Jak dobrać krem do cery?

Kremy wykazują zbawienne działanie ze względu na ich szeroki wykaz zdrowotnych właściwości. Mogą być uniwersalne lub stosowane w konkretnym celu. Zanim jednak dokonamy zakupu, musimy się zastanowić nad kilkoma istotnymi faktami. Po pierwsze, należy zdobyć wiedzę na temat posiadanego typu cery.

Czy jest to cera tłusta, sucha, a może mieszana? Tylko wtedy będziemy mogli kupić krem, który spełni swoją rolę. W innym razie efekty nie zostaną zauważone, jedynym rezultatem będzie pomniejszony o pewną ilość gotówki własny portfel. Co gorsze, nieodpowiednie kremy mogą znacznie pogorszyć obecną kondycję skóry.

Skóra sucha

Jest matowa, bez blasku i łuszczy się, a po przemyciu wodą z mydłem odczuwa się nieprzyjemne ściąganie. Do tego typu skóry zdecydowanie potrzebny będzie krem nawilżający. Powinien on lekko natłuszczać skórę, lecz trzeba pamiętać, aby nie był zbyt tłusty.

Nie powinno się także nakładać go zbyt często, bo stan skóry może zmienić się nie do poznania, lecz w negatywnym znaczeniu tego słowa. Trzeba więc uważnie czytać skład, który powinien obejmować takie substancje, jak: mocznik, glicerol, witamina E, czy kwas hialuronowy.

Skóra wiotka

Starzenie jest nieuniknionym procesem w życiu każdego człowieka. Z upływem czasu nasza skóra staje się coraz mniej jędrna. Można jednak spowolnić ten proces i sprawić, aby nasza skóra wyglądała dużo młodziej.

Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z kremu przeciw efektom starzenia się skóry. Ujędrnia, rozjaśnia, a także wygładza zmarszczki, zapewniając nam lepszy wygląd i samopoczucie. Dobry krem powinien zawierać koenzym Q10, peptydy, retinol oraz fitoestrogeny.

Skóra wrażliwa

Reaguje ona na nawet najmniejsze bodźce. Można ją poznać po nieprzyjemnym szczypaniu, swędzeniu lub zaczerwienieniach w momencie stosowania kremów i kosmetyków.

Jak dobrać krem do cery?

Takie podrażnienia mogą być dosyć bolesne, więc należy odstawić rzeczy, które mogą stanowić prawdopodobną przyczynę ich występowania i zaopatrzyć się w krem do skóry wrażliwej (alergicznej). Jego zadaniem ma być ukojenie oraz nawilżenie skóry i jednoczesne przygotowujanie jej do nałożenia pozostałych kosmetyków.

Skóra pozbawiona blasku

Najlepszy w przypadku szarej cery okaże się krem ze zwiększoną zawartością kwasu askorbinowego (witaminy C), która poprawia koloryt skóry i skutecznie ją rozjaśnia. To dzięki zwiększonej syntezie kolagenu. Co więcej, skóra staje się dzięki niemu napięta, gładsza i promienna. Warto jest też przed użyciem wykonać peeling twarzy, który oczyści i usunie niechciany naskórek, znacznie wygładzając skórę i przygotowując ją do nałożenia kremu.

Skóra mieszana

Skóra mieszana posiada cechy zarówno cery suchej jak i tłustej. Dbanie o nią niestety jest dość trudne i uciążliwe. Każde działanie musi bowiem uwzględniać występowanie dwóch odmiennych typów skóry na jednej twarzy. Sucha skóra najczęściej znajduje się na policzkach i skroniach. Jest skłonna do podrażnień, których uniknąć można dzięki stosowaniu kremów lekko natłuszczających, natomiast przy skórze tłustej, znajdującej się w „strefie T”, czyli okolicach czoła, nosa i brody, ten krem nie okaże się pomocnym.

To właśnie skóra tłusta sprawia, że nasza twarz miejscowo się świeci, co jest głównym znakiem rozpoznawczym cery mieszanej. Odpowiednie kremy powinny być w bogate w składniki witaminowe, nawilżające oraz odżywcze. Powinno się je stosować 2 razy dziennie. Co więcej, w ciągu dnia warto jest również stosować krem matujący, a na noc nakładać krem złuszczający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here