niedziela, Marzec 29, 2020

Białko z sałaty jako lekarstwo na zrastanie się kości

0
sałata

Kości u osób zmagających się z cukrzycą goją się znacznie wolniej. Jest to z pewnością uciążliwy problem. Naukowcy chcąc temu zaprzestać pracują nad prostą terapią przy użyciu roślin, która może przyspieszyć proces zrostu kości. Z przeprowadzonych badań wynika narazie, że pomysł z wykorzystanim liści sałaty jest obiecujący. Czy białko z tych roślin okaże się lekarstwem na zrastanie się kości dla cukrzyków?  

Jedno z centrów diagnostycznych z Ameryki oszacowało, że 30,3 mln osób w Stanach Zjednoczonych – czyli 9,4 proc. populacji – choruje na cukrzycę. Mówi również, że u 84,1 miliona osób stwierdzono stan przedcukrzycowy. Nieleczony stan może rozwinąć się nawet w cukrzycę typu 2 w ciągu już zaledwie 5 lat. Przeliczono koszt ekonomiczny choroby w USA. Wyniósł on 327 miliardów dolarów (tylko w 2017 roku). Osoby zmagające się z  cukrzycą mają wyższe ryzyko złamań i mniejsze tempo gojenia kości, lekarze uważają, że proces powrotu do zdrowia to poważne wyzwanie dla pacjentów.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/efekty-cwiczenia-deski/

Jak cukrzyk leczy złamania kości?

Osoba z cukrzycą, która ma złamanie kości musi przestrzegać wielu ważnych reguł. Taka osoba potrzebuje regularnych zastrzyków oraz częstych wizyt w szpitalach. Naukowcy starają się więc opracować niedrogi oraz łatwy w przyjmowaniu lek białkowy, który będzie stymulował  wzrost komórek budujących kości oraz przyspieszał ich regenerację. Poszukują rozwiązania, które będzie można wykonać nawet w domu.

Białko z roślin lekarstwem dla kości?

Zespół badawczy z Ameryki wszczepił białko, które pomaga transportować połączone białka do krwiobiegu z układu pokarmowego w liście sałaty oraz usunął gen oporności na antybiotyk. Gdy sałata wyrosła sproszkowano  jej liście, aby stworzyć lek. Naukowcy uznali, że dostarczanie organizmowi białka zawartego w sałacie jest skuteczne, tanie i proste. Naukowcy mają wielkie nadzieje na dalszy rozwój swoich badań. Mają nadzieje, że ich pomysł będzie źródłem ratunku nie tylko w leczeniu złamań kości, ale także w innych chorobach lub przypadkach.

Źródło: https://www.badzmyzdrowi.pl/

Zaburzenia odżywiania – jak się objawiają?

0
Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania to poważne zaburzenia psychiczne, które stopniowo wyniszczają organizm osoby borykającej się z tym problemem. Zazwyczaj dotykają osoby młode, których tożsamość dopiero się kształtuje. Istnieją pewne sygnały ostrzegawcze, które świadczą o początkach zaburzeń odżywiania. Jest to idealny czas, żeby zareagować. Jakie oznaki powinny nas zaniepokoić?

Zazwyczaj cieszymy się jak bliska dla nas osoba, zmieni swój sposób odżywiania na zdrowszy lub postanowi zrzucić zbędne kilogramy, w przypadku nadwagi. Musimy jednak pamiętać, że rozsądne odchudzanie powinno być zawsze prowadzone pod okiem specjalisty dietetyka. W wielu sytuacjach odchudzanie na własną rękę kończy się zaburzeniami odżywiania.

Sygnały, które mogą wskazywać na zaburzenia odżywiania

Powinniśmy zareagować, gdy zauważymy u bliskiej osoby takie zachowania jak:

 • zwiększona ilość przeczytanych książek o różnego rodzaju dietach,
 • systematyczne przeglądanie stron internetowych, dotyczących odchudzania lub zaburzeń odżywiania,
 • stosowanie głodówek lub cudownych diet,
 • nagłe przejście na wegetarianizm,
 • wybrzydzanie przy posiłkach, nawet tych lubianych,
 • odwiedzanie toalety, od razu po posiłku,
 • wielokrotne branie prysznica w ciągu dnia – w ten sposób osoba chora chce zagłuszyć odgłosy wymiotowania,
 • opuszczanie posiłków lub unikanie ich w towarzystwie osób trzecich.

Przeczytaj też: http://www.boolvar.pl/witaminy-dla-seniora-co-warto-zazywac/

Sygnały, które wskazują na zaburzenia odżywiania. Tutaj należy szybko interweniować!

