Czym wyróżniają się soczewki dwutygodniowe?

Największym dylematem pojawiającym się przed potencjalnym użytkownikiem soczewek kontaktowych, jest wybór odpowiedniego rodzaju. Każdy z nas ma inne uwarunkowania oraz potrzeby, więc nie można jednoznacznie wybrać najlepszego rodzaju dla wszystkich. Czym są soczewki dwutygodniowe? Dla kogo są polecane?

Soczewki dwutygodniowe – u kogo się sprawdzą?

Soczewki dwutygodniowe służą do użytkowania przez okres 14 dni, następnie należy je wymienić na nową parę lub inny rodzaj.

Szkła kontaktowe dwutygodniowe, są zalecane osobom posiadającym dużą wrażliwość gałek ocznych. Ze względu na aspekty higieniczne szukają lepszych rozwiązań niż soczewki miesięczne, czy roczne. Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek, można wybrać soczewki do noszenia jedynie w trybie dziennym, a na noc należy je zdjąć. Jednak niektórzy wolą zakupić soczewki, które stosuje się zarówno w dzień, jak i w nocy. Tak jest dla nich wygodniej.

Jeżeli chodzi o wersje korekcyjne szkieł dwutygodniowych, to są one takie same jak w przypadku innych rodzajów. Dostępne są wersje: sferyczne, toryczne i progresywne.

Nie można zapominać o okresie przydatności, z takich soczewek można korzystać maksymalnie przez 14 dni. Ze względu na krótszy okres użytkowania takie soczewki, są wykonywane z materiałów o większym stopniu wrażliwości na czynniki mechaniczne. Takie soczewki są również zdecydowanie bardziej miękkie.

Soczewki dwutygodniowe, czym są?

Jak liczyć czas przydatności soczewek?

Gdy nasze soczewki kontaktowe są prawidłowo przechowywane, ale noszone okazjonalnie, termin ich przydatności liczy się mimo wszystko od dnia otwarcia opakowania.
Nawet gdy odpowiednio i regularnie dbamy o soczewki, nie wpływa to na wydłużenie ich żywotności. Warto też zwrócić uwagę na ilość godzin spędzonych w szkłach kontaktowych.

Użytkowanie soczewek powyżej 14 godzin, może spowodować dyskomfort, chodzi głównie o uczucie suchości w oku, pieczenie a nawet swędzenie.
W przypadku gdy wystąpią wyżej wymienione objawy, bezwzględnie należy skontaktować się z okulistą.

Przeczytaj też: Płyny i akcesoria do soczewek, które są najlepsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here