Jak mieć zdrowe i zadbane włosy?

Wiele kobiet wciąż trwa w przekonaniu, iż ich włosy potrzebują niezliczonej liczby zabiegów oraz kosmetyków, by mogły prezentować się pięknie. Jednak stwierdzenie to mocno mija się z prawdą. W rzeczywistości nadmiar zabiegów powoduje, że włosy stają się słabsze, mogą również zacząć nadmiernie wypadać.

Co więcej, zazwyczaj jedynym rezultatem jest ich przesuszenie, bądź przetłuszczanie. Dlatego warto zachować umiar w stosowanych kuracjach. Co jednak zrobić, by mieć piękne, zdrowe i zadbane włosy?

Suplementacja

Jednym ze sprawdzonych sposobów na to, by cieszyć się pięknymi włosami, jest odpowiednia suplementacja. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pielęgnujących od wewnątrz nie tylko włosy, ale również paznokcie. Najczęściej spotkać się można z suplementami wyposażonymi w krzem. Właśnie na nich warto skupić swoją uwagę.

Mycie włosów

Nie należy zbytnio ograniczać mycia włosów. Jeżeli tylko jest taka potrzeba, należy je umyć, jednak z pomocą łagodnego szamponu. Przesąd mówiący o tym, iż rzadkie szorowanie włosów przyczyni się do ich zahartowania, wcale nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Włosy co najwyżej zaczną się bardziej przetłuszczać i zdecydowanie gorzej układać.

Włosy warto myć dwa razy podczas jednej kąpieli. Skutecznym i nienaruszającym struktury włosa oraz cebulek sposobem jest wmasowanie szamponu i spłukanie bieżącą wodą. Nie powinno się także pocierać włosów ze względu na ich delikatną budowę. Cały proces mycia powinien stanowić łagodny zabieg relaksujący. Kolejnym etapem pielęgnacji jest zastosowanie płukanki z kawy. Ostatnia faza to spłukanie włosów z pomocą wody zmieszanej z octem.

Na jeden litr chłodnej wody przypadają dwie łyżki octu. Dzięki temu fryzura będzie bardziej błyszcząca, a skóra utrzyma właściwe dla niej pH. Na końcu wcale nie trzeba użyć odżywki, czy innych środków pielęgnacyjnych. Płukanka z kawy i woda z octem zdecydowanie wystarczą.

Suszenie włosów

Wbrew pozorom jest to proces niezwykle delikatny. Pomoc ręcznika jest tutaj wskazana, nie należy jednak trzeć włosów i trzymać ich w popularnym turbanie na głowie. Jeżeli zachodzi taka konieczność, można wysuszyć włosy suszarką. Dla fryzury będzie jednak najlepiej, kiedy włosy wyschną samodzielnie bez sztucznego wspomagania. Jeśli decyzja padnie na suszarkę, powinno się zastosować chłodny nawiew i nie suszyć pod włos, ponieważ przyczynia się to do otwarcia łusek w strukturze włosów i ich matowienia.

Pielęgnacja z pomocą fryzjera

Wcale nie chodzi tutaj o dodatkowe kosmetyczne wariacje w postaci drogich zabiegów na włosy. Wystarczy raz na dwa- trzy miesiące udać się do swojego fryzjera, by nieco podciąć końcówki. Jest to prosty trik powodujący odżywienie włosa. Dzięki temu fryzura będzie wyglądała estetycznie i schludnie.

Jak mieć zdrowe i zadbane włosy?

Stylizacja włosów

Włosy nie lubią nadmiaru stylizacji. Kiedy zbyt często prostuje się je, suszy, kręci, farbuje, nie wspominając już o trwałej ondulacji, niestety nie można liczyć na piękne i zdrowe włosy. Są to dla nich bardzo ekstremalne przeżycia, które przekładają się na spadek ich wytrzymałości, elastyczności i ogólnej formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here