Jeżeli nie zauważyliśmy powyżej opisanych sygnałów lub widzieliśmy je, ale zostały zbagatelizowane problem z czasem zacznie się pogłębiać. Samodzielne wyjście z zaburzeń odżywiania jest bardzo trudne, dlatego bardzo ważna jest pomoc osób bliskich oraz psychologa.

Sygnały, które powinny nas nakłonić do szybkiego skorzystania z pomocy:

 • przewlekłe głodówki,
 • odmawianie spożywania posiłków wśród najbliższych osób,
 • jedzenie w samotności,
 • zatrzymanie miesiączkowania,
 • nagłe ataki obżarstwa,
 • zażywanie środków przeczyszczających lub spalających tłuszcz,
 • wykonywanie częstych, intensywnych treningów,
 • nie pozwalanie na przygotowywanie posiłków przez inną osobę,
 • obsesyjne liczenie kalorii,
 • zamknięcie się w sobie, unikanie kontaktu z innymi ludźmi.

Źródło: https://www.samorozwijalnia.pl/

Peeling kawowy – jakie korzyści płyną z jego stosowania?

0
Peeling kawowy

Peeling kawowy jest to zabieg pielęgnacyjny, który jest dedykowany osobom z cellulitem. Po jego wykonaniu nasza skóra jest gładka, rozjaśniona i napięta. Aktywnym składnikiem peelingu kawowego jest kofeina. Kofeina słynie ze swoich cudownych właściwości, takich jak: ściągnięcie skóry i dostarczenie jej odpowiedniej ilości przeciwutleniaczy. Seria zabiegów, pozwala nam w skuteczny sposób pozbyć się cellulitu na naszym ciele.

Jak aplikować peeling kawowy?

Przed wykonaniem peelingu kawowego, najpierw powinniśmy dokładnie oczyścić miejsce, które chcemy poddać zabiegowi. Następnie zaczynamy aplikację specyfiku. Pomocne w tym może być zastosowanie szczotki, za pomocą której możemy okrężnymi ruchami, delikatnie wmasować peeling w wybrane partie ciała. Wcieranie peeling powinno trwać około 15 minut. Dopiero po tym czasie możemy go spłukać letnią wodą. Aby efekty były zauważalne, powinniśmy go wykonywać codziennie.

Właściwości peelingu kawowego

Najważniejsza w ziarnach kawy jest duża zawartość antyoksydantów. To dzięki nim nasza skóra jest w stanie się poprawić, a jej procesy starzenia będą opóźnione. Peeling kawowy skutecznie redukuje zaczerwienienia oraz obrzęki, śmiało można go używać nawet do peelingu twarzy.

Peeling kawowy świetnie odświeża skórę i sprawią, że jest ona bardziej promienna. Gdy zmagamy się z trądzikiem różowatym, również powinniśmy stosować taki peeling, ponieważ redukuje jego objawy. Poza tym znakomicie usuwa martwy naskórek i oczyszcza pory na twarzy. Dzięki czemu kosmetyki, zaaplikowane po nim dużo lepiej działają.

Przeczytaj też: http://www.boolvar.pl/kwasy-aha-bha-pha-czym-sie-roznia-od-siebie/

Do peelingu kawowego możemy dodać różne składniki, które zwiększą jego właściwości. Na przykład, gdy do mieszanki dodamy olej roślinny, nasza skóra po peelingu będzie dodatkowo nawilżona, odżywiona i świetnie zmiękczona. Gdy dodamy sól morską, nasz peeling będzie miał działanie, podobne do drenującego masażu.

Peeling kawowy pobudza krążenie, a masaż podczas zabiegu dodatkowo sprawia, że skóra będzie napięta i niesamowicie gładka.

Ciekawym pomysłem jest również dodanie do peelingu kawowego awokado. Po takim zestawie skóra będzie pełna blaski i otrzyma sporą dawkę witaminy E, która świetnie wpływa na elastyczność skóry.

Ostatnią możliwością jest peeling kawowy w połączeniu z płatkami owsianymi. Ten rodzaj jest polecany osobom, które mają skórę wrażliwą, a nawet podatną na uczulenia.

Źródło: https://www.dolcevitamagazyn.pl/

Patenty na świąteczne przysmaki, które każda gospodyni powinna znać

0
Patenty na świąteczne przysmaki, które każda gospodyni powinna znać

Jeśli w tym roku po raz pierwszy urządzasz święta u siebie, a nie masz wprawy przygotowywaniu bożonarodzeniowych potraw, nie przejmuj się. Tradycyjne świąteczne dania z reguły opierają się na prostych przepisach.

