Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Obecnie szał na modne fryzury zapewnia nieograniczoną liczbę kombinacji w stylizacjach włosów. Długie, krótkie, kręcone, czy proste – wszystkie prezentują się pięknie, jeżeli tylko są odpowiednio zadbane. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż nie wystarczy jedynie modna fryzura.

Nie każdemu bowiem pasuje pewne cięcie włosów oraz kolor. Ze względu na osobiste predyspozycje i kształt twarzy, a często i nawet figurę jedna fryzura może świetnie prezentować się u jednej osoby, natomiast u drugiej da tragiczne efekty wizualne. Co można zrobić, by dobrać do siebie najlepszą fryzurę, a jednocześnie zapewnić sobie modne cięcie?

Twarz okrągła

Jeżeli jest się właścicielem twarzy charakteryzującej się okrągłym kształtem, z pewnością należy w swoich stylizacjach fryzjerskich unikać grzywki oraz fryzu czesanych na gładko do tyłu. Mogą one bowiem dodatkowo zaokrąglić twarz, przez co ogólne wrażenie będzie raczej marne.

Co zatem zrobić, by osiągnąć najlepsze rezultaty? Warto poprosić swojego fryzjera o odpowiednie wycieniowanie włosów. Szczególnie mocne cieniowanie powinno dotyczyć okolic brody oraz policzków. Ten prosty trik spowoduje, że twarz ulegnie optycznemu wyszczupleniu i zmniejszy się jej szerokość.

Twarz kwadratowa

U niektórych osób można zauważyć twarz przypominającą swoim kształtem kwadrat. Taka budowa sprawia, iż należy podjąć odpowiednie kroki w kwestii właściwej stylizacji swoich włosów. Osoby z kwadratową twarzą powinny przede wszystkim postawić na fryzury optycznie wydłużające i zaokrąglające buzię. W tym przypadku najlepsze okażą się także cięcia asymetryczne.

Jeżeli przy twarzy przypominającej kwadrat, a więc foremną figurę geometryczną zastosuje się fryzury stanowiące pewien „bałagan” na głowie, twarz będzie odbierana jako znacznie delikatniejsza. Kiedy konkretna osoba skarży się również na bardzo szerokie czoło, może przede wszystkim zrezygnować z gładkich fryzur oraz kucyka, czyli „końskiego ogona”.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Warto jednak zapamiętać główną zasadę – cieniowanie włosów z zachowaniem ich lekko opadających na policzki i czoło dla osób o takich fizycznych predyspozycjach jest jak najbardziej wskazane.

Twarz pociągła

Można wyróżnić jeszcze jeden typ budowy twarzy. Pociągła twarz jest najbardziej uniwersalna i z pewnością każdy chciałby mieć właśnie taką. Powodem tego jest fakt, iż pasują do niej zarówno włosy proste, jak i kręcone. Nic nie gra większej roli podczas wyboru najlepszego dla siebie cięcia. Jedyne, na co można ewentualnie zwrócić uwagę, to krótkie fryzury, które nadają sporej objętości. Może się to bowiem przyczynić do dodatkowego wydłużenia twarzy. To jedyne zastrzeżenie, które z pewnością nie ograniczy osób o takiej twarzy w wyborze najlepszej fryzury.

Pomoc specjalisty
Kiedy jednak ma się pewne wątpliwości w kwestii własnego typu twarzy, wato udać się do swojego zaufanego fryzjera. Każdy porządny fryzjer jest w stanie doradzić swoim klientom i podsunąć pewne wskazówki na temat samej twarzy, jak i odpowiedniego dla niej uczesania. Dzięki takim radom będzie zdecydowanie łatwiej dobrać fryzurę i czuć się w niej modnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here