Wegańskie piekno

Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami. Uważniej czytamy etykiety, zwracamy uwagę na składy produktów. Chcemy kupować ekologicznie. Nic dziwnego, że kosmetyki wegańskie z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Ale czy zawsze eko równa się wege? Postaramy się to sprawdzić…

Ekologiczne z natury

To że w danym produkcie nie znajdziemy substancji pochodzenia zwierzęcego nie oznacza, iż jest on przyjazny dla środowiska naturalnego.

Musimy też wziąć pod uwagę skąd pozyskiwane są konkretne składniki. Czy są to małe rodzinne farmy, a może rośliny uprawiane są przemysłowo… Zdarza się, że takie informacje firmy zamieszczają na swoich stronach internetowych.

Zawsze warto szukać takich informacji. Jeżeli mamy wątpliwości, skontaktujmy się z daną firmą. Jeżeli są uczciwi bez problemu udzielą nam odpowiedzi na nasze pytania.

Opakuj to!

Same Kosmetyki wegańskie do twarzy są wyjątkowo dobrymi produktami jednak warto zwrócić uwagę w co są zapakowane…

Czy słoiczki w wykonane z plastiku, który można poddawać procesowi recyklingu? A może producent zdecydował się na szklane opakowania… Warto też zwrócić uwagę na kartoniki. Coraz więcej firm wykonuje je z papieru, który trafił na makulaturę.

Sprawdź to!

Świadomy i dojrzały konsument zawsze sprawdza składy wybranych przez siebie kosmetyków. Dzięki takiej lekturze możemy się dowiedzieć, które kosmetyki wegańskie do twarzy są naprawdę warte uwagi, a które spokojnie możemy omijać szerokim łukiem. Bo kosmetyk, nawet wegański kosmetykowi nierówny.

Może się zdarzyć, że przez nieuwagę kupimy produkt, który ma w składzie składnik, który nas uczula. Co wtedy? Wyrzucić? Oczywiście, że nie. Taki otwarty krem czy maseczkę możemy komuś podarować na przykład mamie czy przyjaciółce. Być może jej będzie on lepiej odpowiadał.

Dlaczego warto kupować wegańskie kosmetyki?

Po pierwsze są zdecydowanie bardziej ekologiczne. Po drugie zmniejszamy ryzyko uczulenia czy podrażnień. Wegańskie kosmetyki zazwyczaj mają mniej substancji zapachowych, konserwantów oraz barwników. Dlatego istnieje mniejsze ryzyko, że jakaś substancja nam zaszkodzi. Aczkolwiek zawsze warto wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry. na przykład za uchem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here