Dlaczego nie warto mieć chemii na głowie, czyli naturalne szampony do włosów

Czy wiesz co zawiera szampon, który kilka razy w tygodniu stosujesz na swoich włosach? . Zawartość chemii w produktach do codziennej pielęgnacji przytłacza, ale niestety wiele osób postanawia zaufać reklamom i nie czyta składu przed zakupem szamponu. Zobacz dlaczego warto kupować świadomie i wykreślić z listy zakupów szampony pełne chemicznych substancji.

Naturalne szampony do włosów nie podrażniają skóry

Wiele substancji, które można znaleźć w produkowanych dziś szamponach mają szkodliwe działanie dla twojej skóry głowy i mogą powodować podrażnienia, łupież, swędzenie, a także łuszczycę. To wszystko stanowi samo w sobie nieprzyjemne objawy stosowania chemii w kosmetykach, które łatwo zniwelować odstawiając swój zwykły szampon i zastępując go szamponem z naturalnych składników. Jednak nawet jeśli nie występują u ciebie żadne widoczne symptomy stosowania chemicznego szamponu, bierz też pod uwagę, że kontynuując używanie go, możesz narażać się na działanie substancji rakotwórczych. Wystrzegaj się przede wszystkim tych preparatów które zawierają glikole polietylenowy i polipropylenowy, dietanoloaminę, monoetanoloaminę czy triethanolminę. Zwiększają one ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Naturalne szampony są przeciwieństwem produktów chemii kosmetycznej. Zawierają zioła, naturalne olejki i glinki, dzięki czemu mają dobroczynny wpływ na skórę i włosy oraz są całkowicie bezpieczne.

Naturalne szampony do włosów to świetna pielęgnacja

Szampony z naturalnych produktów są nie tylko przyjazne dla twojej głowy, ale także sprawiają, że włosy nabierają objętości i blasku. Dzięki naturalnemu nawilżeniu nie będziesz mieć problemów z przesuszoną skórą. Brak podrażnień spowoduje także, że gruczoły łojowe nie będą musiały pracować na wysokich obrotach, a włosy nie będą się nadmiernie przetłuszczały, gdyż naturalną warstwą ochronną stanowić będą ekologiczne substancje zawarte w szamponie. Ciekawe propozycje naturalnych kosmetyków do włosów można znaleźć tutaj: https://www.chatkaekoludka.pl/szampony. Warto jak najszybciej wyposażyć się w bezpieczne kosmetyki, aby już przy kolejnym myciu zafundować swoim włosom naturalną odtrutkę po dotychczasowym traktowaniu ich szkodliwymi substancjami. Już po kilku myciach z pewnością zauważysz, że odżyją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here