niedziela, maj 28, 2023

Czy łojotokowe zapalenie skóry głowy można wyleczyć

0
Czy łojotokowe zapalenie skóry głowy można wyleczyć

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest częstym schorzeniem skóry, które może powodować zaczerwienienie, swędzenie i łuszczenie się skóry. Chociaż nie ma lekarstwa na łojotokowe zapalenie skóry, istnieją metody leczenia, które mogą pomóc w kontrolowaniu objawów.

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry jest przewlekłą chorobą, która dotyka do 40 procent dorosłych i prawie połowę wszystkich niemowląt. Nie jest zaraźliwa i nie może być przenoszona z osoby na osobę. Łojotokowe zapalenie skóry, choć może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, najczęściej pojawia się na skórze głowy, twarzy i klatce piersiowej. Łojotokowe zapalenie skóry nie jest formą łupieżu, ale rodzajem egzemy, która powoduje łuszczenie się skóry i żółtawe plamy. Łojowe zapalenie skóry głowy może również powodować niejednolite zaczerwienienie i swędzenie. Objawy różnią się w zależności od osoby i mogą stać się bardziej widoczne w okresach stresu lub podczas stosowania niektórych leków.

Co wywołuje łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry nie jest zaraźliwe i nie może być przenoszone z człowieka na człowieka. Wywołuje ją drożdżak Malassezia, który żyje na skórze. Przerost tych drożdżaków powoduje objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Stan nie jest niebezpieczny, ale może powodować duży dyskomfort. Chorzy często odczuwają swędzenie i drapanie w nocy, co może prowadzić do powstawania blizn.

Łojotokowe zapalenie skóry może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej pojawia się na:

 • skórze głowy — szaro-białe płatki, które można łatwo usunąć;
 • twarzy — małe żółte lub białe plamy;
 • klatce piersiowej i plecach — ciemnobrązowe plamy z zaczerwienieniem wokół nich;

Inne typowe objawy to:

 • sucha skóra — bóle spowodowane suchością i łuszczeniem się skóry;
 • infekcje skóry głowy — Infekcje mogą prowadzić do wypadania włosów, rogowacenia łojotokowego i bliznowacenia skóry głowy;
 • podrażnienie oczu — suche oczy, zaczerwienienie i ból wokół oczu. Stan ten może również powodować objawy podobne do trądziku różowatego, takie jak trądzik na policzkach lub brodzie;
 • swędzenie — swędzenie jest powszechne u osób cierpiących na łojotokowe zapalenie skóry, zwłaszcza w okolicy skóry głowy i twarzy;
 • ból stawów — w niektórych przypadkach łojotokowe zapalenie skóry może prowadzić do zapalenia stawów, takich jak szczęka lub palce.

Łupież jest najczęstszym objawem łojotokowego zapalenia skóry, ponieważ jest łatwo widoczny. Stan ten powoduje również łuszczenie się skóry i żółtawe plamy na skórze głowy.

Czy Internet to dobre miejsce do kupowania męskich kosmetyków premium?

0
krem z filtrem dla mężczyzn

Kosmetyki są dostępne w większości sklepów i dziś dostaniemy je nie tylko w drogeriach, ale także w osiedlowych sklepach czy supermarketach. Jednocześnie alternatywa do zakupów stacjonarnych pozostaje możliwość kupienia interesujących nas kosmetyków w sieci. Czy kosmetyki męskie z półek online to jednak dobry pomysł?

Te wątpliwości dopadają w szczególności osoby, które przyzwyczajone są do tego, że mają bezpośrednią styczność z produktem. Mogą go dotknąć, pooglądać, a nawet wypróbować. Co prawda w przestrzeni wirtualnej nie mamy możliwości przetestowania kosmetyku, ale inni dawno to już zrobili za nas. Możemy wejść chociażby na blogi, fora czy strony firmowe, by zapoznać się z konkretną opinią.

To jednak nie wszystkie zalety kupowania kosmetyków przez Internet.

