Udany prezent na każdą okazję

Prezenty cieszą niemal każdego, a ich dawanie jest często równie przyjemne, jak otrzymywanie. Zanim jednak dojdziemy do tego momentu, trzeba podarunek zakupić lub wykonać. To zaś często jest powodem problemów i niepewności. Chyba najłatwiejszą grupą docelową są dzieci- wybór zabawek, gier edukacyjnych i ubrań jest tak szeroki, że zwykle to ich nadmiar jest problemem. Jeśli chcemy obdarować nie swoje dziecko, skarbnicą pomysłów mogą być jego rodzice, które podpowiedzą, co ucieszy ich malucha, a czego woleliby nie mieć w swoim domu.

Zwykle najtrudniej wybrać prezent dla starszego pokolenia – mam, ciotek czy dziadków. Osoby takie często nie pracują już zawodowo, sporo czasu spędzają w domu, mogą nie mieć szczególnego hobby, nie używają wielu kosmetyków czy ubrań. Jak w takim przypadku wybrać np. prezent świąteczny dla mamy czy upominek na imieniny cioci? Najlepiej skupić się na pomysłach, które zawsze są dobrym wyborem, jeśli nie z punktu praktycznego to estetycznego.

Pomysł na prezent dla mamy czy teściowej warto omówić z najbliższymi osobami, które znają gusta i upodobania osoby obdarowywanej. Dobrym pomysłem może też być zakupienie jednego prezentu od kilku osób, co pozwoli kupić coś bardziej kosztownego, a jednocześnie ułatwi wszystkim zadanie. Idąc w jakość, a nie w ilość na pewno nie zaliczysz wpadki.

Jak wybrać prezent dla mamy, co podarować wujowi?

Ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej Ci kobiety w każdym wieku to wizyta w SPA lub w salonie urody. Wybierając taki prezent, trzeba jednak wziąć pod uwagę charakter osoby, którą chcemy tam zabrać. Osoby ze starszego pokolenia często krępują się w takich miejscach, boją się obnażyć lub po prostu uważają takie zabiegi za zbędne. Prezentem świątecznym dla mamy może być odrobina luksusu we własnym domu dzięki kosmetykom dobrej jakości np. przeznaczonym do kąpieli, a starsze osoby docenią urządzenia do domowego masażu.

Biżuteria jest bardzo eleganckim i klasycznym prezentem, a w dodatku dość łatwo ustalić, jaki jej rodzaj ucieszy naszych bliskich- wystarczy poobserwować co zwykle noszą na co dzień. Elegancki pan doceni spinki do koszuli, docinający praktyczność- ładny zegarek na bransoletce lub skórzanym pasku. Dobrym pomysłem na biżuteryjny prezent świąteczny dla mamy będą kolczyki, bransoletka lub łańcuszek z ulubionego metalu (złoto lub srebro). Jeśli lubi kolory, można wybrać model z kamieniem, jeśli woli prostotę – delikatny wisiorek z niewielką zawieszką lub cienką bransoletkę. Starsze pokolenia kobiet szczególnie doceniają biżuterię z bursztynem.

Bezpieczne i praktyczne prezenty świąteczne

Niemal zawsze dobrym wyjściem jest zakup książki, jednak rodzajów jest tak wiele, że lepiej znać dokładny gust osoby, którą chcemy obdarować. To może nie być tak trudne, jeśli wcześniej przejrzymy jej biblioteczkę. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto skierować się w bezpieczną tematykę, jaką są obecne bestsellery. Panowie na pewno ucieszą się z literatury historycznej czy o tematyce sportowej, kryminalnej. Pani domu powinna docenić ładnie wydaną książkę kucharską lub powieść, choć te stereotypy nie muszą zawsze się sprawdzać.

Pomysły na prezenty dla mamy czy innych członków rodziny mogą być typowo sezonowe, a skoro zimą jest zimno- warto postawić na ciepłe elementy garderoby. W kwestii ubrań ilu ludzi tyle upodobań, są jednak takie elementy ubioru, które są praktyczne i potrzebne każdemu. Jak wybrać prezent dla mamy lub dziadka, który nie jest fanem mody lub ma swój styl i lubi sam dobierać sobie garderobę? Najlepiej postawić na dodatki. Ciepły szal z dobrego materiału np. wełny w ulubionym kolorze czy skórzane rękawiczki nie mogą nie ucieszyć. Po pierwsze jest to prezent praktyczny, po drugie – często sami odmawiamy sobie zakupu takich drobiazgów, jeśli już je posiadamy lub wybieramy tańsze modele, gorszej jakości.

Jaki wybrać prezent dla mamy? Co ucieszy najbliższych? Najlepiej nie skupiać się na cenie upominku. Najbardziej udane prezenty nie muszą być drogie i wyszukane. Najlepszym prezentem, szczególnie w okresie świątecznym jest bliskość i wspólnie spędzony czas, a podarunki materialne są tylko miłym dodatkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here