5 sposobów na depilację nóg

Żadna kobieta nie zdecyduje się na założenie spódnicy, czy krótkich spodenek, jeżeli wcześniej nie przeprowadzi depilacji nóg. Odrastające, często również czarne włoski nie prezentują się estetycznie, a już na pewno nie kobieco. W związku z tym, jeżeli pragnie się wyglądać elegancko i powabnie, przed każdym ważniejszym wyjściem warto przeprowadzić depilację nóg. Poniżej zostały zaprezentowane najlepsze sposoby zapewniające skuteczność u zyskaniu gładkiej skóry.

Maszynka do golenia

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najszybszych metod pozbycia się owłosienia na nogach jest wykorzystanie maszynki do golenia. Standardowa pospolita żyletka zapewnia wysoką skuteczność, jednak wyłącznie doraźną. Efekty utrzymuje się bowiem najpóźniej do następnego dnia, kiedy to znowu należy powtórzyć wykonany zabieg.

Kolejnym mankamentem tej metody jest również fakt, iż po jednorazowym goleniu włoski zaczynają jeszcze szybciej odrastać. By nieco późnić te efekt, warto skorzystać z pomocy pianek i żelów do golenia, które osłabiają włoski i powodują opóźnienie ich wzrostu. Taka metoda nie będzie jednak wciąż na tyle skuteczna, by cieszyć się gładkimi nogami przez kolejne kilka tygodni.

Kremy do depilacji

Kolejną metodą są kremy do depilacji. Równie szybkie, jak golenie, jednak nie zachodzi ryzyko zacięcia się w delikatnych miejscach, jak chociażby kolana oraz kostki. Cały zabieg polega na nałożeniu z pomocą szpatułki kremu wyciśniętego z tubki na całej powierzchni nóg. Następnie po upływie 5 do 10 minut należy spłukać krem wodą, a pozostałości zebrać z pomocą wcześniej już wykorzystanej szpatułki. Włoski najczęściej odrastają ponownie po około 3 do 7 dni.

Depilacja z pomocą wosku

Można ją przeprowadzać zarówno z pomocą zimnego, jak i gorącego wosku. Jest to metoda bardzo skuteczna, niemniej jednak dosyć bolesna. Cały zabieg polega na nałożeniu na nogi wosku, a następnie z pomocą plastrów szybkiego jego oderwania w kierunku przeciwnym niż porost włosów.

5 sposobów na depilację nóg

Dosyć sporą wadą tej formy depilacji jest to, iż włoski muszą osiągnąć około 1 cm długości, by zabieg był skuteczny. Skóra po takiej ingerencji może być również mocno podrażniona. Osoby mające niski próg wytrzymałości na ból powinny zrezygnować z tego sposobu.

Pasta cukrowa

Jest to pewna alternatywa dla wosku. Pastę cukrową można przyrządzić samodzielnie, bądź zakupić już gotową w sklepie. W internecie znajduje się wiele przepisów na przygotowanie wspomnianej pasty. Ta metoda jest nieco mniej bolesna niż wosk. Stosuje się ją jednak w taki sam sposób, czyli przez nałożenie pasty na nogę i jej szybkie oderwanie. Dodatkowym atutem tej metody jest możliwość usuwania włosków o długości nawet 1 mm.

Depilacja laserem

Jedną z najskuteczniejszych metod z pewnością jest depilacja laserowa. Dzięki niej całe owłosienie można usunąć nawet na kilka lat. Z każdym kolejnym zabiegiem włoski są słabsze i przestają odrastać. Zazwyczaj należy wykonać od 3 do 5 zabiegów. Minusem tej metody jest cena. Jeden zabieg może kosztować nawet 400 do 500 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here