Dlaczego warto kupować kosmetyki online

Zanim zaczniemy rozważać, czy lepiej kupować kosmetyki stacjonarnie, czy w Internecie – najpierw powinniśmy skupić się na ich składzie. To bowiem najważniejszy aspekt i wyznacznik dobrego kosmetyku. Dopiero później możemy zastanowić się, gdzie go znajdziemy. Wartościowy produkt ma w swoim składzie jak najmniej sztucznych rzeczy typu parabeny, konserwanty, oleje parafinowe itd., które mogą powodować uczulenie, podrażniać i wysuszać. Naturalny skład, w którym przeważają surowce pochodzenia roślinnego i bogactwo składników aktywnych, warunkuje skuteczną pielęgnację skóry. Tym właśnie charakteryzują się kosmetyki premium. Nie oznacza to jednak, że są to produkty droższe. Dziś wiele preparatów w ładnym opakowaniu i o wątpliwym składzie – potrafi kosztować więcej.

Produkty z linii premium zazwyczaj nie są dostępne w pierwszej lepszej drogerii, z kolei ich sprzedaż w sieci pozwala na dotarcie do większego grona odbiorców niż w przypadku sprzedaży stacjonarnej oraz na lepszą promocję. Stąd łatwiej znaleźć dobre kosmetyki dla mężczyzn w sieci.

E-sklepy dają możliwość zrobienia zakupów o każdej porze i w każdy dzień. Mając dostęp do Internetu, możemy zatem zrobić wygodnie zakupy bez stania w kolejkach czy biegania po sklepach w poszukiwaniu upragnionego produktu. Co więcej, często możemy liczyć także na ciekawe promocje, bony, zniżki i szybką darmową dostawę prosto pod drzwi.

Bez względu na to, czy interesuje nas krem z filtrem dla mężczyzn, żel do mycia twarzy, lekki krem na dzień czy może krem po goleniu – w Internecie znajdziemy większy wybór produktów niż w typowej drogerii. Mamy bowiem do wyboru niezliczoną ilość e-sklepów i najpopularniejsze platformy sprzedażowe. W ten sposób na pewno znajdziemy to, czego szukamy.

Modelowanie sylwetki

0
Modelowanie sylwetki

Upływ czasu nie jest łaskawy dla ludzkiego ciała, ponieważ odciska on piętno na jego wyglądzie. Jest wiele zabiegów, których systematyczne powtarzanie łagodzi wpływ czynników szkodliwych i niszczących organizm, ale żadne z nich nie są w stanie poradzić sobie z defektami, które są następstwem np. wypadków, chorób lub tych związanych stricte z ludzką genetyką.

Zmniejszenie czubka nosa bez operacji czy plastyka nosa?

0
Zmniejszenie czubka nosa bez operacji

To, jak wyglądamy, w dużej mierze definiuje sposób, w jaki postrzegają nas inni ludzie. Właśnie z tego powodu wszyscy chcemy prezentować się jak najlepiej. Z kolei rzeczą, która najbardziej zwraca uwagę osób, z którymi wchodzimy w bezpośrednią interakcję, jest nasza twarz. Jej centralna część, a więc nos, w znacznym stopniu wpływa na nasze poczucie atrakcyjności. Często jednak nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak on wygląda i decydujemy się w jakiś sposób go zmienić. Czy da się zmniejszyć czubek nosa bez operacji? Na czym polega chirurgiczne zmniejszenie czubka nosa?

Kiedy zdecydować się na zmniejszenie czubka nosa?

Wskazaniami do zmniejszenia czubka nosa są głównie względy estetyczne. Większość osób, które decydują się na takie zabiegi, jest po prostu niezadowolonych z wyglądu swojego nosa i pragną go zmienić. Nos może być powodem wielu kompleksów, a prawidłowo wykonane zabiegi, czy to operacyjne, czy takie niewymagające ingerencji chirurga, potrafią zmienić wygląd twarzy nie do poznania. Możecie bez problemu sprawdzić efekty “przed” i “po” rhinoplastyki, bo zmniejszenie nosa pokazuje na zdjęciach Clinicforyou.pl. Przeglądając je, możecie dowiedzieć się, jak dużych zmian w wyglądzie można się spodziewać.

