krem z filtrem UV
fot. pexels.com

Skóra twarzy każdej z nas jest inna i ma różne właściwości. W zależności od pory roku jej wygląd i potrzeby ulegają zmianom. Bardzo ważnym jest to, aby stosować taki krem do twarzy, który będzie spełniał nie tylko nasze oczekiwania, ale również zadba o skórę twarzy. Jak dobrać odpowiedni krem z filtrem do twarzy?

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/krem-z-filtrem-do-twarzy/

Wiosną pierwsze promienie słońca narażają naszą skórę twarzy na szkodliwe działanie promieni UV. Chcąc uniknąć wszelkich negatywnych efektów, powinniśmy zainwestować w odpowiednio dobrany krem z filtrem UV, wówczas unikniemy ryzyka przebarwień lub innych problemów skórnych.

To bardzo ważne, nie tylko dla naszej urody, ale również dla zdrowia!

 

Jak wybrać odpowiedni filtr UV?

Promienie słoneczne są bardzo szkodliwe. I nawet gdy wydaje nam się, że te pierwsze, wiosenne, przebłyski słońca nie wpłyną negatywnie na naszą skórę, powinniśmy zabezpieczyć naszą skórę przed ich działaniem. Wybierając krem do twarzy z filtrem UV sprawdźmy jaką ma wysokość. Na co dzień, jeśli nie mamy żadnych alergii na promienie słoneczne, wystarczy nam filtr od 30 do 50 SPF.

Wybierając krem do twarzy z filtrem UV sprawdźmy, czy jest on fotostabilny. Taki krem wówczas nie traci swoich właściwości, gdy słońce bardzo mocno grzeje. Chroni nas wówczas nie tylko przed promieniami UV, ale również przed promieniami UVA i UVB.

Jaki krem wybrać?

Przede wszystkim sięgajmy po kosmetyki z wyższej półki. W przypadku dbania o skórę twarzy oraz o zdrowie, nie ma co oszczędzać i wybierać tańsze kosmetyki, które pozbawione są wszelkich właściwości ochronnych! Dobry krem nie zaszkodzi makijażowi, nie spowoduje również, że skóra zmatowieje, czy będzie się błyszczeć. Jego konsystencja nie powinna być zbyt rzadka, ani gęsta.

Dla kogo krem z filtrem do twarzy?

Krem z filtrem UV do twarzy powinien być stosowany nie tylko przez Panie, które dbają o swoją urodę oraz zdrowie. Taki krem również powinien być używany przez osoby starsze oraz mężczyzn, a zwłaszcza dzieci. Pamiętajmy o tym nie tylko latem, ale w każdej porze roku, ponieważ promienie słońca mogą stanowić poważne zagrożenie dla każdego rodzaju skóry!

Przeczytaj też: http://www.dbamourode.pl/treska-do-wlosow-sposob-na-fryzure-marzen/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here