Kolczyki z szafirem – piękna biżuteria dla każdej kobiety

0
1881

Nie ulega wątpliwości, że biżuteria dla kobiet ma szczególne znaczenie. Dzięki niej czują się piękniejsze, bardziej eleganckie, a nierzadko również młodsze. Właśnie dlatego bardzo często otrzymują kolczyki, czy bransoletki w prezencie lub kupują je sobie na poprawę humoru.

Szafir – kamień ceniony od wieków

Sama nazwa szafir wywodzi się z języka arabskiego i greckiego. Oznacza po prostu niebieski kamienień. Wykorzystywany w jubilerstwie symbolizuje wierność, czystość, a także skromność. Co ciekawe powszechnie uznaje się, że wiąże się z nim pewnego rodzaju magia. Sporo można się o tym dowiedzieć, gdy zagłębi się w temat medycyny naturalnej. Niezależnie od wierzeń należy uznać, że jest to jeden z najtwardszych materiałów, które występują w środowisku naturalnym. Znawcy oceniają jego wartość na podstawie kilku aspektów: kolor, przejrzystość, rozmiar, a także brylację.

Srebrne kolczyki z szafirem – dla kogo taki wariant?

Srebro to metal szlachetny, który uznawany jest za jeden z najpiękniejszych. Przede wszystkim docenia się jego uniwersalność jak i ponadczasowość. Kobiety bardzo chętnie dopełniają swoje stylizacje biżuterią wykonaną z tego kruszcu. Często srebru towarzyszy piękny kamień jak np. szafir. To zestawienie jest niebanalne, a przy tym bardzo eleganckie. Oryginalne wzory takiej biżuterii, które można zobaczyć na stronie https://esclusiva.pl/kolczyki-z-szafirem  sprawiają, że kobieta, która je założy może liczyć na sporą atencję ze strony otoczenia. Kolczyki z szafirem bardzo dobrze skomponują się z fryzurą odsłaniającą szyję, a także elegancką sukienką koktajlową. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by założyć je na biznesowe spotkanie lub randkę.

Złote kolczyki z szafirem – czym się wyróżniają?

Złoto to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety kruszców, który bardzo dobrze łączy się z kamieniami szlachetnymi, w tym również szafirem. Takie połączenie daje naprawdę niesamowite rezultaty. Kolczyki z szafirem będą idealnym dopełnieniem stylizacji tak bankietowej jak i tej do pracy. Będą one dodawały wdzięku, a także podkreślą dobry, wyszukany gust ich właścicielki. Na tego rodzaju biżuterię powinny decydować się kobiety, które lubią być w centrum uwagi. Wszystko przez to, że kolczyki z szafirem nie mogą zostać niezauważone. Są to modele bardzo wyróżniające się spośród innych ozdób. Mogą one występować w różnych formach: klasyczna łezka, kwadrat, koło, owal, klepsydra, czy też motyw florystyczny. Dzięki takiej mnogości rozwiązań, każda kobieta znajdzie opcję odpowiednią dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here