Zmniejszenie czubka nosa bez operacji

Zabiegi operacyjne zwykle niosą za sobą niemałe ryzyko. W związku z tym ostatnio coraz bardziej rozwijają się metody nieoperacyjne, które są mniej inwazyjne i mniej obciążające dla pacjentów. Najczęściej polegają one na stosowaniu różnego rodzaju wypełniaczy wstrzykiwanych pod skórę, a także nici liftingujących czubek nosa. Efekt po tego typu metodach jest natychmiastowy, jednak utrzymuje się jedynie około 6-12 miesięcy. Wypełniacze, które mogą być stosowane przy tego typu zabiegach to m.in. kwas hialuronowy, hydroksyapaptyt wapnia, PMMA (polimetylmetakrylat), aquamid, ciekły silikon. Oprócz tego typu substancji często stosuje się wspomniane wcześniej nici liftingujące, które dają większe niż wypełniacze odczucie stabilności struktur nosa i dłużej utrzymujący się efekt.

Chirurgiczne zmniejszenie czubka nosa

Operacja czubka nosa obejmuje korektę części chrzęstnej, a więc bez ingerencji w kość. Zabieg tego typu jest najczęściej wykonywany na znieczuleniu ogólnym, jednak może być to również znieczulenie miejscowe, w przypadku niewielkich poprawek. W trakcie operacji wykonywane jest cięcie wewnątrz nosa, dzięki czemu blizny są niewidoczne. Jeśli mamy ochotę, możemy zmniejszenie nosa połączyć z innymi zabiegami, np. modelowaniem ust, czy wypełnianiem piersi implantami. Po operacji niezbędne jest wykonywanie kontrolnych wizyt w klinice i bezwzględne stosowanie się do zaleceń lekarza. Bezpośrednio po operacji, przez około 3-4 dni, mogą utrzymywać się bóle, które jednak możemy uśmierzyć środkami dostępnymi bez recepty. Pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodnie, a ostatecznie efekty można ocenić dopiero po roku.

Koszty zmniejszenia czubka nosa

W zależności od metody, którą wybierzemy, ceny zabiegów mogą się sporo różnić od siebie. Za korektę nosa przy pomocy wypełniaczy zwykle możemy zapłacić od jednego do kilku tysięcy. Koszty mogą być różne ze względu na rodzaj wypełniacza, klinikę i specjalistę, którego wybieramy, itd. Operacyjne zmniejszenie czubka nosa może się wiązać z większymi kosztami, bo zazwyczaj w granicach 5-11 tysięcy.

Przeciwskazania do zmniejszenia czubka nosa

Jak przy każdym zabiegu, istnieją pewne sytuacje, w których lepiej odpuścić zmniejszanie czubka nosa. W przypadku zabiegów nieoperacyjnych są to: nadwrażliwość na któryś z wypełniaczy, ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry. Natomiast z operacji pod okiem chirurga powinniśmy zrezygnować, gdy dotyczy nas któryś z tych czynników: niedokrwistość, nadciśnienie, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca. Zabiegu nie powinno się również wykonywać w trakcie i tuż przed miesiączką, a jeśli jest to możliwe, należy przed operacją odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi, w tym antyhistaminowe.

Jakie są trendy urodowe w 2022?

0
programy o urodzie

Dbanie o wygląd i korzystanie z nowocześniejszych kosmetyków oraz zabiegów sprawia, że wyglądamy i czujemy się coraz lepiej. Warto wiedzieć, jakie trendy urodowe warto znać i stosować w tym roku!

Urodowe triki roku 2022

Dbanie o cerę i skórę staje się coraz ważniejszym aspektem w codziennej rutynie każdego z nas. Staramy się wdrażać do swojego życia coraz to nowsze, lepiej kosmetyki i zabiegi. W tym roku popularne staje się Cleanical skincare. Oznacza to, że dokłada się wszelkich starań, aby stosować naturalne, wegańskie, organiczne kosmetyki. Panuje także trend na profesjonalne składniki aktywne pozyskiwane w toku procesów biotechnologicznych. Coraz bardziej modny staje się skinimalism – liczba stosowanych kosmetyków powinna być niewielka, lecz wysokiej jakości. Nadmiar kosmetyków jest nie tylko drogi, ale także sprawia, że skóra jest przebodźcowana i efekty są odwrotne od zamierzonych. Można zastosować także rozwiązania wielozadaniowe. Bardzo ważne jest wybieranie produktów, które wzmacniają barierę ochronną skóry oraz z filtrem UV. Najbardziej pożądanym zabiegiem medycyny estetycznej w tym roku będzie lifting. Należy zaznaczyć, że to tylko wybrane urodowe triki 2022. Więcej porad prezentują np. programy o urodzie, o wyglądzie na Player, które są dostępne na życzenie użytkownika o każdej porze dnia i nocy.

