Jak zlikwidować cienie pod oczami oraz pierwsze zmarszczki?

Każda kobieta pragnie przez całe swoje życie cieszyć się pięknym wyglądem. Istnieje jednak wiele różnego rodzaju czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które wpływają na stan ludzkiej skóry i powodują, iż z biegiem czasu pojawiają się zmarszczki. To naturalny proces, którego nie można ominąć.

 

Można jednak w pewien sposób go spowolnić i wyeliminować zmarszczki, tym bardziej jeżeli dopiero co się pojawiły. Jeżeli natomiast prowadzi się siedzący tryb życia, zaczynają powstawać liczne obrzęki oraz sińce pod oczami.

Jak pozbyć się efektu przemęczonych oczu?

Przede wszystkim przemęczone oczy, których efektem są obrzęki oraz sińce, stanowią skutek braku snu. Najczęściej bowiem ze względu na nadmiar obowiązków brakuje czasu na sen i poświęca się na niego zaledwie kilka godzin.

By jednak uniknąć niepożądanych skutków, warto przesypiać przynajmniej 7 godzin i wstawać o tej samej porze. Organizm musi przyzwyczaić się do jednego trybu dnia. Każda inna pora pójścia spać oraz wstawania sprawi, iż jego ustalony rytm zostaje zaburzony. Warto również mieć na względzie fakt, iż obrzęki mogą powstawać z powodu zbyt długiego snu. Umiar jest tutaj bardzo wskazany.

Długie godziny przed komputerem

Komputer to kolejny powód sińców i obrzęków pod oczami. Nie chodzi tutaj jedynie o to, iż światło emitowane przez komputer i inne tego typu urządzenia powoduje przemęczenie wzroku. Patrząc przez długie godziny w ekran, zazwyczaj w jeden punkt, zapomina się o częstym mruganiu.

Jak zlikwidować cienie pod oczami oraz pierwsze zmarszczki?

Powieki nie nawilżają zatem oczu przez rozprowadzanie płynu łzowego na ich powierzchni. Wtedy zazwyczaj zaczyna się je coraz częściej pocierać, a to powoduje również naruszenie i podrażnienie delikatnej skóry na powiekach.

Oczy zaczynają puchnąć już wieczorem, a rano prezentują się jeszcze gorzej. Jeżeli natomiast chodzi o zmarszczki, z powodu braku ruchu, często nieodpowiedniej wentylacji pomieszczenia skóra nie ma czym oddychać, a to powoduje powolne zamieranie komórek odpowiedzialnych za utrzymanie skóry na odpowiednim poziomie elastyczności i ujędrnienia.

Spacery

Nikt nikogo nie namawia od razu do tego, by zacząć biegać wielokilometrowe maratony. Wystarczy przynajmniej raz dziennie wybrać się na spacer na świeżym powietrzu. Dzięki temu skóra ulegnie większemu dotlenieniu i odprężeniu. Im więcej czasu spędza się na zewnątrz, tym lepiej. Jeżeli jednak jest zbyt gorąco, bądź za zimno, należy stosować odpowiednie kremy chroniące skórę przed jej nadmiernym wysuszeniem i opaleniem. W czasie słonecznych dni warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne. Psujący się wzrok wpływa bowiem także na delikatne okolice oczu, czyli właśnie powieki.

Domowe sposoby pielęgnacji skóry

Oczy lubią delikatną pielęgnację z pomocą naturalnych środków i preparatów. Najlepiej będzie zatem raz na jakiś czas przyłożyć do nich waciki nasączone rumiankiem albo herbatą. Świetnie sprawdzi się również świetlik. Można go kupić w każdej aptece. Wspomniane waciki można także nasączyć wodą, w której wcześniej przez kilka godzin moczyła się natka pietruszki. 10- minutowy okład zapewni dobrą ochronę tych miejsc twarzy. Warto także posłużyć się plasterkami z ziemniaków. Rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku sińców pod oczami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here