Jak ukryć przebarwienia na twarzy, kiedy sztyft się nie sprawdza?

Najczęściej na pojawiające się wypryski i przebarwienia skórne, czy blizny poleca się skorzystanie z korektora w kolorze zielonym. Uważa się ten środek za jeden z najlepszych dostępnych na rynku dla przeciętnego laika.

Jego zadaniem jest również zniwelowanie efektu nieestetycznego wyglądu pękających naczynek. Często jednak środek ten jest niewystarczający. Bez względu na ilość zastosowanego podkładu, fluidu, wciąż jest on widoczny i oddziela się od skóry tworząc nieciekawe refleksy. Czy istnieje zatem jakiś preparat, który może skutecznie pomóc w pozbyciu się tego problemu?

Moc zielonej bazy w płynie

Jak się okazuje, wcale jednak nie trzeba opierać się wyłącznie na sztyftach. Prześwitują one niestety przez podkład i nie prezentują się okazale. Na rynku jest jednak dostępna pewna zielona baza występująca w płynie. Nie tylko jest prosta do nałożenia, ale i prezentuje się wyśmienicie i doskonale maskuje wszelkie niedoskonałości. Jakie kroki należy podjąć, by pozbyć się problemu blizn i wyprysków na twarzy?

Wystarczą trzy kroki do odniesienia sukcesu

Wspomniana emulsja występuje w formie zielonej bazy pod cały makijaż. Aby efektywnie poprawić wygląd swojej skóry, wystarczy delikatnie wklepać jej niewielką ilość w miejscach, które są najbardziej kłopotliwe. Należy mieć tutaj na myśli najbardziej zaczerwienione okolice całej twarzy. Jedną z popularnych zielonych baz jest emulsja wypromowana przez firmę Pupa.

Na rynku można jednak znaleźć podobne produkty w każdej półce cenowej. Następnym krokiem w całym przeprowadzanym zabiegu jest naniesienie podkładu na już wchłoniętą bazę. Ważne, by zrobić to jak najbardziej starannie z pomocą specjalistycznego pędzelka. Podkład powinien być dopasowany do naturalnego odcienia skóry lub jaśniejszy o pół tonu. Zaletą pędzelka jest przede wszystkim możliwość równomiernego rozłożenia preparatu, a także zachowanie higieny dłoni.

Jeżeli wykonuje się makijaż innej osobie, nanoszenie takich środków rękoma jest niewskazane i nieprofesjonalne. Pędzelek pozwala również zachować wcześniej naniesioną bazę w nienaruszalnym stanie.

Kolejny etap makijażu

Jeżeli posiada się osobiste skłonności do mocnych zaczerwienień oraz pryszczy, wtedy po zaaplikowaniu podkładu należy dodatkowo zastosować puder oraz róż. Oczywiście nakładanie tych kosmetyków również powinno odbywać się z wykorzystaniem pędzelka.

Jak ukryć przebarwienia na twarzy, kiedy sztyft się nie sprawdza?

Aby skutecznie pozbyć się czerwonych plam, warto wybierać podkłady z żółtym odcieniem. Niewskazane jest natomiast stosowanie podkładów o zabarwieniu różowym. Jedynie zwiększają efekt zaczerwienienia, a co więcej – podkreślają już wcześniej powstałe czerwone strefy twarzy.

Efekty

Jeżeli proces nakładania makijażu zostanie przeprowadzony zgodnie z wytycznymi, wtedy można liczyć na świetne rezultaty. Przede wszystkim twarz przestanie wyglądać na mocno zaczerwienioną. Nada się jej naturalnego cielistego kolorytu i zdrowego wyglądu skóry. Natomiast sam makijaż będzie utrzymywał się przez wiele godzin. Mimo wszystko warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji cery skłonnej do występowania zmian skórnych. Makijaż jedynie zamaskuje takie zmiany, lecz ich nie wyleczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here