Jak malować się w 2022 roku?

Oprócz pielęgnacji, dbanie o urodę związane jest też ze śledzeniem i stosowaniem trendów makijażowych. Na co warto postawić w tym sezonie? Podstawą każdego makijażu jest zdrowa i świetlista skóra. W kwestii make-upu oczu warto postawić na:

 • neonowe cienie do powiek,
 • rzęsy przypominające pajęczą sieć,
 • błyszczące ozdoby — brylanciki, brokat oraz mocno rozświetlające kosmetyki,
 • artystyczne, kolorowe kreski oraz rysunki na powiekach,
 • kolorowe brwi, które są doskonałym rozwiązaniem na imprezę.

Wykonując makijażu ust, dobrze jest postawić na czerwień. Pomadką nie należy jednak malować całych warg, a jedynie położyć ją na środek i rozetrzeć w kierunku brzegów. Całość należy pokryć błyszczykiem lub nawilżającym balsamem do ust, dla efektu glow. Nowym trendem jest także mocne konturowanie ust produktem nieco ciemniejszym od ich naturalnej barwy. Wcześniej wspomniano o błyszczących ozdobach w okolicy oczu – można jednak „przemycić” je także na ustach.

Fryzury modne w 2022 roku

Na samym końcu omawiania urodowych trendów należy wspomnieć o tym, co piszczy w modzie w kwestii uczesania. Na jakie fryzury warto stawiać w tym sezonie? Przede wszystkim warto zdecydować się na grzywkę – bardzo krótką lub w stylu francuskim, czyli opadającą na boki. Warto stawiać na luźne fale w nieładzie. Nieco odważniejsze panie mogą zdecydować się na mullet, czyli fryzurę, w której pasma płynnie przechodzą z krótszych z przodu w dłuższe z tyłu głowy. Fanki krótkich fryzur ucieszą się także z tego, że trendy są różnego rodzaju boby. W kwestii koloru niezwykle modne są ogniste rude odcienie, kasztan oraz bronde, czyli kolor będący odcieniem między blondem a brązem. Można postawić także na rozświetlające twarz pasemka.

Zegarki Nautica – czasomierze inspirowane morzem

0
Zegarki Nautica

Coraz więcej osób pragnie posiadać zupełnie oryginalne i niespotykane rzeczy, akcesoria czy odzież. Dziś unikatowość stała się dobrem luksusowym, a wyróżnienie się z tłumu i niepowtarzalność czymś jak najbardziej pożądanym. Jeśli szukamy czegoś zupełnie wyjątkowego i funkcjonalnego, warto postawić na zegarki Nautica. To znane na całym świecie czasomierze, których twórcy inspirację czerpali z morza. W czym tkwi sekret ich popularności? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Nautica – kilka słów o marce

Z zegarkami Nautica możemy spotkać się na rynku już od długiego czasu- marka nieprzerwanie funkcjonuje od 1983 roku. Od roku 1994 możemy spotkać zegarki pod obecnie funkcjonującą nazwą. Tłumacząc słowo Nautica z języka włoskiego, oznacza ono pływanie na łódce. Nic więc dziwnego, że nazwa doskonale nawiązuje do całej stylistyki, w której utrzymane są zegarki.

Krótka charakterystyka zegarków Nautica

Zegarek Nautica to produkt najwyższej jakości, który zachwyca najbardziej wymagających użytkowników. Oprócz doskonałego designu, jego cechą charakterystyczną jest także doskonała jakość. Wysokiej jakości, precyzyjne mechanizmy kwarcowe, pozwalają na dokładne odmierzanie czasu w najbardziej wymagających warunkach. Zegarki Nautica zostały stworzone z myślą o osobach, które uwielbiają uprawiać sporty wodne. Są niezwykle odporne na zamoczenia czy zachlapania, dzięki czemu możemy mieć je na nadgarstku nawet podczas serfowania po wodzie czy wykonywaniu innych aktywność fizycznych z udziałem wody. To także modele dedykowane dla miłośników żeglarstwa. Co więcej, zegarki Nautica są przygotowane na działanie pod wodą, nawet na głębokości 100m. Napotkać możemy także modele o wodoszczelności 200m, co pozwala także na nurkowanie, bez obawy o uszkodzenia.

