W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Przede wszystkim z tego względu, iż ludzie mają problem z akceptacją siebie, szczególnie kiedy w telewizji promowani są ludzie o idealnych sylwetkach. Taki stan rzeczy często prowadzi do kompleksów, z którymi wielu nie może sobie poradzić. Oczywiście, część osób walczy np. z otyłością za pomocą diety i ćwiczeń, i wychodzi to im bardzo dobrze, są jednak osoby, które szukają drogi na skróty. Jedną z takich metod, wydaje się być liposukcja. Czy ludzie dobrze myślą o zabiegu odsysania tłuszczu?

Mylne przekonanie

Wiele osób wciąż myśli, że zabieg liposukcji to zabieg odchudzający. Nic bardziej mylnego! Jest to zabieg, który ma na celu wymodelowanie sylwetki danej osoby, kiedy w jednym z miejsc tkanka tłuszczowa zbiera się zbyt mocno. Praktycznie rzecz ujmując, liposukcja nie ma wiele wspólnego z ogólnie pojętym odchudzaniem. Ceny medycyny estetycznej nie wydają się odstraszać amatorów szybkiej redukcji tłuszczu. Bardzo często liposukcja cena równa się z wydanie sumy rzędu kilku tysięcy złotych.

Osoby, które jednak zdecydowały się na zabieg, muszą pamiętać o tym, że może powstać konieczność przeprowadzania zabiegu usuwającego nadmiernie wiszącą skórę, która mogła powstać właśnie po odsysaniu tłuszczu. W ten sposób, odsysanie tłuszczu cena dodatkowo wzrasta co może przerodzić się w kwotę rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Bezpieczeństwo odsysania tłuszczu

Pomijając kwestie ceny liposukcji, bardzo wiele osób pyta o jej bezpieczeństwo. Medycyna estetyczna rozwija się bardzo prężnie przez co stosowane techniki są coraz bezpieczniejsze dla każdego pacjenta. Należy jednakże pamiętać, że odsysanie tłuszczu jest zabiegiem przeprowadzanym w stanie narkozy pacjenta. Ponadto, zabieg ten stosuje się na tkankę żywą. Nie stwierdzono bardzo dużych możliwości powikłań po zabiegu liposukcji. Rzadko stwierdza się zator tłuszczowy, który może powodować poważne skutki zdrowotne, a nawet śmierć.

Przed przystąpieniem do liposukcji należy umówić się z lekarzem na przeprowadzenie bardzo kompleksowego zestawu badań. Jest to zabieg wyłącznie dla osób zdrowych, które nie mają problemów alergicznych ani chorych narządów. Po zabiegu odsysania tłuszczu mogą pojawiać się obrzęki, dlatego ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza.

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Wiele kobiet decyduje się na operacje rekonstrukcji piersi, ale równie popularne stają się redukcja zmarszczek czy powiększanie ust. Chociaż cena zabiegów medycyny estetycznej jest wysoka, entuzjastek takich zabiegów przybywa. W przypadku odsysania tłuszczu, cena liposukcji może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedniego specjalistę, który poprowadzi całość przygotowań oraz sam zabieg. Należy pamiętać o stosowaniu się do wskazówek lekarza, aby po zabiegu nie doszło do jakichkolwiek powikłań. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here