Jak się spakować na podróż służbową – szybkie i efektywne rady dla zapominalskich

0
podróż służbowa

Bywają sytuacje, że w pracy zostajemy zaskoczeni koniecznością pojechania w podróż służbową. Bądźmy szczerzy delegacje do najprzyjemniejszych nie należą, szczególnie gdy firma ma ograniczony budżet i zostajemy zameldowaniu w tanim hoteliku, gdzie warunki pozostawiają wiele do życzenia. Niemniej do takiej podróżny koniecznie trzeba się przygotować, aby nic nie zapomnieć i nie musieć kupować na miejscu. W dzisiejszym poradniku przedstawimy wam szybkie i efektywne rady dla zapominalskich. Już teraz zdradzimy Wam, że torba na garnitur jest obowiązkowym wyborem.

Czym cechuje się alergia na kurz?

0
alergia na kurz

Dużo osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, że mają po prostu – kolokwialnie pisząc – pod swoim dachem kilka lub nawet kilkanaście milionów nieproszonych gości. Jak to jest możliwe? Czego dotyczy to konkretne stwierdzenie? Chodzi nam po prostu o maleńkie pajęczaki. Z jednej strony są one niewidzialne. Z drugiej są naprawdę bardzo groźne w kontekście funkcjonowania całego naszego organizmu. Prowadzą one do takiej choroby, jak właśnie alergia na kurz. Jakie są tutaj typowe objawy? Co zrobić, aby radzić sobie w obrębie tego kłopotu zdrowotnego?

Okazuje się, że alergia na kurz jest niestety coraz powszechniejszym problemem. Dotyka ona osoby w różnym wieku. Nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Pamiętajcie, że alergenem są tutaj wyłącznie odchody roztoczy. Statystyki pokazują, że maleńkie pajęczaki mogą być zgromadzone w rozmaitych lokalizacjach. Między innymi na materacu łóżkowym i tak dalej. Właśnie dlatego często symptomy tej choroby nasilają się zaraz po przebudzeniu. Należy podkreślić, że alergia na kurz charakteryzuje się rozmaitymi objawami. To między innymi częsty oraz nawracający katar. Do tego dochodzi regularny kaszel, a także zaczerwienienie oczu. Osoby, które zmagają się właśnie z tym problemem narzekają także na duszności. Ciekawostka jest taka, że ustępują one po wyjściu na świeże powietrze. To natomiast dobitny znak, że geneza problemu znajduje się po prostu na terenie naszej nieruchomości. Poza tym alergia na kurz może także prowadzić do rozmaitych problemów skórnych. Ten temat na pewno nie może być bagatelizowany. Może bowiem skończyć się tym, że ta choroba przeistoczy się w różne inne objawy przewlekłe. Na przykład chodzi nam o bardzo duże zmęczenie – permanentne – oraz bóle głowy itp. Niestety, często kończy się to także astmą oskrzelową.

Co zatem w takiej sytuacji począć? Dużo osób stoi przed tym konkretnym dylematem. Oczywiście, niewątpliwie warto być pod opieką lekarza, który zastosuje niezbędne medykamenty, a także wprowadzi odpowiednie metody (choćby odczulanie). Pamiętajcie, żeby cała odpowiedzialność nie była jednak na barkach alergologa. Samodzielnie także musicie wprowadzić pewne zasady do swojego życia. Między innymi chodzi o to, aby systematycznie sprzątać. Bardzo ważne jest regularne wymienianie pościeli oraz pranie ręczników. Pamiętajcie o tym, aby pomieszczenia nie były zbytnio przegrzewanie. Szczególnie tyczy się to okresu jesiennego oraz zimowego. Co więcej warto robić? Bardzo ważna sprawa dotyczy tego, aby pomieszczenia – szczególnie sypialnie – były regularnie wietrzone.

Warto stosować także odpowiedniej jakości preparaty. Bardzo dobrym wyborem są specyfiki, które zapewniają neutralizację alergenów kurzu domowego. To między innymi spray od producenta Allergoff. Ta firma jest znana oraz ceniona. Między innymi ze względu na atrakcyjne ceny oraz skuteczne działanie potwierdzone licznymi badaniami – przez niezależne instytucje. Na dodatek Allergoff to podmiot, który gwarantuje brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać swoje pieniądze między innymi na spray tego typu. Wystarczy użyć go na materace lub tapicerowane meble, aby zapewnić sobie ochronę nawet na pół roku kalendarzowego. Co jeszcze można kupić? Producent Allergoff oferuje Klientom także rozmaite środki do kąpieli, a także pielęgnacji ciała. Są one dedykowane przede wszystkim osobom, które poza katarem, chrypką lub kaszlem mają także rozmaite zmiany skórne. Chcecie dowiedzieć się więcej informacji na ten temat? W takim razie zajrzyjcie na stronę internetową https://allergoff.pl/artykuly/alergia-na-kurz-i-roztocza-czy-to-epidemia-xxi-wieku/

Soczewki dwutygodniowe, czym są?

