Jak dobrać kosmetyki do rodzaju cery?

Zakup odpowiednich kosmetyków do swojego typu cery nie jest prostym zadaniem. Najczęściej ciężko dobrać najbardziej odpowiedni krem. Zdecydowanie częściej wydaje się spore sumy na kosmetyki, które nie przynoszą żadnych pozytywnych rezultatów. Z powodu osobistej niewiedzy można w złym miejscu lokować pieniądze oraz bez względu na czas poświęcony swojej twarzy – nie spostrzec nawet najmniejszej zmiany. Warto zapoznać się z poniższymi radami, by skuteczniej dobierać kosmetyki do swojej cery.

Rodzaj skóry

Na samym początku należ ustalić, jaki rodzaj skóry się posiada. W tym celu można przeprowadzić dosyć prosty test, by rozwiać swoje wątpliwości. Należy szczerze odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najpierw trzeba upewnić się, czy skóra po umyciu pozostaje ściągnięta.

Najczęściej objawia się to w postaci pewnego uczucia dyskomfortu i swędzenia. Jeżeli odpowie się twierdząco na takie pytanie, prawdopodobnie jest się właścicielem skóry suchej.

Następnie należy zastanowić się, czy pojawiają się pewne świecące punkty na twarzy, mianowicie na czole i nosie, a także czy kosmetyki kolorowe spływają z twarzy, rozmazują się. Jeżeli potwierdza się występowanie takich problemów, cera jest tłusta.

Jeżeli właściciel cery skarży się na częste podrażnienia oraz występujące zaczerwienienia, najprawdopodobniej posiada skórę wrażliwą. Natomiast w przypadku pojawienia się wyżej wymienionych objawów jedynie miejscowo, wtedy można pokusić się o stwierdzenie, iż jest się właścicielem cery mieszanej.

Wybór kosmetyku do mycia twarzy

Jeżeli określi się już, z jakim rodzajem cery należy sobie poradzić, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kosmetyku do oczyszczania skóry. I tak w przypadku chociażby cery tłustej najlepiej jest stosować środki z dodatkiem olejków. Dlaczego? Ponieważ olej jest w stanie najlepiej rozpuścić olej. Dzięki takim kosmetykom można pozbyć się nadmiaru sebum.

Jak dobrać kosmetyki do rodzaju cery?

Kiedy poszukuje się preparatu najlepszego dla siebie, warto również unikać takich substancji, jak pegi i parabeny, a także SLS oraz parafina. Być może i wykazują one pewne działanie, mogą jednak dodatkowo zaszkodzić. Nie jest wskazane, by znajdowały się one w kosmetykach do twarzy. Lepiej bazować na naturalnym i delikatnym składzie.

Kosmetyk nawilżający

Bez względu na rodzaj cery, zawsze wymaga ona odpowiedniego nawilżenia. Trzeba jedynie dobrać odpowiedni kosmetyk z właściwym składem, który skutecznie zadziała. W przypadku cery tłustej najlepiej jest zastosować produkty na bazie miodu oraz olejków. Tego typu produkty są gęste i posiadają kremową konsystencję. Warto również korzystać z preparatów żelowych.

Jedyną okolicznością, kiedy można zastosować kosmetyk z parafiną, jest zima, mróz oraz silny wiatr. Parafina nie działa bowiem nawilżająco, a zabezpieczająco. Chroni ona skórę przed utratą wilgoci. Jeżeli na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura, należy na ten czas zrezygnować z kosmetyków bazujących na wodzie. Dbałość o swoją cerę jest niezwykle ważna, jeżeli pragnie się zachować młodzieńczy wygląd na długie lata. W przeciwnym razie oprócz wyprysków i zmarszczek dojdzie również do szybszego starzenia się skóry, która doda nam lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here