Nie wyobrażasz sobie dnia bez podkładu? Nic dziwnego, bo to uniwersalny, praktyczny kosmetyk, którego głównym zadaniem jest maskowanie wszelkich niedoskonałości. Jak zrobić makijaż w miejskim stylu i osiągnąć perfekcję w sztuce kamuflażu? Oto instrukcja krok po kroku.

Ulubiony kosmetyk fanek makijażu ma wiele funkcji, ale wyrównywanie kolorytu skóry i ukrywanie tego, czego nie chcemy pokazywać, to najważniejsze zadanie fluidu. I za to właśnie uwielbiamy podkład kryjący – dzięki niemu możemy cieszyć się gładką, zdrowo wyglądającą cerą bez widocznych porów, wyprysków, popękanych naczynek czy przebarwień. Tego typu kosmetyk zatuszuje mankamenty urody, ale to nie wszystko! Zadba też o skórę, nawilży, zmatuje strefę T, ochroni przed słońcem i mrozem. Warto wypróbować mineralny podkład kryjący, aby przekonać się, że tego typu kosmetyk wcale nie musi tworzyć na twarzy maski, tylko wyglądać lekko i naturalnie. Zanim wybierzesz najlepszy fluid dla siebie, poznaj największe zalety podkładów kryjących.

Ukryje przebarwienia

Niejednolity kolor skóry, ślady po trądziku albo plamy posłoneczne to problem większości kobiet, które za pomocą makijażu próbują ukryć przebarwienia. Podkład kryjący w odcieniu dobrze dopasowanym do naturalnego kolorytu cery świetnie sobie z nimi poradzi. Ale uwaga, jest jeden warunek! Aby zamaskować przebarwienia, unikaj podkładów silnie matujących, bo taki efekt sprawi, że plamy będą jeszcze bardziej widoczne. Na podkład mocno kryjący nałóż rozświetlacz, a przebarwienia znikną.

Pomoże w walce z trądzikiem

Jeśli masz skłonność do zmian zapalnych, unikaj nakładania na skórę zbyt wielu kosmetyków, których zadaniem będzie ich zatuszowanie. Uzyskasz odwrotny efekt. Eksperci radzą, by na twarz pokrytą warstwą podkładu kryjącego nałożyć punktowo jedynie specjalny korektor, np. z zielonym pigmentem i kwasem salicylowym, który dodatkowo będzie leczył krostki. Warto pamiętać, że u osób ze skórą trądzikową jednolita cera bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, co także w pewnym stopniu pomaga zwalczyć trądzik.

Jest trwały i chroni skórę

Nowoczesne podkłady kryjące długo utrzymują się na skórze, jednocześnie pozwalają jej oddychać i chronią przed promieniowaniem UV. Są więc wprost stworzone dla wymagających, aktywnych kobiet, które kochają miejski styl życia, dużo pracują, nocami się bawią i którym brakuje czasu na ciągłe poprawki w makijażu. Stąd coraz większa popularność mineralnych podkładów, prostych w składzie, dających mocne krycie i bardzo naturalny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here