Domowy peeling kawowy – zadbaj o swoją skórę

Pielęgnacja skóry może być bardzo skomplikowanym zajęciem. Istnieje szeroka gama zabiegów, dzięki której można poprawić stan skóry, jej wygląd, ukrwienie, jędrność oraz wiele innych cech, uwzględniając przy tym oczywiście typ skóry i osobiste predyspozycje. Jeżeli natomiast pojawią się pewne problemy w postaci szorstkości skóry, najlepiej jest zastosować peeling.

To rodzaj zabiegu złuszczającego martwy naskórek, który jednocześnie poprawia koloryt skóry. Jeżeli zostanie odpowiednio dobrany, może zastąpić nam nawet balsam, a także pomóc skutecznie w likwidacji cellulitu. Ciekawym, a zarazem prostym do wykonania jest peeling kawowy. Z dodatkiem cynamonu, imbiru lub ulubionego olejku może zdziałać cuda.

Działanie peelingu kawowego

Peeling kawowy jest bardzo mocnym środkiem o działaniu antycellulitowym. Najlepsze działanie w tej kwestii wykazuje tutaj duża zawartość kofeiny, która dodatkowo pobudza krążenie krwi. Pobudzenie krążenia to również zadanie dla imbiru i cynamonu z jednoczesnym ujednoliceniem kolorytu skóry.

Pozostaje zatem jeszcze olejek. Jego zastosowanie pozwala zabezpieczyć skórę przed jej nadmiernym ścieraniem. Dodatkowo taki olejek pozostawi na nogach odpowiedni film nawilżający.

Jak przygotować peeling kawowy?

Na samym początku należy odmierzyć pięć łyżeczek kawy mielonej. Kolejnym krokiem jest jej zaparzenie w mniejszej ilości wody. Najlepiej w połowie szklanki. Po tym czasie warto odczekać około 10 minut, by kawa dobrze się zaparzyła.

Później należy odcedzić fusy i wymieszać je z jedną łyżeczką cynamonu, połową małej łyżki wysuszonego imbiru, a także z dwiema łyżeczkami wybranego już wcześniej olejku.

Jak zastosować peeling?

Najlepiej rozpocząć całą kurację od spokojnego prysznica. Dzięki niemu zwilży się skórę i delikatnie przygotuje do całego zabiegu. Następnie należy rozpocząć nakładanie przygotowanej papki na swoje ciało. Dobrze jest robić to okrężnymi ruchami dłoni, co dodatkowo pobudzi krążenie krwi.

Domowy peeling kawowy – zadbaj o swoją skórę

Preferowany czas trwania takiego masażu to pięć minut. Kiedy już zakończy się wcieranie kawowego peelingu w skórę, można rozpocząć jego zmywanie. By żadne pozostałości kawy, imbiru i cynamonu nie przeszkadzały w dalszej pielęgnacji, warto wykonać dodatkowy prysznic i skorzystać podczas niego z kremowego żelu.

Jak często stosować peeling kawowy?

Jeżeli pragnie się utrzymać wyraźne oraz długotrwałe efekty, warto wykonywać peeling raz w tygodniu. Częstsze masaże mogą doprowadzić do podrażnienia skóry. Peeling raz na siedem dni pozwoli usunąć zbędny naskórek oraz nie podrażni skóry.
Już po kilku zastosowaniach będzie można cieszyć się delikatną i gładką skórą, jednocześnie mocno nawilżoną.

Koloryt skóry również ulegnie poprawie. Widoczny cellulit wyraźnie zmaleje, dzięki czemu przestanie razić właścicielkę nóg oraz pozwoli jej nabrać większej pewności siebie. Cały zabieg trwa jedynie 5 minut, z prysznicem może 10 minut. W porównaniu z możliwymi do uzyskania efektami to naprawdę niewiele. Rezultat jest więc wart całej pracy włożonej w upiększenie swojej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here