Poszukując swoje miejsca w świecie często zaczynamy od znalezienia miejsca zamieszkania. Najczęściej zdarza się, że podczas przeglądania ofert mieszkań na wynajem natrafiamy na oferty kawalerki do wynajęcia. Te zazwyczaj są w najniższych cenach dlatego też najlepiej przyciągają naszą uwagę.

Czy opłaca się wynająć mieszkanie z jednym pokojem?

Opinie jak zazwyczaj są podzielone. Jedni uważają to za marnowanie pieniędzy, tłumacząc, zę jeden pokój to za mało. Inni, przeciwnie polecają wręcz zamieszkanie w kawalerce na początek.

Kawalerki na wynajem wydają się jednak dobrym rozwiązaniem, w szczególności dla singla czy pary. O ile z dzieckiem jest już pewien kłopot, to na początku życie na 20/30 metrach kwadratowych jest do zniesienia.

Oczywiście, niezwykle istotną sprawą jest układ pomieszczeń w kawalerce. Kawalerki są naprawdę przeróżne. Jedne to pokój z aneksem kuchennym i osobną łazienką, natomiast inne mogą mieć długie korytarze, osobną kuchnię i duży pokój. Dlatego poszukiwanie mieszkań na wynajem to nie taka łatwa sprawa. Warto, więc przyjrzeć się bliżej każdej napotkanej ofercie.

Kolejnym atutem poszukiwania kawalerki na wynajem jest fakt, że z racji małego metrażu ich właściciele potrafią je naprawdę ładnie urządzić. Starają się tym rekompensować niewielki metraż i jakością wyglądu i umeblowaniem przyciągnąć najemców.

Czasami kawalerka w dobrej cenie z nowoczesnym designem może być lepsza niż niejedno 2-pokojowe mieszkanie. Warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwań swojego miejsca w świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here