Pomocnik kosmetyczny

W pracy każdej kosmetyczki liczy się nie tylko dostęp do specjalistycznych urządzeń i przyrządów, ale również umiejętność poprawnej organizacji pracy. W tym celu korzysta się z organizerów kosmetycznych, które pozwalają na przechowywanie, segregowanie i przemieszczanie wielu innych przyrządów. Organizery kosmetyczne mają formę stolików przesuwnych z kółkami, niekiedy wyposażonymi w dodatkowe blaty, półki, szuflady oraz inne schowki.

Stolik kosmetyczny – do pracy przy manicure i nie tylko

Jednym z najchętniej wybieranych pomocników kosmetycznych jest stolik kosmetyczny. Typowy stolik składa się z metalowego stelażu, dwóch (lub większej ilości) blatów oraz nóżek zwieńczonych kółkami. Blaty są najczęściej nieobudowane – można swobodnie rozkładać na nich przyrządy wykorzystywane w aktualnej pracy oraz ściągać te, które nie będą już przydatne.

Przeciętny stolik waży od kilkunastu do ok. 20 kg. Zdecydowana większość dostępnych modeli to stoliki w kolorze białym, wykonane z odpornego na rdzewienie metalu. Blaty półek mogą być metalowe lub plastikowe, jednak najmocniej polecamy urządzenia z blatami szklanymi. Nie tylko są wytrzymałe, ale też świetnie wypadają pod kątem estetycznym.

Modele posiadające wbudowaną szufladę to również chętnie wybierane stoliki kosmetyczne. Świetnie się sprawdzają w czasie wykonywania zabiegów spa, masaży leczniczych oraz zabiegów na twarz. Szuflada stanowi pewne udogodnienie względem zwykłych blatów. Można przechowywać w niej bardziej skomplikowane urządzenia, na przykład posiadające podzespoły elektryczne (frezarki, pochłaniacze, sterylizatory). Ukryte we wnętrzu szafki, będą oddzielone od szkodliwego wpływu kurzu i pyłków oraz innych czynników zewnętrznych.

Pomocnik podologiczny – i nie tylko

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy – że to właśnie zabiegi wykonywane na stopach potrafią być najtrudniejsze w organizacji pracy. Szczególnie że w czasie pracy ze stopami potrzebny jest dostęp nie tylko do wielu urządzeń, przyrządów, kosmetyków, ale również duża ilość swobodnej przestrzeni, na której będziesz móc swobodnie się przemieszczać. Dlatego tak ważne jest, by przed każdym pedicure (oraz innymi zabiegami na stopy) odpowiednio się przygotować.

Pomocnik kosmetyczny do stóp mieć formę niedużego mebelka z przynajmniej jednym blatem oraz kilkoma szufladami. Jest to o tyle ważne, że do wykonania pedicure potrzebny jest dostęp do różnych grup kosmetyków oraz urządzeń (frezarek, lamp UV lub LED), które wymagają przechowywania w osobnych przegrodach.

Pomocniki kosmetyczne mniej i bardziej uniwersalne

Wśród dostępnych pomocników kosmetycznych znajdziesz także urządzenia o bardzo uniwersalny zastosowaniu i przeznaczeniu. Wiele z nich to niedużych rozmiarów meble dedykowane pod urządzenia – na przykład autoklaw. Stoliki takie mogą mieć bardzo prostą konstrukcję – złożoną przede wszystkim z blatu oraz podstawki z kółkami.

Pomocniki uniwersalne to także urządzenia przypominające nieduże biurka, wyposażone w skrytki i szuflady, dedykowane do różnych zadań i prac. Poszukując takiego pomocnika, warto zwrócić uwagę na użyte w jego konstrukcji kółka. Powinny być wytrzymałe oraz solidnie zamontowane – stoliki takie służą bowiem jako transportery na kosmetyki i urządzenia, idealne do ich przewożenia na krótki dystans. By mieć pewność, że transport będzie przebiegał bezpiecznie i sprawnie, warto zwrócić uwagę właśnie na kółka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here