Jak zrobić idealną kreskę?

0
1225

Stworzenie perfekcyjnego makijażu wymaga zachowania dużej precyzji. Zdarza się również, że mimo poświęconego czasu efekt make-upu nie jest zadowalający. Warto wiedzieć, o czym należy pamiętać, wykonując kreskę.

Kształt oka

Chcąc stworzyć idealny makijaż, należy wziąć pod uwagę rodzaj stosowanych kosmetyków oraz indywidualne cechy urody. Wykonując kreskę na powiece, warto pamiętać, że nie każdy kontur będzie pasował do konkretnego kształtu oka. W przypadku make-upów, wymagających perfekcyjnej precyzji i dużego skupienia, można ułatwić sobie zadanie, wykorzystując wąski pasek taśmy samoprzylepnej. Kobiety z opadającą powieką powinny zdecydować się na narysowanie nieostrej linii. Nie zaleca się natomiast tworzenie geometrycznych konturów. W przypadku niewielkich oczu, warto wykonać za pomocą eyelinera prostą, wąską kreskę. Z opadającymi kącikami świetnie będą natomiast komponować się dwie linie. Cienką warto zastosować na górnej powiece. Dolna kreska będzie natomiast stanowić dopełnienie linii wodnej.

Błędy

Chcąc stworzyć idealny makijaż, warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej symetrii. Kreski na powiekach powinny mieć równą długość oraz szerokość. Ich kształt zależy od jakości stosowanego pędzelka. Najlepsze rozwiązanie stanowi wybór twardego aplikatora. Nie oznacza to jednak, że za pomocą miękkiego pędzelka nie da się stworzyć perfekcyjnej linii. Warto również pamiętać, by narysowana kreska nie była zbyt gruba. Będzie bowiem ona wyglądać nieestetycznie, zwłaszcza w przypadku delikatnego make-upu. Wiele kobiet uważa, że sama kreska nie jest w stanie wystarczającą podkreślić spojrzenia. To nieprawda. Nie zawsze bowiem konieczne jest wykorzystanie maskary. Odpowiednio stworzona kreska może nadać spojrzeniu subtelności. W przypadku wieczorowego makijażu warto natomiast zintensyfikować wyrazistość rzęs, wykonując grubszą linię.

Chcąc stworzyć perfekcyjną kreskę, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej symetrii i uwzględnieniu cech swojej urody. Makijaż warto również wykonać na bazie profesjonalnych kosmetyków oraz dobrej jakości aplikatorów. Znaleźć je można na stronie internetowej Eveline.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here