Czym różni się odzież z outletu od tej ze sklepu?

Moda to sposób na wyrażanie siebie i podkreślanie swojej indywidualności. Dla niektórych liczyć się będą tylko ubrania zgodne z najnowszymi trendami prosto z wybiegów, podczas gdy inni będą świetnie bawić się w kreowanie własnych zestawów w second handach, jeszcze inni kupują w sieciówkach. Ostatnio modne stają się również outlety odzieży.

Co można kupić w outlecie odzieżowym?

Odzież outlet to obecnie nie tylko dział w sklepie, ale często wielkie centra handlowe skupiające sklepy różnych marek. Nie należy bowiem mylić outletu z second handem. Odzież sprzedawana w outlecie obejmuje zarówno produkty z sieciówek, jak i te znanych modowych marek. Są to ubrania pochodzące z nadwyżek produkcyjnych, które nie sprzedały się w sklepie. Najczęściej po zakończeniu sezonowej wyprzedaży, sprzedawcy wycofują daną kolekcję ze sprzedaży, a niesprzedane ubrania pozostają w outlecie.

Czy odzież z outletu jest gorszej jakości?

Ubrania sprzedawane w outlecie to produkty pełnowartościowe, bez plam, dziur czy innych wad. Niekiedy w outlecie pojawiają się również rzeczy pochodzące ze zwrotów konsumenckich lub te, których kontrola jakości nie dopuściła do sprzedaży. Mogą one być obarczone drobnym defektem, jednak wówczas jest to jasno zaznaczone przez sprzedawcę.

Warto pamiętać o kilku zasadach

Najważniejszą zasadą zakupów w outlecie jest ta, by pamiętać, że to nie regularny sklep i niestety nie wszystkie rozmiary będą dostępne. Najczęściej trafiają tam rozmiary mniej popularne. Nie zawsze również produkt będzie posiadał oryginalne opakowanie. Jednak jak w każdym sklepie, tak również w outlecie, zakupiona odzież podlega gwarancji na ogólnych zasadach. Wyjątkiem są wady, o których klient został poinformowany i świadomie dokonał zakupu niepełnowartościowego produktu.

Zalety kupowania w outletach

Zdarza się, że chcąc kupić konkretny element garderoby, klient czeka na okazję by go „upolować”. Jedną z takich okazji jest wyprzedaż. Inną jest odzież outlet, gdzie pełnowartościowe produkty kupić można za ułamek pierwotnej ceny. W związku z niską ceną, kupić można więcej dobrej jakości ubrań. Choć jest to odzież minionej kolekcji, warto kupować rzeczy ponadczasowe, klasyczne. Wówczas łatwo będzie stworzyć przykuwający uwagę outfit, który będzie wyglądał równie dobrze nawet za kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here