0
Czym wyróżniają się soczewki dwutygodniowe?

Największym dylematem pojawiającym się przed potencjalnym użytkownikiem soczewek kontaktowych, jest wybór odpowiedniego rodzaju. Każdy z nas ma inne uwarunkowania oraz potrzeby, więc nie można jednoznacznie wybrać najlepszego rodzaju dla wszystkich. Czym są soczewki dwutygodniowe? Dla kogo są polecane?

Soczewki dwutygodniowe – u kogo się sprawdzą?

Soczewki dwutygodniowe służą do użytkowania przez okres 14 dni, następnie należy je wymienić na nową parę lub inny rodzaj.

Szkła kontaktowe dwutygodniowe, są zalecane osobom posiadającym dużą wrażliwość gałek ocznych. Ze względu na aspekty higieniczne szukają lepszych rozwiązań niż soczewki miesięczne, czy roczne. Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek, można wybrać soczewki do noszenia jedynie w trybie dziennym, a na noc należy je zdjąć. Jednak niektórzy wolą zakupić soczewki, które stosuje się zarówno w dzień, jak i w nocy. Tak jest dla nich wygodniej.

Jeżeli chodzi o wersje korekcyjne szkieł dwutygodniowych, to są one takie same jak w przypadku innych rodzajów. Dostępne są wersje: sferyczne, toryczne i progresywne.

Nie można zapominać o okresie przydatności, z takich soczewek można korzystać maksymalnie przez 14 dni. Ze względu na krótszy okres użytkowania takie soczewki, są wykonywane z materiałów o większym stopniu wrażliwości na czynniki mechaniczne. Takie soczewki są również zdecydowanie bardziej miękkie.

Soczewki dwutygodniowe, czym są?

Jak liczyć czas przydatności soczewek?

Gdy nasze soczewki kontaktowe są prawidłowo przechowywane, ale noszone okazjonalnie, termin ich przydatności liczy się mimo wszystko od dnia otwarcia opakowania.
Nawet gdy odpowiednio i regularnie dbamy o soczewki, nie wpływa to na wydłużenie ich żywotności. Warto też zwrócić uwagę na ilość godzin spędzonych w szkłach kontaktowych.

Użytkowanie soczewek powyżej 14 godzin, może spowodować dyskomfort, chodzi głównie o uczucie suchości w oku, pieczenie a nawet swędzenie.
W przypadku gdy wystąpią wyżej wymienione objawy, bezwzględnie należy skontaktować się z okulistą.

Przeczytaj też: Płyny i akcesoria do soczewek, które są najlepsze?

Jak dobrać torebkę do formalnej stylizacji? 5 wskazówek

0
Jak dobrać torebkę do formalnej stylizacji? 5 wskazówek

Szeroki wybór torebek damskich sprawia, że co rusz pragniemy nowych. Wszak moda się zmienia, torebka przestałą nam się podobać bądź zniszczyła się albo nie jest już modna. Możliwości jest sporo, a każdy powód jest dobry, żeby sprawdzić bogatą ofertę w hurtowni torebek. My jednak dzisiaj zastanowimy się jak dobrać torebkę do formalnej stylizacji. Oto 5 wskazówek.

Top 5 stylizacji męskich na weekendowy wyjazd

0
Top 5 stylizacji męskich na weekendowy wyjazd

Któż z nas nie lubi weekendów? Zatem, jeżeli 2 dni wolnego zbliżają się wielkimi krokami i macie ochotę na jakiś krótki wyjazd, to koniecznie pamiętajcie, aby odpowiednio się spakować. Jak wiadomo, zawsze warto schludnie się prezentować. Dlatego przygotowaliśmy 5 propozycji stylizacji idealnych na weekendowy wyjazd. Już teraz zdradzimy Wam, że podstawą będzie koszula męska z krótkim rękawem. Zatem do dzieła.

Delikatne rogaliki drożdżowe, które zawsze wychodzą

0
Delikatne rogaliki drożdżowe, które zawsze wychodzą

Spodziewasz się gości i chcesz ich uraczyć pyszną przekąską? A może nie masz pomysłu na podwieczorek lub słodki dodatek do porannej kawy? Służymy pomocą. Nasza propozycja to przepyszne rogaliki drożdżowe, w których z pewnością zakochasz się od pierwszego kęsa!

ZOBACZ TEŻ