białe zęby
fot. pexels.com

Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu. Niestety nie każdego z nas matka natura wyposażyła w cudownie białą kość i nie wszyscy możemy pochwalić się białymi zębami. Sprawdź domowe sposoby na białe zęby i też ciesz się białym uśmiechem!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-wybielic-zeby-domowymi-sposobami/

Zrezygnuj lub ogranicz kawę i herbatę

Niestety kawa i herbata zostawia znaczny osad na zębach. Herbata ma jeszcze mocniejsze barwniki id kawy – choć mogłoby wydawać się, że jest zupełnie inaczej, to tak nie jest. Jeśli zaparzysz herbatę w kubku, który wewnętrznie jest biały i jednocześnie w innym kubku – kawę zobaczysz, że po jakimś czasie na ściankach kubka, w który parzyła się herbata pojawił się osad, przy kawie tego nie ma. Dla miłośników kawy i herbaty wydaje się to wręcz niemożliwe, aby rezygnować z tych naparów. Jeśli natomiast chcesz skutecznie i trwale wybielić zęby na domowe sposoby, to spróbuj chociaż ograniczyć picie kawy i herbaty.

Fluor na zęby

Fluor zaleca się nakładać na zęby raz w tygodniu na noc (po nałożeniu fluoru nie można płukać jamy ustnej ani pić i jeść) po to, aby ograniczył on powstawanie próchnicy oraz zabezpiecza zęby przed nadmiernym odchylaniem się szyjek. Jak widzisz, nie ma tutaj mowy o wybielaniu. Fluor jednak ma właściwości wybielające, które widać już po pierwszorazowym umyciu nim zębów. Regularne korzystanie z fluoru sprawia, że zęby stają się bielsze na dłużej.

Sok z cytryny

Cytryna ma cudowne właściwości wybielające. Wystarczy sokiem z cytryny lekko umyć zęby. Nie trzeba ich szorować, ale wystarczy po umyciu ich tradycyjną pastą – przemyć z sokiem cytryny. Dzięki temu w subtelny sposób wybielimy naszą kość.

Specjalne pasty wybielające

Na rynku jest bardzo dużo past wybielających, z których warto skorzystać. W głównej mierze są to pasty oparte na węglu aktywnym, który ma właściwości wybielające. Nie u każdego jednak taka pasta się sprawdza i wiele osób sięga po paski wybielające do stosowania w domu, które za to sprawdzają się idealnie. Istotne jest to, że przy stosowaniu pasków nakazuje się odstawić kawę i herbatę (a dodatkowo inne produkty, które barwią kość), czyli to, od czego powinno się rozpocząć wybielanie zębów.

Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/jak-przedluzyc-trwalosc-sprzegla/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here