Manekiny damskie

Aranżacja wystawy sklepu ma na celu nie tylko ukazanie sprzedawanych ubrań, ale też zachęcenie klientów do wejścia. Dlatego warto przygotować ciekawą wystawę, na której „coś się dzieje”. Należy oczywiście unikać przesady, ale dobrym pomysłem jest wykorzystanie manekinów do przygotowania dość swobodnej, lekko dynamicznej wystawy. Dotyczy to zarówno manekinów damskich, jak i innych – oczywiście ich dobór zależy od posiadanego asortymentu.

Jakie manekiny damskie sprawdzają się najlepiej?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – manekiny damskie są ważnym uzupełnieniem aranżacji, ale ważne jest odpowiednie dobranie ich zarówno do kolekcji, jak i wnętrza sklepu czy butiku. W niektórych miejscach warto decydować się na realistyczne modele, z kolei w innych lepiej sprawdzą się abstrakcyjne, także wykonane z różnych materiałów i w rozmaitych – także nietypowych – kolorach. Ostateczny wybór zależy od zamysłu osoby urządzającej wystawę, ale warto trzymać się ogólnej zasady, że charakter manekina powinien pasować do charakteru prezentowanej odzieży. Z tego powodu w sklepach z odzieżą wizytową najczęściej spotykane są klasyczne modele – realistyczne lub z delikatnie zarysowanymi rysami, ale w stonowanych kolorach. Z kolei w autorskich butikach i sklepach z odzieżą dziecięcą i młodzieżową często można zobaczyć manekiny damskie w żywych barwach oraz abstrakcyjne, takie jak dostępne na stronie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3.

W jakich rozmiarach występują manekiny damskie?

Manekiny kojarzą się przede wszystkim z sylwetkami zgodnymi z ogólnym kanonem piękna, a więc sylwetką dość rzadko spotykaną w rzeczywistości. Od kilkunastu lat rygorystyczne wzorce urody są jednak poddawane krytyce, a projektanci mody często zatrudniają modelki noszące rozmiary odbiegające od tych uważanych za idealne. Producenci manekinów często biorą z nich przykład, dlatego bez większego problemu można znaleźć manekiny damskie w rozmiarach „plus size” czy ciążowe, a także wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here