podróż służbowa

Bywają sytuacje, że w pracy zostajemy zaskoczeni koniecznością pojechania w podróż służbową. Bądźmy szczerzy delegacje do najprzyjemniejszych nie należą, szczególnie gdy firma ma ograniczony budżet i zostajemy zameldowaniu w tanim hoteliku, gdzie warunki pozostawiają wiele do życzenia. Niemniej do takiej podróżny koniecznie trzeba się przygotować, aby nic nie zapomnieć i nie musieć kupować na miejscu. W dzisiejszym poradniku przedstawimy wam szybkie i efektywne rady dla zapominalskich. Już teraz zdradzimy Wam, że torba na garnitur jest obowiązkowym wyborem.

Bo trzeba odpowiednio się spakować

Może nie odkryjemy Ameryki jeżeli powiemy, że zanim przejdziemy do zastanawiania się co spakować, należy najpierw zdecydować, w co się spakować. Tutaj bardzo przydatne będą torby na garnitur. Warto zauważyć, że pomieszczą one zdecydowanie więcej niż tylko garnitur i świetnie sprawdzą się nawet, jako bagaż podręczny do samolotu. Oczywiście niezbędne jest znalezienie najlepszego modelu torby na garnitur, która powinna zapewniać nam wygodę i funkcjonalność. Najlepiej, aby była podzielona na przegrody, dzięki którym można wszystkie rzeczy odpowiednio posegregować. W jednej części mogą znajdować się buty i ubrania, z kolei w drugiej kosmetyki, a kolejnej przegródce dokumenty czy też laptop. Warto jeszcze zwrócić uwagę na samą estetykę, a więc najlepiej wybrać taką, która jest możliwie najbardziej uniwersalna i będzie pasować zarówno do garnituru, jak codziennej odzieży. W tym przypadku polecamy Wam ponadczasowy model ze skóry naturalnej bądź też ekologicznej.

Co spakować, by nie żałować?

Jak wiadomo „przezorny zawsze ubezpieczony” i w myśl tej zasady należy się pakować, pamiętając przy tym o umiarze. A więc trzeba wziąć wszystko, co niezbędne i konieczne. Na samym początku należy spakować odpowiednią ilość bielizny i skarpet, ale takich, które pasują do garnituru. Teraz czas na buty. Najbardziej uniwersalne są derby, które pasują także do jeansów i świetnie się prezentują. Jeżeli zaś chodzi o elegancką odzież, to oczywiście wystarczy jeden garnitur, natomiast warto spakować kilka koszul. Pamiętajcie też o krawatach. O ile można pokazać się w tym samym garniturze, tak koszule czy krawat należy wymienić. Najbardziej uniwersalne są proste krawaty w jednym kolorze, można nawet wybrać matowe śledziki, bądź też modele w delikatne prążki.

Kosmetyki – pamiętaj o ich zabezpieczeniu

Wybierając się w służbową podróż nie trzeba zabierać ze sobą „tony kosmetyków”, ale sporo na pewno się przyda. Przede wszystkim warto zainwestować w miniaturki, które nie zajmują sporo miejsca. Tutaj przyda się szampon, jakaś odżywka, jeżeli macie bad hair day, czy nawet delikatna pomada. Nie można zapomnieć o szczoteczce, paście do zębów oraz antyperspirancie. Przydają się również chusteczki matujące, szczególnie gdy będziecie przemawiać, a jak wiadomo stres może dać o sobie znać powodując błyszczenie się twarzy. Teraz warto jeszcze te wszystkie elementy umieścić w kosmetyczce, tak aby w razie czego nic się nie wylało i nie spowodowało ubrudzenia rzeczy. W osobnej przegródce najlepiej umieścić ulubione perfumy, wszak zapach nas definiuje.

A co z maszynką do golenia i suszarką do włosów?

Co do maszynki, to zabieranie jednorazówek pozornie wydaje się dobrym wyborem, jednak jeżeli przyjrzymy się temu dogłębnie, to takie rozwiązanie niekoniecznie się sprawdzi, wszak musicie zabrać ze sobą jeszcze piankę do golenia, łagodzący żel, zatem zajmie to sporo miejsca, a i tak nietrudno o podrażniania. Dlatego lepszym wyborem będzie maszynka elektryczna. Nie zajmuje wcale sporo miejsca, a jednocześnie wystarczy ją tylko naładować i wytrzyma sporo czasu. Co do suszarki, to wszystko zależy od tego, w jakim hotelu się zatrzymacie. Jeżeli jego standard jest bardzo niski, to nie ma co liczyć, że na wyposażeniu będzie ten sprzęt, ale zawsze też możecie zadzwonić na recepcję i zapytać.

Na samym końcu nie zapomnijcie o ładowarce do telefonu i oczywiście o samym smartphonie. Bardzo przydatny jest także powerbank, który lepiej naładować w domu. Przyda się jeszcze żel antybakteryjny i już jesteście świetnie spakowani do podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here