Jak skutecznie usunąć blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe są problemem, z którym borykają się nie tylko osoby w okresie dojrzewania, ale również osoby dorosłe a nawet starsze. Jest to dolegliwość, która niewątpliwie wpływa a jakość życia oraz na postrzeganie siebie i samoocenę. Blizny powstają najczęściej na skutek nieodwracalnego uszkodzenia skóry i zastępowania jej ubytku tkanką łączną włóknistą. Cera z bliznami potrądzikowymi to najczęściej cera mieszana. Na jej powierzchni nawarstwia się coraz większa ilość martwego naskórka, co uniemożliwia jej właściwe oddychanie oraz wchłanianie składników odżywczych z kosmetyków. Tego rodzaju blizny najczęściej pojawiają się na twarzy, szyi oraz plecach. Wyglądają one nieestetycznie, przez co coraz więcej osób decyduje się na pozbycie się ich.  Usuwanie blizn potrądzikowych polega na wypełnieniu ubytków po zmianach zapalnych, a także wygładzeniu powierzchni skóry, poprawie jej napięcia oraz wyrównaniu kolorytu.

Metody usuwania blizn potrądzikowych – laser

Obecnie, medycyna stwarza wiele możliwości, dzięki którym sposób usuwania blizn potrądzikowych może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wyboru zazwyczaj dokonuje lekarz po uprzednim badaniu i wywiadzie z osobą zainteresowaną. Od kilku lat, największą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi wykonywane laserem. Efektem tego rodzaju procesów jest rewitalizacja oraz trwała poprawa stanu skóry. Usuwanie blizn potrądzikowych podczas takiego zabiegu polega na utworzeniu na danym fragmencie skóry siatki mikrouszkodzeń i pozostawieniu wokół nich fragmentów nienaruszonej tkanki. Ma to na celu stymulację prawidłowych procesów gojenia. W celu całkowitego zakończenia terapii należy wykonać kilka zabiegów, co zazwyczaj oznacza minimum trzy sesje przy pomocy lasera. Należy jednak pamiętać, że po tego rodzaju zabiegu konieczna jest kilkudniowa rekonwalescencja. Tego rodzaju terapię poleca się przede wszystkim osobom, u których problem z trądzikiem znajduje się we wczesnej fazie a zmiany nie obejmują całej powierzchni cery.

Inne metody usuwania blizn potrądzikowych

Do innych metod, które umożliwiają skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych są między innymi peelingi lekarskie. Mają one na celu bardzo głębokie złuszczenie martwego naskórka, co z kolei umożliwi cerze właściwe oddychanie i wspomoże wchłanianie się składników odżywczych z kosmetyków. W specjalistycznych klinikach dostępnych jest kilka wariantów tego rodzaju zabiegów. Są to peelingi chemiczne, które w swoim składzie zawierają między innymi mieszanki kwasów oraz inne składniki wykazujące zbawienne działanie na skórę twarzy. Wiele z tych preparatów posiada również działanie dodatkowe, takie jak likwidacja zmarszczek i przebarwień, ujędrnianie skóry, poprawa jej gęstości oraz wsparcie szybkiej i skutecznej regeneracji. Dzięki temu usuwanie blizn potrądzikowych staje się zabiegiem kompleksowym, który nie tylko korzystnie wpływa na cerę, ale również znacznie poprawia jej walory wizualne. Należy jednak pamiętać, że kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom z aktywnymi infekcjami wirusowymi nie zaleca się korzystania zarówno z zabiegów przy użyciu lasera, jak i peelingów lekarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here