Kobiety zabiegają o to, by ich sylwetki prezentowały się jak najlepiej. Większość stawia na dietę i ćwiczenia, ale są takie cechy figury, na które nie ma się wpływu. Podpowiadamy, jakie bluzki powinny nosić panie z małym, a jakie z dużym biustem, które modele zaznaczają talię, a które pomagają ukryć szerokie ramiona, czy biodra.

Fasony bluzek damskich

W sprzedaży jest wiele fasonów bluzek damskich. Większość z nich wygląda podobnie, ale różnią się detalami. To właśnie one wpływają na to, jak później optycznie prezentuje się sylwetka. Fasony bluzek damskich porównać można m.in. na domodi.pl/odziez/odziez-damska/bluzki-damskie. Na serwisie wybierać je można po kolorach i wzorach, długości rękawów, rodzajach dekoltów. Brać pod uwagę należy też zdobienia zastosowane na bluzkach. One również mają znaczenie dla sylwetki. Mogą jej „zaszkodzić” lub przeciwnie – wiele zmienić.

Jak dobrać bluzkę damską do sylwetki?

Aby właściwie dobrać bluzkę do sylwetki, najlepiej sprawdzić, jakiego typu ma się figurę. Wiele zależy od tego, jakiego jest się wzrostu i jaką ma się proporcję obwodu ramion do bioder i talii. W ten sposób można wyróżnić kilka podstawowych sylwetek: „klepsydrę”, „gruszkę”, „jabłko” i „paprykę”. Każda z nich charakteryzuje się zaletami i wadami, tak więc trzeba wiedzieć, jak wyeksponować to, co piękne, a ukryć mankamenty.

Jaka bluzka dla „klepsydry”?

Kobiety, które mają pełne biodra i biust o jednakowej szerokości, a wąską talię, mają figurę pojmowaną jako „klepsydrę”. Dzięki takiej proporcjonalności można sobie pozwolić na niemalże każdy ubiór. Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić. Warto stawiać na dekolt w kształcie litery V, który wysmukli ramiona. Nie ma co nosić pasków w talii, unikać trzeba też zdobień, kieszeni, baskinek na linii bioder.

Bluzka dla kobiet o figurze gruszki

Jeżeli ramiona są wąskie, biust mały, talia zaznaczona, a uda i biodra dość szerokie i zaokrąglone, to ma się figurę tzw. „gruszkę”. Należy robić wszystko, by zrównoważyć ramiona z biodrami. Warto stawiać na bufiaste rękawki i zdobienia na linii biustu: zaszewki, falbany, kieszenie. Unikać należy obcisłych bluzek, zwłaszcza sięgających do bioder.

Bluzka dla sylwetki „jabłka”

Figurę pań o korpulentnych kształtach, które mają szeroką talię, duży brzuch – czasami większy od piersi, ale dość szczupłe nogi określa się mianem „jabłka”. Dobierając bluzkę do tego typu sylwetki warto przede wszystkim postawić na modele z wyżej zaznaczoną talią. Idealne są koszulki rozszerzające się ku dołowi.

Figura prostokątna, „papryka” – jaka bluzka?

Panie, które mają ramiona i biodra tej samej szerokości i w zasadzie kompletnie nie zaznaczoną talię, powinny postawić na bluzki, które ją podkreślą. Właśnie dlatego warto kupić kopertowe, wiązane w talii koszule, a do zwykłych zakładać pasek. Dekolt powinien być głęboki, w szpic. Unikać należy zarówno bufek, jak i cienkich ramiączek. Trzeba ukryć szerokie ramiona.

Na koniec, warto pamiętać o standardowych trickach. Pionowy i ukośny krój wysmukla, a poziomy – poszerza. To samo tyczy się faktury, wzorów, nacięć i dodatków, takich jak sznurki, frędzle, szale, rzędy guzików, suwaki. Jeśli chcemy wydłużyć sylwetkę i optycznie wyszczuplić – stawiajmy na piony, a poszerzyć, powiększyć – poziomy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here