Nowoczesny design w zasięgu Twoich rąk

Zegarki Nautica to produkty o niezwykle charakterystycznym, nowoczesnym designie. Idealnie wpiszą się w stroje utrzymane w charakterze sportowym, jak również casualowym. Morskie barwy, takie jak granat, biel czy czerwień sprawiają, że zegarek zapięty na naszym nadgarstku nigdy nie zostanie niezauważony. Co więcej, do naszej dyspozycji oddano szeroką paletę różnorodnych modeli, by doskonale wpisać się w nasze indywidualne potrzeby i upodobania. Skórzane paski, bransolety czy opaski gumowe. Klasyczne, nowoczesne czy krzykliwie tarcze. Kolorystyka stonowana, bądź niezwykle wyrazista i charakterystyczna. Wszystko jest tylko kwestią gustu.

Szukasz czasomierza, który zachwyci Cię swoją niezawodnością i unikatowym designem? Postaw na zegarki Nautica, a z pewnością nie będziesz żałować.

Jakie kosmetyki naturalne do twarzy warto stosować?

0
kosmetyki naturalne do twarzy

Naturalne kosmetyki są aktualnie niezwykle popularne, znajdują się w coraz większej liczbie kosmetyczek, nie tylko damskich, ale i męskich oraz dziecięcych. Ich stosowanie ma wiele zalet, jednak warto wiedzieć, na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę, by osiągnąć spektakularne efekty. Podpowiadamy, które produkty można wykorzystać jako kosmetyki naturalne do twarzy.

Jak i gdzie kupować naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalne to produkty, w których składzie znajdują się składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. W kwestii preparatów odzwierzęcych znaleźć mogą się w nich jedynie lanolina oraz wosk pszczeli. Nie są testowane na zwierzętach Mają one bogate właściwości pielęgnacyjne. Aby mieć pewność, że oferowany produkt jest w pełni naturalny, bardzo ważne jest przeczytanie jego składu. Napisy na opakowaniach, które przekonują potencjalnego konsumenta, że dany produkt jest ekologiczny, mogą wprowadzać w błąd, ponieważ w Polsce prawo związane z oznaczeniami na produktach nie jest restrykcyjne.

Wysokiej jakości artykuły można znaleźć m.in. w miejscach ze zdrową żywością oraz ekologicznymi produktami. Szeroki wybór kosmetyków naturalnych, wartościowych olejów znaleźć można w sklepie Spichlerz Zdrowia https://spichlerz-zdrowia.pl/category/naturalne-kosmetyki-59/. Warto też zaznaczyć, że coraz więcej drogerii wprowadza także je do swojej oferty.

Na jakie kosmetyki naturalne do twarzy zwrócić uwagę?

Oleje na cerę

Wspomniane wcześniej oleje bardzo często stosowne są jako naturalne kosmetyki do twarzy. Odpowiednio dobrane do potrzeb cery substancje mogą mieć doskonały wpływ na jej wygląd. Na które preparaty warto zwrócić uwagę? W przypadku cery suchej, odwodnionej oraz dojrzałej warto zastosować np.: olej kokosowy, migdałowy, z awokado oraz oliwę z oliwek. Osoby z cerą normalną i mieszaną mogą postawić na arganowy, ze słodkich migdałów oraz pestek moreli. W przypadku tłustej i trądzikowej skóry na twarzy warto zdecydować się na: olej jojoba, z pestek malin, lniany konopny bądź z wiesiołka.

Kremy do twarzy

Na rynku znaleźć można kremy do twarzy, które zostały wyprodukowane jedynie przy użyciu naturalnych substancji, jak i nie były testowane na zwierzętach. Stanowią mieszankę wartościowych substancji w odpowiednio dobranych proporcjach. W tym przypadku również bardzo ważne jest dobranie jego właściwości do potrzeb cery – zazwyczaj są one opisane na opakowanie. Naturalne kremy do twarzy występować mogą wersji bez filtra, jak i ze SPF-em, który dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania słonecznego. Co ważne na rynku znaleźć można także ekologiczne, naturalne kremy BB do twarzy, które doskonale sprawdzą się jako zmiennik podkładu.

