zdjęcie: fotolia.com

Opaska odblaskowa najczęściej kojarzona jest z akcesoriami, które są niezbędne dla najmłodszych. Dobra widoczność w przypadku przedszkolaków czy uczniów nie podlega żadnej dyskusji. Czy jednak i my, dorośli, nie powinniśmy z większą uwagą podchodzić do kwestii bezpieczeństwa na drodze? Oto dlaczego opaska odblaskowa przyda się nie tylko dzieciom.

Opaska odblaskowa to poręczny i uniwersalny gadżet. Plusem opaski odblaskowej samozaciskowej są jej niewielkie rozmiary. Ten gadżet odblaskowy jest wykonany z elastycznej blaszki, która po założeniu na nadgarstek przypomina bransoletkę. Gdy nie jest używana, zwija się w małą rolkę, która bez problemu zmieści się w torebce czy plecaku. Na rynku są także dostępne opaski z materiału, które zapina się na rzep. Mają dużą możliwość regulacji, więc idealnie nadają się na rękę, nogę czy kurtkę osoby dorosłej. Jeśli zależy nam na wyjątkowej ochronie, można zdecydować się na zakup opaski z diodami LED, które uruchamia się za pomocą włącznika. Mają długą żywotność (w niektórych modelach dochodzącą nawet do 100 godzin) i mogą pracować w kilku trybach.

Opaska odblaskowa – gadżet niezbędny na rower

Taki poręczny odblask powinien mieć każdy zarówno dorosły, jak i dziecko – należy zakładać go zawsze, gdy okoliczności wymagają poprawy widoczności.

Pamiętajmy, że dbamy w ten sposób nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również zachowujemy się zgodnie z przepisami. O odblaskach trzeba pamiętać poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmroku i to bez względu na wiek. Ich brak grozi mandatem – podkreśla ekspert z portalu odblaski24.com.pl.

Rozsądek podpowiada też, że o gadżety odblaskowe powinni zadbać również rowerzyści. Opaska odblaskowa na rower i dodatkowo kamizelka odblaskowa sprawią, że cyklista będzie widoczny dla samochodów z wystarczającej odległości, by nie narażać się na ryzyko wypadku po zmroku. Sporo się już w tej materii zmieniło, ale wciąż jeszcze widać na ulicach osoby jeżdżące na rowerze bez odblasków. Teraz, gdy po południu szybko zapada zmrok, są one dla kierowców niemal zupełnie niewidoczne. Szansa na wyjście z wypadku bez szwanku jest niemal zerowa. Rowerzysty nie chronią poduszki ani pasy, więc każda kolizja niesie ze sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu, a także długiej i kosztownej rekonwalescencji.

O dobrą widoczność powinni zadbać także biegacze, którzy nie rezygnują ze swojego hobby jesienią i zimą. Podobnie jak w przypadku rowerzystów, nie wystarczy odzież w jaskrawych kolorach. By codzienny jogging rzeczywiście miał pozytywny wpływ na zdrowie, trzeba zadbać o dobrą widoczność. Dzięki gadżetom odblaskowym widoczność zwiększa się z kilkunastu do kilkuset metrów. To wystarczający dystans, by nawet po zmroku i w trudnych warunkach atmosferycznych wykonać manewr, który pozwoli uniknąć wypadku – dodaje nasz rozmówca z odblaski24.com.pl.

Gdzie kupić opaskę odblaskową na rękę?

Zakup gadżetów odblaskowych jedynie nieco uwagi i wydania dosłownie kilkunastu złotych. Wybór odblasków dla dorosłych jest spory. Oprócz opaski odblaskowej na rower dostępne są także czapki czy worki odblaskowe, a także gadżety typowo rowerowe jak np.: chorągiewki, koraliki, nakładki na ramę. Bez problemu można się w nie zaopatrzyć w sklepach internetowych. Wybór gadżetów odblaskowych zadowoli każdego, podobnie jak ceny. Szybka wysyłka i dostawa do domu nie pozostawiają już żadnego argumentu, by zwlekać z zaopatrzeniem w odblaski.

Naprawdę warto sobie wziąć te rady do serca, by z każdej przejażdżki rowerem czy spaceru wrócić bezpiecznie do domu. Dzięki opasce odblaskowej w prosty i niedrogi sposób dbamy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. A to jest przecież najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here