Manekiny sklepowe – sprawdzamy i podpowiadamy!

Manekiny sklepowe to niezastąpiony element wystroju wielu punktów handlowych, a czasem również usługowych. Dziś sprawdzimy jakie rodzaje dostępne są na rynku, a także gdzie i w jakiej aranżacji sprawdzają się najlepiej.

Manekiny sklepowe – dostępne rodzaje

Manekiny sklepowe to wbrew pozorom nie tylko jeden rodzai i po kłopocie. Okazuje się, że w sklepach zajmujących się ich sprzedażą można znaleźć co najmniej kilka wariantów. Przede wszystkim wybiera się płeć, którą kukła ma odzwierciedlać. Mogą to być więc manekiny żeńskie, męskie, a także dziecięce. Co więcej niektóre przyjmują formę naturalną, czyli jak najbardziej nawiązującą do żywego człowieka. Inne z kolei mają abstrakcyjne kształty i są pozbawione np. rys twarzy. W manekinach istnieje także grupa kukieł o specjalnym przeznaczeniu. Do nich zaliczają się np. bieliźniane, na których prezentowana jest intymna część garderoby lub stroje kąpielowe. Jeszcze inne są w rozmiarach plus size, albo w kształtach kobiet w ciąży. Można spotkać się również z manekinami elastycznymi. Te idealnie nadają się do wnętrz i a wystawy sklepów z odzieżą sportową. Przy ich udziale można bardzo dobrze wyeksponować właściwości danego elementu garderoby. Warto zaznaczyć, że w sklepach można znaleźć wiele dodatków do manekinów, które dają możliwość personalizacji. Mowa tutaj tak o perukach jak i naklejkach. Te pierwsze również dzielą się na dwa warianty, czyli naturalne i abstrakcyjne. Można więc spotkać peruki w barwach brązu, czerni, czy blond jak i bardzo jaskrawych kolorach i w strukturze nie nawiązującej do włosa.

Manekiny sklepowe – zasady aranżacji

Manekiny sklepowe nie mogą od tak po prostu znaleźć się na witrynie lub we wnętrzu punktu handlowego. Po pierwsze powinny one być dobrane według asortymentu sklepu. Mowa tu o wybraniu manekina męskiego jeśli w ofercie znajduje się garderoba dla tej płci. Analogicznie powinno się postępować przy wyborze innych wariantów. Co do tego, czy mają być naturalne, czy abstrakcyjne to pozostawia się wolną rękę właścicielom i dekoratorom. Przyjrzeć się różnym opcjom można np. na stronie https://sklep.moremannequins.pl/. Następnie należy odpowiednio ubrać kukłę. Oznacza to, że powinna ona zostać przyodziana w elementy garderoby znajdujące się w ofercie sklepu. Warto zadbać o to, by nie były to ostatnie sztuki, ponieważ wówczas mogą wystąpić problemy przy sprzedaży. Należy również pamiętać o tym, by manekiny sklepowe były regularnie przebierane. Dzięki temu zabiegowi daje się jasny sygnał potencjalnym klientom o zmianach w ofercie. Trzeba zaznaczyć, że ma to realny wpływ na sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here