Jak dbać zimą o włosy?

Włosy – marzeniem każdego jest posiadać piękną bujną czuprynę okazale się prezentującą. Mocne, zdrowe i błyszczące włosy to pragnienie każdej kobiety i z pewnością również każdego mężczyzny. Kiedy jednak pojawią się pierwsze przymrozki, wiatr zacznie dawać się we znaki, a chłód zacznie szkodzić naszym włosom, jest to najwyższy czas, by zareagować. Im wcześniej podejmie się pewne kroki prewencyjne, tym mniejsze zniszczenia dotkną nasze włosy.

Noszenie czapki

Nie każdy jest w stanie przekonać się do takiego okrycia głowy, jak czapka. Piękna fryzura pod czapką często traci na objętości, nie wygląda już tak okazale i trzeba ponownie poprawiać ją przed lusterkiem. Trzeba jednak porządnie się zastanowić, czy lepiej mieć pięknie uczesane włosy przez kilka dni, czy po prostu zdrowe. Chłód ma niestety dosyć mocny wpływ na kondycję cebulek.

Zimne powietrze powoduje bowiem ich uszkodzenie oraz zdecydowanie wolniejszy porost nowych włosków. Co więcej, włosy zaczynają również bardziej wypadać. Z takiej czupryny niestety nie jest się w stanie wyczarować później żadnej fryzury. Każdy, kto pragnie zapobiec negatywnym skutkom zimy, powinien przede wszystkim nosić czapkę.

Jak dbać zimą o włosy?

Najlepiej jest zaopatrzyć się w model z wełny oraz delikatnych materiałów, by skóra głowy mogła swobodnie oddychać. Lepiej również zakupić nieco szerszą czapkę, by bez większych problemów schować w niej wszystkie włosy.

Pielęgnacja włosów

Mycie włosów nie jest prostym zadaniem. Z powodu noszonej czapki włosy znacznie szybciej się ogrzewają oraz przetłuszczają. Nie należy jednak z tego powodu myć ich codziennie. To może zbyt mocno je osłabić. Warto natomiast jednego dnia umyć swoje włosy z pomocą szamponu, a następnego jedynie z wykorzystaniem odżywki.

Dzięki temu włosy będą odświeżone i odżywione oraz nie doprowadzi się do ich zbytniego przesuszenia.

Podczas mycia włosów trzeba poświęcić tej czynności co najmniej kilka minut. Należy dokładnie wyszorować włosy przy nasadzie oraz przeprowadzić masaż całej głowy. To odżywi cebulki, a tym samym całe włosy. Następnie konieczne jest umycie włosów na całej ich długości aż po same końce. Nie ma lepszej metody na to, by stosownie je zabezpieczyć przed uporczywie atakującym mrozem.

Używanie suszarki do włosów

Jeżeli stosuje się suszarkę do włosów sporadycznie, raz na jakiś czas, jest to jeszcze dopuszczalne. Jeśli jednak korzysta się z tego urządzenia codziennie, można mieć problemy z utrzymaniem włosów w najlepszej kondycji.

Dokładając do tego porę zimową – efekt murowany. Najlepiej, szczególnie zimą, pozostawić włosy do samoczynnego wyschnięcia. W naturalny sposób wrócą do swojej standardowej temperatury, bez nagłych skoków termicznych, co nie spowoduje ich uszkodzenia i osłabienia.

Podsumowując, w zimie zawsze należy nosić czapkę. Jest to najlepsza ochrona włosów przed szkodliwym mrozem. Oprócz mycia włosów, konieczne jest także stosowanie odżywki, która wzmocni włosy i ich cebulki oraz zapewni optymalną ochronę. Na okres zimowy można także pokusić się o odpowiednie szampony i dodatkowe kosmetyki dedykowane specjalnie na tą porę roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here