Szukasz sprawdzonego podologa w Lublinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Podologia jest gałęzią medycyny, która zajmuje się stopami. Zabiegi z tej dziedziny są dedykowane dla osób z problemami stóp, takimi jak pewne ograniczenia ruchowe. Do tego zalicza się również wszelki brak lub pogorszenie mobilności dolnych kończyn w wyniku przechodzonych, lub przebytych chorób. W dalszej części tego artykułu jeszcze bardziej przybliżymy zadania stawiane podologom oraz sprawdzimy, ile kosztuję zabiegi przez nich wykonywane.

Czym zajmuje się podolog?

Podolog w odróżnieniu na przykład od stylisty, zajmuje się ważnymi partiami ciała, których niedomagania są bardzo uciążliwe w życiu przeciętnego człowieka. W tym przypadku podolog musi znać się bardzo dobrze na wykonaniu wszelakich zabiegów stóp, aby uczynić człowieka schorowanego w pełni mobilnym, a zdrowego, dobrze wyglądającym i cieszącym się zdrowymi stopami.

Zabiegów, które wykonuje podolog, jest wiele, ale najczęściej ludzie zgłaszają się z prostszymi problemami, jak na przykład wrastające paznokcie czy złamane, lub uszkodzone w wyniku urazu. Ale to nie wszystko, podolog ma także za zadanie stać się rehabilitantem i być w stanie zadbać o funkcjonalność oraz wygląd stawów i mięśni.

Oprócz tych zabiegów śmiało można potraktować podologa, jako osobę znającą się na pedicure, a w dodatku to do niego należy się udać, jeśli pedicure wykonywane w gabinetach zostało zrobione niewłaściwie i doszło do bolesnego urazu.

Tak więc prócz zabiegów o charakterze rehabilitacyjnym, podolog jest w stanie także właściwie zadbać o nasze stopy jak nikt inny. Pomoże uczynić je zdrowszymi, a nawet dokona ich masażu, co ma szczególne znaczenie w przypadku chorób układu krążenia.

Decydując się na wizytę u podologa, warto zasięgnąć opinii na temat pobliskiego gabinetu. Pełną listę podologów w okolicy znajdziesz na https://www.moment.pl/inne/podolog/lublin, gdzie także umieszczane są opinie, zakres świadczonych usług wraz z cennikiem oraz jest możliwość szybkiej rezerwacji wizyty przez internet.

Jak wyglądają ceny za usługi podologiczne?

Ceny za usługi wahają się w zależności od użytych przez podologa leków i niezbędnych materiałów. Na przykład pedicure kosztuje w gabinecie podologicznym około 100 – 150 złotych, jednakże taka sama czynność u osoby z cukrzycą jest droższa. Ponadto terapie popękanych pięt, to koszt do około 100 złotych za jeden zabieg, a sama terapia na jednym skończyć się nie musi, co z pewnością wyjaśni podolog na pierwszej wizycie. Oprócz tego odbudowa płytki paznokcia, która uległa uszkodzeniu zawiera się w cenie pomiędzy 50, a 150 złotych w zależności od powagi urazu i wielkości płytki. Przycięcie wrastającego paznokcia, to koszt między 60, a 80 złotych. Natomiast zabieg kosmetyczny taki jak usunięcie brodawki zazwyczaj nie przewyższa 100 złotych.

Ceny zabiegów podologicznych nie są zbyt wysokimi cenami z uwagi na to, że po prawidłowo wykonanym zabiegu problem zostanie zażegnany albo na zawsze, albo co najmniej na bardzo długi czas w zależności od osobistego dbania o stopy i paznokcie oraz ogólnej higieny kończyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here