Glinki do twarzy

Glinki do twarzy to substancje mineralne, które stanowią bardzo często spotykany składnik wielu kosmetyków. Można także wykonać z nich samodzielnie maseczkę, miesząc „minerały” z letnią, przegotowaną wodą. Na rynku znajdują się jej 4 rodzaje:

 1. glinka biała, która posiada właściwości rewitalizujące, odżywcze, doskonale sprawdza się na blizny, może być stosowana u dzieci,
 2. glinka zielona, stosowana na cerze trądzikowej, ze względu na jej antybakteryjne właściwości,
 3. glinka czerwona, która wykazuje działanie podobne do zielonej, jednak delikatniejsze, dlatego dobrze sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej i naczynkowej (dodatkowo obkurcza naczynka),
 4. glinka błękitna, która sprawdzi się na skórę z łuszczycą oraz łojotokiem, gdyż reguluje wydzielanie sebum.

Najlepsze marki kosmetyków i akcesoriów dla mężczyzn w sklepie Menland.pl. Twoja strefa faceta w Internecie

0
Najlepsze marki kosmetyków i akcesoriów dla mężczyzn

Prawdziwy mężczyzna powinien zawsze świetnie wyglądać. Bez względu na okazję, miejsce i czas. Do podstawowej higieny osobistej należy jeszcze dodać używanie stosownych kosmetyków do pielęgnacji brody, włosów i ciała. Szampony, żele czy olejki powinny mieć swoje miejsce w kosmetyczce mężczyzny. Zadbać o to możesz razem ze sklepem Menland. Znajdziesz w nim wszystko to, czego potrzebujesz, aby dobrze czuć się we własnym ciele. To szeroki wybór produktów do pielęgnacji, stworzone z myślą o mężczyznach. Sprawdź nasze najnowsze propozycje z Menland.pl!

Produkty do pielęgnacji męskich włosów – bogaty wybór szamponów, olejków i odżywek

Jak dbać o męskie włosy? Zdrowe i mocne włosy to jeden z atrybutów mężczyzn, którzy miewają dość duże kompleksy, jeżeli zaczynają łysieć. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy prześcigają się w produktach przeciwko wypadaniu włosów. Nie wszystkie z nich są skuteczne. Do podstawowej pielęgnacji wystarczy szampon dla mężczyzn. Warto zwracać uwagę na skład i wybierać takie produkty, które mają w sobie naturalne składniki. Właściwy preparat oczyści skórę głowy i sprawi, że staną się one miękkie i jedwabiste przy rozczesywaniu.

W przypadku gęstych włosów sprawdzi się pasta do włosów. Przydaje się, gdy są one trudne do ułożenia i została stworzona specjalnie dla mężczyzn, którzy chcą doskonałego utrwalenia, by fryzura cieszyła oko przez cały dzień. Fryzurka męska jest istotna dla kobiet. To pierwsza rzecz, na którą zwraca uwagę płeć żeńska na pierwszej randce. Wyglądaj, jak prawdziwy facet z kosmetykami Menland!

Broda i wąsy u mężczyzny – codzienna pielęgnacja kluczem do sukcesu

Brody męskie zyskują w ostatnich latach na popularności. Nie bez powodu w mieście spotkać możemy co najmniej kilka zakładów barberskich tylko dla mężczyzn. Specjaliści dbają tam o wygląd fryzury, brody i wąsów u panów. Broda jest symbolem siły i męskości. Dodaje powagi i sprawia, że mężczyzna zyskuje w oczach kobiet. Jednak posiadanie jej to nie wszystko. Wymaga ona specjalnego traktowania, aby móc dobrze wyglądać. W sklepie Menland znajdziesz szampony, olejki, balsamy i akcesoria do pielęgnacji brody i wąsów. Produkty te dokładnie oczyszczą włosy, pozwolą na regenerację oraz nawilżenie. Dzięki temu stanie się ona miękka i puszysta. 

