Jak nawilżyć i dodać blasku przesuszonej i przemęczonej skórze?

Skóra jest narażona na wiele czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych, które powoduje jej osłabienie, matowienie i wysychanie. Warunki klimatyczne, w tym skoki temperatury, mróz i wiatr, a także codzienny makijaż sprawiają, iż jej kondycja powoli maleje.

Czasem na twarzy zaczynają pojawiać się niewielkie odstające skórki, które wyglądają nieestetycznie. Jest to wyraźny efekt nadmiernego przesuszenia naskórka. Z pewnością z urodą nie ma również nic wspólnego szara oraz zmęczona cera. Co zatem można zrobić, by przywrócić swojej cerze blask i tym samym odmłodzić swoje oblicze?

Peeling twarzy

Jedną z najlepszych metod będzie z pewnością wykonanie domowego peelingu na bazie wody oraz sody. Te dwa składniki połączone ze sobą mogą naprawdę poprawić kondycję naszej skóry. W zależności od osobistych predyspozycji i potrzeb swojej skóry, zabieg można wykonywać nawet codziennie.

Jeżeli nie ma takiej potrzeby, wystarczy raz w tygodniu profilaktycznie powtórzyć peeling. Nie tylko poprawi on wygląd skóry, ale również załagodzi powstałe w wyniku rożnych czynników podrażnienia oraz pomoże skutecznie w walce z trądzikiem.
Aby przygotować peeling, należy wlać do szklanki około dwóch łyżek wody oraz maksymalnie dwie łyżeczki sody oczyszczonej.

Następnie trzeba delikatnie połączyć składniki, jednak nie doprowadzać do rozpuszczenia się sody. Tak przygotowaną papkę można nanieść na twarz i delikatnymi okrężnymi ruchami wmasowywać ją w swoją skórę. Aby zabieg był skuteczny, należy wykonywać go nieprzerwanie przez około 2 – 3 minuty. Pierwsze efekty będą widoczne już po okołu dwóch tygodniach.

Maseczka z miodu i cukru

Jak wiadomo, miód jest bogaty w wiele składników odżywczych, z których z pewnością bardzo chętnie skorzysta również nasza skóra. Ma on ponadto wysokie właściwości nawilżające. Cukier natomiast jest naturalnym środkiem ściernym, który często stosuje się w domowych peelingach.

Oba te składniki mogą wpłynąć pozytywnie na skórę. Wystarczy wymieszać niewielką ilość miodu i cukru ze sobą, a następnie nałożyć tak przygotowaną masę na twarz. Już sam ten proces skutecznie nawilży cerę. Po minucie warto przejść do masowania skóry przez kolejną minutę. Kiedy miód wchłonie się po pięciu minutach i cera wykorzysta wszystkie jego naturalne właściwości, można zmyć maseczkę.

Cudowne właściwości cytryny

Twarz znaczona wieloma bliznami nie prezentuje się zbyt estetycznie. Jeżeli trądzik pozostawił już po sobie liczne znamiona, można podjąć próbę ich rozjaśnienia. W tym celu należy zastosować cytrynę.

Jak nawilżyć i dodać blasku przesuszonej i przemęczonej skórze?

Wystarczy z pomocą jednego plasterka przetrzeć wcześniej oczyszczoną zwykłą wodą twarz. Można również wycisnąć jedną cytrynę i z pomocą soku przemyć skórę nawilżonym wacikiem. Blizny będą powoli stawać się coraz mniej wyraźne.

Maska ze śmietany

Jeżeli rano zastosowało się cytrynę, wieczorem można skorzystać ze składników odżywczych zawartych w śmietanie. Najpierw należy przemyć twarz wodą. Następnie nakłada się śmietanę na skórę i pozostawia na około 10 do 15 minut. Zabieg w razie potrzeby można wydłużyć. Najważniejsze, by poczuć efekt nawilżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here