory przemysłowe.

Klimatyzatory przemysłowe – kupić czy wynająć?

Urządzenia te muszą być dopasowane do funkcji, którą mają pełnić. W przeciwnym razie nie będą one użyteczne. Dlatego najlepiej sięgać po modele oferowane przez renomowanych producentów. Takie urządzenia będą odznaczały się wysoką jakością i trwałością. Koszt zakupu klimatyzatorów przemysłowych może jednak przyprawić o ból głowy niejednego przedsiębiorcę. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić nieco środków, nie tracąc przy tym na jakości towarów. Niektóre firmy oferują bowiem wynajem takich urządzeń. Tego typu ofertę znajdziesz chociażby pod tym linkiem https://www.ras-agregaty.pl/. Klimatyzatory przemysłowe przeznaczone na wynajem są w pełni sprawne i pochodzą od renomowanych producentów. Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie, możemy też liczyć na wsparcie serwisowe czy doradztwo z zakresu doboru odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dobrze zainwestowaliśmy pieniądze.

Producent bielizny erotycznej na każdą okazję – co powinien mieć w ofercie?

0
Producent bielizny erotycznej na każdą okazję

Nowy komplet bielizny erotycznej to świetny pomysł na prezent. Możesz go sprawić sobie sama lub otrzymać go od swojego wybranka. By był trafiony potrzebujecie oboje dostępu do dobrego sklepu, który oferuje szeroką gamę produktów. Jak taki znaleźć?

Bielizna erotyczna od producenta

Zazwyczaj poszukiwania nowego kompletu bielizny rozpoczynają się od wizyt w sklepach stacjonarnych. Niestety zazwyczaj kończą się one klęską. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w takich sklepach zazwyczaj dostępnych jest jedynie kilka produktów w niepełnej rozmiarówce. Często klientki czują się mało komfortowo gdy zerkają na nich inni kupujący lub osoby mijające sklep. Właśnie dlatego drugim krokiem i tu trzeba zaznaczyć, że zdecydowanie lepszym jest zapoznanie się z ofertą sklepów działających on-line. Przeglądanie ich oferty jest niezwykle komfortowe. Można śmiało otwierać kolejne zakładki i poznawać dostępne produkty bez ruszania się z własnej kanapy. W takich katalogach dostępnych jest wiele modeli, w różnych kolorach i różnych rozmiarach. Jedynym minusem jest oczekiwanie na dostawę, choć przy obecnym rozwoju firm kurierskich obecnie nie ma to już tak dużego znaczenia.

Producent bielizny erotycznej – zmysłowej i odważnej

Dostępne w ofercie sklepu takiego jak np. https://beauty-night.com/ są produkty o zróżnicowanych krojach i różnych materiałach. Najczęściej można spotkać się z prześwitującymi siateczkami, zmysłowymi koronkami, jak również połyskującymi i miłymi w dotyku materiałami. Wszystkie one można otrzymać w kolorach kojarzonych właśnie z bielizną erotyczną. Mowa tu o czerni, czerwieni, a także fiolecie. Nie można zapomnieć również o bieli, która idealnie sprawdzi się podczas nocy poślubnej. Producent bielizny erotycznej zadbał o to, by każda kobieta otrzymała produkt dla siebie. Dlatego też w jego ofercie znajdują się nie tylko komplety, ale również koszulki nocne czy szlafroki. Dla bardziej odważnych i świadomych swego ciała będą siateczkowe bodystocking, a dla lubiących klasykę zmysłowe body.

Zabiegi odmładzające – zadbaj o swój wygląd!

0
Zabiegi odmładzające

Włączasz telewizor i zastanawiasz się jak to jest, że wszystkie aktorki pomimo upływu lat wyglądają młodo i promiennie? Kiedy odpalasz internet wyświetlają Ci się reklamy kremów, które mają w magiczny sposób odmienić Twoją skórę? Niestety nie mamy dobrych wieści. Wizerunek osób publicznych jest opracowywany przez sztab ludzi. To oni dbają o taki makijaż, który zakryje wszelkie niedoskonałości. Z kolei proponowane Ci na każdym kroku kosmetyki, wcale nie muszą być takie super. Jak więc zadbać o siebie w rozsądny sposób?

