Najbardziej znani jubilerzy na świecie i ich słynne kolekcje

Współcześnie jubiler kojarzy się przeważnie ze sklepem z biżuterią. A przecież jest to jednak jeden z najbardziej starych i cenionych zawodów na świecie, zawód artystów, wymagający prawdziwego talentu, precyzji, dokładności, poczucia piękna. Na świecie jest kilku jubilerów, których kolekcje są najdroższymi na świecie, a biżuteria porównywalna z dziełami sztuki największych mistrzów historii sztuki.

Bez względu na wiek, płeć i indywidualny gust każdy lubi piękną biżuterię. Nie koniecznie musimy mieć ją na własność, czasem wystarczy ją oglądać. Niektóre dzieła są wykonane z takim kunsztem, że nie bez przyczyny nazywane są dziełami sztuki, zresztą ich wartość to potwierdza. Każdy jubiler pracujący przy tych precjozach to najprawdziwszy artysta.

Marilyn Monroe śpiewała, że najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty w filmie „Mężczyźni wolą blondynki”. Oglądając zestawienie prac największych mistrzów jubilerstwa na świecie, należy jej przyznać rację.

Tiffany & Co.

Tifdany & Co . to jubiler najbardziej znany na świecie, oczywiście przyczynił się do tego film „Śniadanie u Tiffaniego”, i który rozsławiła piękna Audrey Hepburn. Marka istnieje już od 180 lat w Nowym Jorku. Charakteryzuje się prostą, acz ekskluzywną biżuterią z diamentami. Tiffany to również niezwykle ozdobne akcesoria, jak zegarki, czy np. szczotki do włosów, wysadzane brylantami. Najbardziej marka słynie ze słynnych pierścionków zaręczynowych, w tym znanego modelu z brylantem umieszczonym w sześciokątnej ramce. Na całym świecie są także znane charakterystyczne niebieskie pudełeczka z białą kokardką.

Chanel

Marka istnieje od 1913 roku, ale zakładająca ją Coco początkowo założyła markę modową. W późniejszym etapie rozwoju pojawiły się perfumy i słynne Chanel No. 5 z 1922 roku. Na końcu doszła do tego niezwykle ekskluzywna biżuteria.

Dior

Marka Dior istnieje od 1947 i również swoje początki rozpoczęła z modą. Od lat 50., gdy nazwa Dior stawała się powoli symbolem przepychu projektant rozpoczął produkcję perfum, a także zajął się nowym zajęciem, jako jubiler. Do dziś biżuteria Diora uchodzi za jedną z piękniejszych.

Harry Winston

Jest to jubiler niezwykle młody, bo istnieje niespełna 100 lat. Charakteryzuje się biżuterią z diamentami. Co ciekawe jubiler był promotorem reklamy z udziałem gwiazd, to on właśnie wpadł na pomysł rozsławienia marki, dzięki gwiazdom Hollywood, które ją nosiły. Jego wyroby są proste o klasycznym pięknie, czasem z dodatkiem kamieni – prawie wyłącznie diamentów.

Black Starr & Frost

Najstarszy jubiler na świecie to właśnie on i istnieje na rynku już ponad 200 lat. Wyroby marki są najprostsze, najbardziej klasyczne na rynku. Nie wchodzą w żadne trendy kwiatowe czy inne, jak Cartier czy Tiffany, to Black Starr & Frost jest synonimem czystej formy, prawie wyłącznie z brylantami lub perłami.

Cartier

To bardzo stara marka, istnieje od 170 lat i jest jedną z najbardziej cenionych marek jubilerskich na świecie. Słynie z biżuterii porównywanej do misternie wyrabianych i zdobionych dziel sztuki, nawiązujących do motywów florystycznych, kwiatów, jak orchidea, czy motywów zwierzęcych, jak pantera (czasem też węże lub krokodyle). Certier znany jest także ze słynnego pierścionka o nazwie „Trinity de Cartier”, czyli 3 obrączek, które się ze sobą przeplatają: jedna ze złota białego, druga z żółtego, trzecia z różowego. Inną odnogą biżuterii Cartiera, niezwiązaną z kwiatowymi i zwierzęcymi motywami jest klasyczna i prosta kolekcja.

Siegelson

Jubiler istniejący od 1920 roku, którego specjalność to biżuteria antyczna, ale marka nie jest też zamknięta na nowoczesnych projektantów biżuterii. Jego wyroby to małe dzieła sztuki, po których widać niezwykłe rzemiosło jubilerstwa – wysadzane są ogromną liczbą kamieni szlachetnych, często drogich i rzadkich.

Leighton

Marka z roku 1970, tworząca z rzadkich kamieni bardzo oryginalnych wzorów biżuterii.

Chopard

Marka ze Szwajcarii z 1860 roku, którą założył Louis Chopard mając tylko 24 lata. Do dziś jubiler słynie na świecie z pięknych pierścionków zaręczynowych, ekskluzywnych akcesoriów, czy zegarków.

Bulgari

Włoska marka z 1884 roku, która słynie z używania bardzo rzadkich klejnotów zamkniętych w klasycznych, eleganckich formach. Jest to marka łącząca klasykę z nowoczesnością, której biżuteria, zegarki czy inne akcesoria są doceniane na całym świecie.

Boucheron

Marka francuska z 1858 roku, która od 150 lat zachwyca biżuterią o niezwykłych i niecodziennych wzorach i stylach. Ta różnorodność i wielość kamieni szlachetnych sprawia, że marka jest uznawana na jedną z najbardziej artystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here