Żele pod prysznic i mydła do kąpieli. Kosmetyki do pielęgnacji ciała w sklepie Menland

Oprócz pielęgnacji włosów i brody, mężczyzna musi zadbać o swoje ciało. W tym celu najlepiej sprawdzą się kosmetyki w postaci żelów pod prysznic, kremów, balsamów i dezodorantów. Największy i najlepszy wybór marek dostępny jest w sklepie Menland. Kilkaset produktów czeka na Ciebie w Strefie Faceta. To produkty niezbędne w męskiej kosmetyczce. Zostały one stworzone z myślą o mężczyznach i dostosowane do potrzeb męskiej skóry. Wszystko po to, abyś Ty był zawsze zadowolony i usatysfakcjonowany efektami. Zapraszamy do zakupów w prawdziwym miejscu dla facetów!

Cece – kosmetyki pielęgnacyjne – dlaczego warto?

0
Cece - kosmetyki pielęgnacyjne

Na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują kosmetyki do ciała i włosów. W jaki sposób jednak wybrać sklep, który zagwarantuje Ci kompleksową opiekę i zaoferuje całą gamę rozwiązań dedykowanych do Twoich potrzeb? Z tego tekstu dowiesz się więcej o hurtowni Cece.

Zasługujesz na to

Pielęgnacja ciała oraz włosów jest bardzo ważna nie tylko ze względu na dobrze samopoczucie, ale również zdrowie. Musisz wiedzieć, że wszelkie problemy zdrowotne bardzo często objawiają się w pierwszej kolejności poprzez pogorszenie wyglądu paznokci, zmiany skórne lub łamliwe włosy. Właśnie z tego powodu tak ważne jest stosowanie sprawdzonych produktów, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zapewnisz sobie w ten dostęp do prozdrowotnych substancji potrzebnych tak bardzo Twojemu organizmowi.

Co znajdziesz w hurtowni Cece?

Dobry sklep to taki, które oferuje szeroką gamę produktów. Chodzi bowiem o to, by ułatwiać życie klientów i dać im możliwość zaopatrzenia się we wszystko, czego aktualnie potrzebują w jednym miejscu. W sklepie Cece znajdziesz więc:

 •         kosmetyki do pielęgnacji włosów – dzięki nim Twoje włosy będą nawilżone oraz wyróżnią się blaskiem. Sprawdź więcej na https://cece.pl/kategorie/odzywki-do-wlosow/;
 •         kosmetyki do stylizacji włosów – dzięki nim ułożysz ulubioną fryzurę, która wytrzyma przez wiele godzin i będzie zachwycać każdego, kto Cię zobaczy;
 •         kosmetyki do pielęgnacji twarzy – skóra twarzy jest narażona codziennie na mikrouszkodzenia oraz przesuszenie. Z rozwiązaniami z tego działu uda Ci się zadbać o twarz i cieszyć się młodzieńczym wyglądem;
 •         kosmetyki do pielęgnacji ciała – cały szereg substancji aktywnych, witamin oraz sprawdzone receptury. To wszystko znajdziesz, decydując się na produkty z tej kategorii;
 •         kosmetyki do dłoni i paznokci – rozwiązania bazujące na naturalnych składnikach dobroczynnie wpłyną na stan Twoich dłoni i paznokci. Tak niewiele trzeba, byś znów poczuła przypływ pozytywnej energii;
 •         kosmetyki do golenia – usuwanie owłosienia jest bardzo delikatnym procesem, dlatego właśnie powinnaś zadbać o stan skóry i wybierać tylko przebadane dermatologicznie produkty z tej kategorii.

Postaw na znane marki

Jak widzisz, Cece – kosmetyki pielęgnacyjne to sklep, który pozwoli Ci na kompleksową poprawę włosów, ciała, paznokci itp. Co więcej, decydując się na produkty pochodzące z tego miejsca, masz pewność, że wybierasz sprawdzone rozwiązania, które są chętnie wybierane przez wiele innych klientek. Podaruj więc sobie coś wyjątkowego – zasługujesz na to. 

Jak znaleźć dobrą pracę w Częstochowie?

0
praca

Obecna sytuacja na rynku pracy jest bardzo dynamiczna. Częstochowscy pracodawcy coraz częściej mierzą się z brakiem rąk do pracy. Nie dzieje się tak tylko wśród firm oferujących fatalne warunki pracy, ale również dotyka to dobrych pracodawców. Nigdy nie jest za późno, by znaleźć sobie nowe, o wiele bardziej satysfakcjonujące zajęcie, a panująca obecnie sytuacja zdaje się tylko i wyłącznie to potwierdzać.

ZOBACZ TEŻ