Zabiegi odmładzające w domowym zaciszu

Na samym początku należy dokładnie przyjrzeć się zawartości swojej własnej kosmetyczki, a także półek z kosmetykami. Jeśli posiadasz wiele produktów, ale wybierałaś je mało świadomie to niestety mogą one nie spełniać oczekiwań. Wszystko przez to, że przy wyborze danego kosmetyku największa uwagę należy zwracać na skład. Zawierać się w nim muszą substancje wspomagające naturalnie zachodzące w skórze procesy regeneracyjne. Niezbędny okaże się nie tylko popularny kolagen, ale również koenzyn Q10, witaminy A i E, a także kwas hialuronowy i antyoksydanty. Oczywiście nie muszą one wszystkie znajdować się w jednym produkcie. Warto jednak zainwestować w dobre serum lub krem, który ma kilka z nich w składzie. Sam kosmetyk to jednak nie wszystko. Potrzebna jest także regularność w jego stosowaniu. Nawet najlepszy kosmetyk, jeśli nie będzie nakładany codziennie lub raz w tygodniu jak w przypadku serum to niestety nic nie zdziała. Takich kosmetyków nie powinno się także wybierać bez analizy potrzeb skóry.

Zabiegi odmładzające prowadzone przez profesjonalistów

Właśnie taką analizę kondycji i aktualnych potrzeb przeprowadza kosmetyczka w swoim gabinecie. Jej profesjonalne spojrzenie da wiele odpowiedzi. Przede wszystkim ustali czego tak naprawdę skórze potrzeba. Być może jest jedynie nieodpowiednio nawilżona, a być może ma już spory problem z produkcją kolagenu lub elastyny. Specjalistka z https://nowacka.com.pl/ będzie w stanie wskazać również jaki zabieg okaże się najskuteczniejszy w celach regeneracyjnych. Zaproponuje np. peeling chemiczny lub mikrodermabrazję, które usuwają martwy naskórek i znajdujące się na nim zanieczyszczenia. Może także wskazać zabieg laserowy, który usunie znajdujące się na powierzchni skóry niedoskonałości.

Białe tenisówki – uniwersalny element garderoby, idealny do wszystkiego

0
Białe tenisówki

Białe tenisówki to wyjątkowy rodzaj obuwia, który sprawdza się podczas wielu okazji. Wygoda w połączeniu z nietuzinkowym designem zawsze jest w cenie, dlatego trampki zyskały już miano butów ponadczasowych. Sprawdź, kiedy warto je założyć!

Jakie zalety kryją w sobie białe tenisówki?

Uniwersalność, ponadczasowość, modny design, wygoda – to tylko niektóre z zalet białych tenisówek. Tenisówki same w sobie uznawane są za najbardziej praktyczne i komfortowe buty. Goszczą na naszych stopach już od wielu lat. Chodzą w nich gwiazdy, sportowcy, pracownicy biurowi, rodzice, jak i dzieci. Są stworzone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ale w czym właściwie kryje się ich wyjątkowość? Przede wszystkim w ich wielofunkcyjności. Są odpowiednie do spodni, sukienek, spódnic i kombinezonów, więc mając je w swojej szafie nie trzeba zastanawiać się, jakie obuwie założyć danego dnia, by pasowało do stylizacji. Ich niewątpliwą zaletą jest również niska cena. Można je znaleźć w wielu sklepach, co czyni je ogólnodostępnymi. Warianty w białym kolorze wyróżniają się na tle innych, gdyż zwracają na siebie uwagę i stanowią urozmaicenie. Niektórzy mogą obawiać się, że tego typu buty szybko się zabrudzą, ale nic bardziej mylnego! Jeśli wybierzesz białe tenisówki ze sprawdzonego sklepu, ich wysoka jakość sprawi, że będą odporne na zniszczenia, a przy tym będzie można prać je w pralce. Zawsze możesz dokupić specjalny preparat do czyszczenia białych butów, co sprawi, że będą wyglądać jak nowe przez długi czas.

Jakie modele białych tenisówek mamy do wyboru?

Producenci nie poprzestają na tworzeniu jednego typu tenisówek. Możemy postawić nie tylko na klasyczne sportowe trampki ze sznurówkami, ale również na inne modele. Na stronach takich jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/tenisowki dostępne są białe tenisówki wsuwane, dzięki czemu łatwiej będzie je wkładać i zdejmować. To niezwykle wygodna propozycja. Trampki mogą być krótkie lub za kostkę, z białą podeszwą lub w innym kolorze. Co ciekawe, niektóre modele zdobione są wzorkami, cekinami, ćwiekami, a także kwiatami, co pozwala dopasować wariant idealny dla siebie. Wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

ZOBACZ TEŻ