Idealne paznokcie przez cały rok – salon paznokci Warszawa

Zdrowe i zadbane paznokcie są gładkie, lśniące i bez wgłębień. Ponadto nie powinny posiadać plamek lub przebarwień, które mogą w niektórych przypadkach świadczyć o chorobie paznokci. Aby nasze paznokcie były zawsze piękne, należy zadbać o codzienną pielęgnację oraz regularnie odwiedzać salon paznokci. Warszawa to miasto, gdzie można znaleźć wiele specjalistek w swoim fachu. Warto oddać się w ich ręce!

Regularne nawilżanie

Płytka paznokcia codziennie narażona jest uszkodzenia mechaniczne. Ma również styczność z detergentami, które mogą negatywnie wpływać na jej strukturę. Aby dłonie i paznokcie były w dobrym stanie przez cały rok, należy pamiętać o ich regularnym nawilżaniu i odżywianiu. Używając kremu do rąk, dobrym nawykiem jest wcieranie go w skórki i paznokcie. Równie skuteczne są wszelkie maseczki głęboko nawilżające oraz olejki, które zapewnią paznokciom odżywienie i długotrwałą ochronę.

Sprawdzonym sposobem na poprawę wyglądu paznokci i skórek wokół nich jest wcieranie olejku rycynowego oraz arganowego. W domowym zaciszu można również stworzyć miksturę o dobroczynnym działaniu. W tym celu wystarczy zmieszać oliwę z oliwek z sokiem z cytryny i nałożyć na dłonie oraz paznokcie. Taka mieszanka bardzo dobrze nawilża i – za sprawą cytryny – rozjaśnia płytkę paznokcia. Jest to szczególnie zalecane, jeżeli paznokcie zostały pomalowane wcześniej ciemnym lakierem bez uprzedniego nałożenia bazy, w wyniku czego pojawiły się na nich odbarwienia.

Odpowiednia odżywka

Odżywki wzmacniające polecane są do kruchych i łamliwych paznokci. Dobroczynne składniki (proteiny, ceramidy) „wbudowują się” w płytkę. Dzięki temu staje się ona twardsza i mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast preparaty regenerujące skutecznie odżywiają płytkę i poprawiają jej kondycję. Wzbogacone są o witaminy i składniki nawilżające. Na rynku dostępne są odżywki w formie lakieru, które dodatkowo nadają ładny połysk paznokciom lub oliwki, które jednocześnie pielęgnują skórki wokół paznokci. Nawet najlepsza odżywka nie uratuje jednak naszych paznokci, jeżeli nie będziemy chronić dłoni przed mrozem i promieniowaniem słonecznym. Należy zawsze pamiętać o rękawiczkach w zimne dni oraz nie zdejmować ich podczas korzystania z telefonu na zewnątrz – lepiej używać słuchawek z głośnikiem. Ponadto podczas sprzątania i zmywania warto zakładać lateksowe rękawiczki, które ochronią dłonie i paznokcie przed detergentami.

Dobry salon paznokci – Warszawa

Każdy rodzaj paznokci wymaga innej pielęgnacji. Płytka może być łamliwa, krucha, cienka lub rozdwajająca się. Warto sięgnąć po sprawdzone odżywki, najlepiej rekomendowane przez manikiurzystkę. Każdy salon paznokci (Warszawa) może korzystać z innych kosmetyków, warto więc dowiedzieć się więcej o stosowanych w nim preparatach jeszcze przed wizytą. Nie wszystkie drogeryjne odżywki posiadają dobry skład. Zdarza się, że bardzo szybko zauważamy efekt stosowania produktu, jednak na dłużą metę nasze paznokcie mogą stracić dobrą kondycję. Jednym z salonów paznokci w Warszawie jest fingerspa, gdzie możemy uzyskać poradę doświadczonych specjalistek wykorzystujących w codziennej pracy najwyższej jakości kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here