Różeniec Górski – dla kogo jest ten adaptogen

Różeniec górski to roślina, która znana jest światu od wieków. Jej potoczna nazwa brzmi korzeń arktyczny. Zalecana jest w szczególności osobom, które borykają się z przeciążeniem organizmu. Bardzo często wykorzystywana jest, jako wsparcie po traumatycznych przeżyciach. Może stanowić również naturalne uzupełnienie leczenia depresji, czy też stanów lękowych. Roślina ta działa rozluźniająco, a także zmniejsza stopień oddziaływania bodźców zewnętrznych na układ nerwowy.

Skąd wziął się różeniec górski?

Pierwsza wzmianka o tej roślinie pojawiła się 77 roku n.e. Oczywiście wiele wskazuje na to, że była ona znana i ceniona już o wiele wcześniej. Pojawiła się w medycynie chińskiej tysiące lat temu. Zyskała ona spore zainteresowanie z uwagi na znakomite właściwości. Poprawiała samopoczucie, a także łagodziła napięcie związane z długotrwałym stresem. Dodatkowo poprawiała pracę mózgu, a także dobroczynnie oddziaływała na wiele innych obszarów ludzkiego organizmu. Różeniec górki był stosowany przez starożytnych wojowników w celu podniesienia wytrzymałości organizmu. W przypadku kobiet roślina ta była stosowana głównie po to, aby zwiększyć płodność.

Różeniec górski – właściwości

Różeniec górski zbawiennie działa na układ nerwowy. Zmniejsza on stopień oddziaływania bodźców zewnętrznych na organizm człowieka. Wynika to z faktu, że jest to roślina uznawana za adaptogen. Adaptogeny zwiększają odporność organizmu na stres. Poprawiają pracę mózgu, a także narządów wewnętrznych. Niwelują również objawy fizyczne wynikające z chronicznego napięcia nerwowego.

Różeniec górski wspomaga efektywniejszą regenerację ciała i mózgu. Wspomaga przepływ sygnałów do mózgu, co bezpośrednio przekłada się na lepszą koncentracje, a także bezproblemowe zapamiętywanie dużej ilości informacji.

Warto również wspomnieć, że roślina ta dobroczynnie wpływa na układ krwionośny oraz pokarmowy. Dużym plusem jest fakt, że zwiększa ona wytrzymałość fizyczną organizmu. Zmniejsza ryzyko powstawania stanów zapalnych, czy też gromadzenia kwasu mlekowego w mięśniach. Różeniec górki chroni mięśni i stawy przed dotkliwą kontuzją.

Więcej na temat jej właściwości można przeczytać na stronie rodzimego producenta adaptogenów – Mother’s Protect: https://mothersprotect.com/produkt/rozeniec-gorski/

Różeniec górski – zastosowanie

Różeniec górki bardzo chętnie wykorzystywany jest przez sportowców, którzy potrzebują naturalnego wsparcia podczas intensywnych treningów. Po tę roślinę często sięgają również osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, a tym samym są szczególnie narażone na wycieńczenie organizmu. Oprócz tego różeniec górki może być stosowany w czasie leczenie depresji, czy też nerwicy. Kojąco działa na układ nerwowy, co wielokrotnie zostało udowodnione naukowo.

Różeniec górki zalecany jest w walce przeciwko chorobie Alzheimera. Zwiększa stopień zapamiętywania danych i kojarzenia faktów. Usprawnia pracę mózgu, tak więc polecany jest osobom pracującym umysłowo.

Oczywiście roślina ta może być stosowana w przypadku chorób serca. Reguluje ona ciśnienie krwi, a tym samym zmniejsza ryzyko np. zawału. Różeniec górki aktywuje w sercu receptory, które niwelują ryzyko pojawienia się arytmii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here