Jak dbać o paznokcie domowymi sposobami?

Paznokcie z pozoru wydają się mocne i twarde, są to jednak, jak już wcześniej zauważono – tylko pozory. Ta delikatna płytka może bardzo szybko zacząć się łamać i pękać, jeżeli nie zapewni się jej odpowiedniej pielęgnacji profilaktycznej.

Co więcej, w czasie sporych zmian temperatury, szczególnie podczas mrozów i zimy, paznokcie ulegają osłabieniu. Wtedy przestają się pięknie prezentować, mogą również dostarczyć wielu problemów w ich pielęgnacji. Takich paznokci nie da się także pomalować lakierem, czy zrobić żelowego manicure. Warto zatem zadbać o nie, by cieszyć się estetycznie wyglądającymi dłońmi.

Maseczka dla dłoni

Jednym z najlepszych sposobów na poprawienie kondycji swoich dłoni oraz wzmocnienie paznokci jest maseczka wykonana z płatków owsianych. Płatki mają w sobie bowiem wysoką zawartość substancji śluzowych, które wykazują działanie przeciwzapalne i łagodzące.

Co więcej, wpływają one również na wszelkiego typu podrażnienia. Aby przyrządzić taką maseczkę, należy na miseczkę płatków owsianych wylać szklankę gorącego tłustego mleka. Kiedy wystygnie, tak przygotowaną masę można nałożyć na dłonie na 30 minut. Wzmocni się nie tylko skórę, ale i paznokcie.

Na paznokcie sok z cytryny

Dłonie są niezwykle delikatne, ponieważ wykorzystuje się je w każdej codziennej czynności. Cierpią na tym również paznokcie. W takiej sytuacji warto zastosować sok z cytryny, bądź plasterek tego owocu. Wystarczy natrzeć nim skórę i paznokcie. Kilka minut takiej kuracji dziennie pomoże wybielić przebarwienia, drobne plamki, a także zadziała przeciwzmarszczkowo.

Właściwości siemienia lnianego

Siemię lniane zawiera drogocenny olej, który można również pozyskać drogą tłoczenia na zimno. Bogate właściwości tych nasion mogą zatem znacznie pomóc w gojeniu niewielkich ran, także na paznokciach. W tym celu warto przygotować kąpiel wygładzającą. Dwie łyżki siemienia gotuje się w jednym litrze wody i odstawia do wystygnięcia.

Jak dbać o paznokcie domowymi sposobami?

Przygotowany napar musi kolejno wystygnąć. Następnie moczy się w nim dłonie przez około 20 minut. Efekty są wysoce zadowalające. Już w niedługim czasie regularnego stosowania naparu można zobaczyć wyraźne efekty i cieszyć się z pięknych dłoni oraz mocnych paznokci.

Maseczka z ziemniaków

Kiedy dłonie są szorstkie, skóra nieprzyjemna w dotyku, często również pokaleczona drobnymi cięciami, a paznokcie wyglądają na bardzo słabe i się łamią, można zastosować maseczkę z ziemniaków.

Dzięki niej skóra pozostaje odmieniona już po kilku zabiegach. Wszystko dzięki właściwościom ziemniaków. Mają one w sobie dużą ilość białka oraz witamin. Takie składniki stanowią istotną bombę witaminową, których dawka działa niemalże natychmiast. Aby przygotować taką maseczkę, należy najpierw ugotować dwa ziemniaki w mundurkach. Trzeba jednak pamiętać, iż nie są to ziemniaki przeznaczone do jedzenia, dlatego warto zapomnieć o jakimkolwiek dodatku soli do gotującej się wody.

Następnie do ostudzonych ziemniaków dodaje się jedno żółtko oraz dwie łyżki ciepłego mleka. Tak sporządzoną masę nakłada się na dłonie na kwadrans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here