Akcesoria fryzjerskie - co kupić i za ile?

Starasz się skompletować sprzęt do nowo otwartego salonu fryzjerskiego? Masz salon kosmetyczny i zastanawiasz się nad poszerzeniem działalności o branżę fryzjerską? Poznaj najważniejsze akcesoria fryzjerskie, które pomogą Ci w zrealizowaniu marzeń o profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Akcesoria fryzjerskie – czy na pewno są Ci potrzebne?

Prowadząc własną działalność gospodarczą w Polsce na pewno wiele czytałeś o ograniczaniu zbędnych kosztów i starasz się ponosić jedynie te, które są konieczne. Zgodnie z regułą minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysku być może zastanawiasz się czy rzeczywiście akcesoria fryzjerskie powinny się znaleźć w Twoim salonie.

Czy nie możliwe byłoby funkcjonowanie biznesu w branży fryzjerskiej bez nich? Specyfika tej działki jest taka, że bez odpowiednich gadżetów może być Ci bardzo ciężko. Układanie fryzur i wykonywanie różnego rodzaju zabiegów na włosach wymaga użycia różnego rodzaju akcesoriów. Nie zawsze jednak muszą być one bardzo zaawansowane i drogie. Do zrobienia koka będą przydatne m.in. gumki, grzebyki czy klipsy i spinki, których ceny raczej nie należą do najwyższych.

Co wybrać by być zadowolonym?

Sklepy fryzjerskie są obecnie bardzo dobrze wyposażone i oferują różnego rodzaju akcesoria. Przeciętny śmiertelnik, który niewiele wie na temat fryzjerstwa łatwo mógłby się zgubić w sklepie z artykułami branżowymi.

Jeżeli nie chcesz wydać majątku na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz, zastanów się jakie usługi związane z włosami chcesz i możesz zaoferować Twoim klientom,  a  następnie weź kartkę papieru i spróbuj wypisać te akcesoria, które ułatwiłyby Ci pracę. Jeśli nie jesteś  w stanie tego zrobić, poczytaj najpierw o zabiegach,  które chcesz wykonywać, a potem skalkuluj i zdecyduj co zakupisz, a z czego zrezygnujesz.

Niezbędnik (nie)przeciętnego fryzjera

Niezależnie od rodzaju dodatkowych usług, o które poszerzysz swoją ofertę, jako fryzjer będziesz potrzebował dużego, dobrze oświetlonego lustra fryzjerskiego, które powinno się znaleźć w centralnym punkcie salonu. Dodatkowo dobrym pomysłem będzie zakup małego lusterka, w którym klienci  będą mogli obejrzeć swoje nowe fryzury z bliska.

Strzyżenie to jedna z najpopularniejszych usług  wykonywanych w salonie fryzjerskim. Aby było profesjonalne, warto zaopatrzyć  się w karkówkę z naturalnego włosia, dzięki której w skuteczny i przyjemny dla klienta sposób oczyszczasz jego szyję po zabiegu. Równie ważne będą stojaki na nożyczki oraz peleryny.  Ciekawy stojak na nożyczki ma w swoim asortymencie firma Fryzaw, która za 120 zł oferuje minimalistyczny i pasujący do nowoczesnego wnętrza STOJAK PODSTAWKĘ DO NOŻYCZEK HEDGEHOG WHITE IGŁY.

W okresie wiosennym oraz letnim – w sezonie wesel, chrzcin i przyjęć komunijnych – kiedy najczęściej czeszemy i układamy koki lub pleciemy warkocze, niezbędne będą wałki, nasadki do maszynek, gumki o różnej długości, klipsy, klamerki oraz spinki. Małe, przezroczyste gumeczki możesz zakupić w zestawie. Za 500 sztuk zapłacisz niecałe 10 zł.

Jakie powinny być akcesoria fryzjerskie?

Jeśli zależy Ci na prowadzeniu biznesu i uzyskaniu opinii profesjonalisty, zainwestuj w jakość i nie oszczędzaj zbytnio na narzędziach swojej pracy. Nie chodzi oczywiście o to, by dużo wydać na akcesoria – istotna jest ich jakość. Jeśli będzie dobra, będziesz zadowolony/-a.

Twoi klienci także,  a to może sprawić, że będą odwiedzać Cię częściej i… chętniej. Ważne jest także to, by akcesoria fryzjerskie, których używasz w salonie były zadbane i czyste. Niedopuszczalna byłaby sytuacja, w której prezentujesz swojej fryzurę w brudnym lustrze. Ważne jest też to, by nie używać wielokrotnie przedmiotów jednorazowych. Nie warto oszczędzać na higienie i kliencie, bo nie jest to ani uczciwe, ani etyczne.

Poznaj profesjonalny sklep fryzjerski i jego akcesoria dla fryzjerów: https://sklep.fryzaw.pl/

Źródło: http://towerpress.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here