Operacja przegrody nosowej – kiedy jest konieczna?

0
252

W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje takich usług, jak plastyka nosa. Warszawa to duże miasto, gdzie bez problemu można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów w tym zakresie. Zabiegi związane z plastyką i korektą przegrody nosowej są związane nie tylko z walorami estetycznymi, ale także kwestiami zdrowotnymi.

Sytuacje, w których warto zdecydować się na plastykę nosa w Warszawie to:

  • problemy z oddychaniem,
  • chrapanie,
  • nieestetyczny wygląd nosa,
  • problemy z zatokami,
  • jednostronne zatykanie nosa.

Wygląd nosa wpływa na to, jak prezentuje się cała twarz. To oznacza, że nawet drobna korekta może spowodować, że rysy twarzy zmienią się nie do poznania.  Co więcej, jeśli u pacjenta występują problemy z oddychanie lub inne schorzenia, operacja przegrody nosowej może okazać się niezbędna.

Jakie zabiegi można wykonać w ramach plastyki nosa w Warszawie?

Wyróżniamy co najmniej kilka zabiegów, które może zrealizować centrum medyczne na terenie Warszawy. To nie tylko operacja przegrody nosowej, ale także: rynoplastyka, konchoplastyka, zamknięcie perforacji przegrody nosa oraz septoplastyka. Każdy zabieg ma na celu poprawę komfortu życia pacjenta.

Wystarczy umówić się z lekarzem na wstępną diagnostykę problemu, a następnie ustalić termin wykonania zabiegu. Warto dodać, że zabiegi przeprowadzane na przegrodzie nosowej i okolicznych miejscach mogą potrwać od kilkudziesięciu minut o nawet kilku godzin. Plastyka nosa – Warszawa to usługi, które cieszą się stale rosnącą popularnością – zarówno wśród osób starszych, jak i młodszych.

Jak przygotować się do plastyki nosa?

Przygotowanie do przeprowadzenia zabiegu plastyki nosa to przede wszystkim pełny pakiet badań wraz ze sporządzeniem dokumentacji fotograficznej pacjenta. Na tej podstawie obliczane są kąty twarzy i odległości pomiędzy konkretnymi elementami ciała. Dzięki temu można zaplanować zabiegi chirurgiczne tak, aby były w 100% bezpieczne i gwarantowały uzyskanie zadowalających efektów.

Sam zabieg plastyki nosa trwa nie dłużej niż do kilku godzin i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. To oznacza, że pacjent nie jest świadomy bólu, a po zakończonej operacji nos jest zabezpieczany opatrunkami. Okres gojenia się ran to kilka tygodni lub w skrajnych przypadkach nawet do roku.

Jeśli chcesz zmienić wygląd swojej twarzy lub zacząć oddychać pełną piersią, koniecznie postaw na operację przegrody nosowej lub inne zabiegi plastyki nosa w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here