Korektor do twarzy – rodzaje i zastosowanie

0
1656

Korektor to prawdziwy must have w każdej kosmetyczce. W drogeriach dostępne są różne rodzaje tego kosmetyku. Jak wybrać idealny dla siebie? Czym kierować się przy kupnie korektora? Sprawdźmy, jak zakamuflować nim wszystkie niedoskonałości. 

Korektor to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków, jakie mogą znaleźć się w naszej kosmetyczce. Jest wielozadaniowy i może się nam przydać w naprawdę wielu sytuacjach. Można z łatwością ukryć nim ślady zmęczenia po nieprzespanej nocy oraz w sekundę zakamuflować wypryski. Korektor przyda się do konturowania twarzy. Może posłużyć nam także jako baza pod cienie do powiek. Lista możliwości tego kosmetyku jest naprawdę długa, co nie pozostawia wątpliwości, że zawsze warto mieć go pod ręką. Wybór produktów do makijażu zawsze powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami. Na co więc powinnyśmy zwrócić uwagę, kupując korektory do twarzy? Jaki rodzaj korektora sprawdzi się u nas najlepiej?

Rodzaje korektorów — konsystencja i wykończenie

Korektor to kosmetyk, którego zadaniem jest przede wszystkim kamuflowanie wszelkich niedoskonałości. Od cieni pod oczami, poprzez przebarwienia i wypryski, aż po znamiona, czy nawet tatuaże. To, co będziemy mogli zakryć naszym korektorem, zależy przede wszystkim od tego, jaką formułę oraz stopień krycia kosmetyku wybierzemy. Obecnie w miejscach, takich jak sklep z kosmetykami wizaż sklep jest naprawdę duży wybór wśród korektorów. Różnią się one między sobą wieloma cechami.

Korektory do twarzy dzieli się przede wszystkim ze względu na konsystencję. Najczęściej występują w formie płynnej lub w postaci pasty. Korektory płynne są zwykle dostępne w opakowaniach z aplikatorem w postaci gąbeczki lub pędzelka, co ułatwia jego nakładanie. Kremowe natomiast kupimy w słoiczku lub w sztyfcie. Obecnie popularne są także palety takich korektorów.

Korektory do twarzy możemy podzielić także ze względu na funkcję oraz wykończenie. Największą popularnością cieszą się kryjące, matowe korektory. Świetnie sprawdzają się przy maskowaniu wyraźnych niedoskonałości. W tym przypadku szczególnie dobrze radzą sobie kosmetyki o zastygającej formule. Korektory do twarzy o lekkiej konsystencji doskonale sprawdzają się natomiast pod oczy. Wśród produktów znajdziemy także te o wykończeniu rozświetlającym. Sprawdzą się nie tylko pod oczy, ale i do rozjaśnienia centralnych partii twarzy przy konturowaniu.

Jaki kolor korektora wybrać?

Wybór kolorów korektorów jest bardzo duży. Gama barw nie ogranicza się jedynie do podstawowych odcieni, które dobieramy do naszej skóry. Wśród kosmetyków tych znajdziemy także zielone, żółte, fioletowe, czy różowe kolory. Wiele osób unika takich korektorów. To spory błąd, ponieważ to właśnie one najlepiej tuszują wszelkie niedoskonałości.

Nie od dziś wiadomo, że jedne barwy neutralizują inne. I tak to właśnie tu działa. Zielony korektor do twarzy służy do tuszowania wszelkich zaczerwienień. Jest świetny do cery naczynkowej i skłonnej do podrażnień. Korektor różowy i fioletowy działa rozświetlająco. Jak nietrudno się domyślić, skutecznie niweluje wszelkie zielonkawe zmiany skórne. Żółty jest najbardziej uniwersalny — dobrze radzi sobie zarówno z naczynkami, jak i sińcami i przebarwieniami.

Korektor pod oczy — jaki wybrać?

Dobry korektor pod oczy powinien być przede wszystkim lekki. To bardzo ważne, ponieważ skóra pod oczami jest bardzo delikatna i łatwo ją obciążyć. Naszym celem powinno być przede wszystkim delikatne rozjaśnienie tej strefy, dodanie jej świeżości i blasku. Wybór kosmetyku zależy głównie od naszych potrzeb. Zazwyczaj dobrym wyborem będzie płynny korektor rozświetlający. Wiele osób zmaga jednak z cieniami pod oczami, które sprawiają, że twarz wydaje się zmęczona i poszarzała. W takim przypadku potrzebne będzie nie tylko rozświetlenie, ale i krycie. Pamiętajmy jednak, że silnie kryjące korektory do twarzy wystarczy nałożyć w minimalnej ilości. Dzięki temu osiągniemy skuteczny efekt, bez efektu obciążenia.

Jak nakładać korektor?

Nakładanie korektora to nie lada sztuka. Warto ją opanować, jeśli chcemy, by nasz makijaż prezentował się efektownie i estetycznie. Aplikacja tego kosmetyku jest zależna oczywiście od tego, na jaką partię ciała lub twarzy go nakładamy, a także od jego rodzaju. Zacznijmy może od tego, jak nakładać korektory do twarzy problematycznej z widocznym trądzikiem lub silnymi przebarwieniami. Tutaj oczywiście naszym najlepszym przyjacielem jest kamuflaż w formie pasty. Możemy aplikować go palcem lub pędzelkiem — wtedy uzyskamy najlepsze krycie. Bardzo ważną kwestią jest to, abyśmy nie pobierali produktu wielokrotnie z opakowania powierzchnią, która już dotykała skóry. Jest to niehigieniczne. Nakładając korektor, należy lekko go wklepywać, nie pocierać. Dzięki temu już minimalna ilość produktu pomoże nam skutecznie zamaskować niedoskonałości.

Korektor pod oczy na nakładamy nieco inaczej niż korektor do twarzy. W tym przypadku do aplikacji sprawdzi się palec lub wilgotna gąbeczka. Ta druga opcja to świetny wybór, jeśli zależy nam na naturalnym, a jednocześnie nieskazitelnym efekcie. Korektor należy nakładać nie tylko pod samym okiem, ale w całej partii od skrzydełka nosa, aż po zewnętrzny kącik oka. W ten sposób unikniemy tak zwanych ”podków”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here