Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Rozjaśnianie włosów to zabieg często stosowany u kobiet lubiących eksperymentować ze swoim naturalnym odcieniem fryzury. Nie chcą one korzystać z usług farbowania włosów, a jedynie sprawić, by wyglądały nieco ciekawiej, niż zazwyczaj. Obecnie nie jest to żadnym problemem. Nie tylko istnieją na to odpowiednie sposoby i środki, ale również ówczesna moda stawia na naturalność. Wpisanie się w aktualnie panujące kanony z jednoczesną możliwością zachowania zdrowych i mocnych włosów to najlepszy sposób na odmianę w kwestii fryzury i jej koloru.

Metoda nr 1 – Rumianek

Najbardziej znaną metodą rozjaśniania włosów jest zastosowanie rumianku. Nie jest to trudny zabieg. Wystarczy wykonać napar z rumianku, a następnie po jego przestudzeniu codziennie płukać w nim włosy. Wystarczy zatem zaparzyć torebkę rumianku, który można nabyć zarówno w sklepach spożywczych, zielarskich jak i aptekach i kilkukrotnie spłukać nią włosy. Regularność zapewni dobre efekty.

Metoda nr 2 – Sok z cytryny

Drugą skuteczną metodą okazuje się zwyczajny sok z cytryny. Wystarczy zaopatrzyć się we wspomniany owoc. Najlepiej, by był on świeży. Po wyciśnięciu z cytryny soku można rozjaśnić swoje włosy i sprawić, że będą znacznie zdrowsze dzięki składnikom odżywczym zawartym w cytrynie.

Przygotowany wcześniej sok wciera się delikatnie we włosy. Najlepiej wykonywać tą czynność wieczorem. Następnego dnia rano należy umyć włosy, by pozbyć się efektu ich sklejenia. Przeprowadzona kuracja sprawi, że włosy znacznie się rozjaśnią, a co więcej – będą mocno lśnić i zachwycać nie tylko ich właścicielkę, ale i pozostałe osoby.

Taka forma naturalnej farby do włosów nie niszczy włosów, a rezultaty mogą naprawdę wywołać uśmiech na twarzy. Włosy będą zatem rozjaśnione i lśniące.

Metoda nr 3 – Chmiel

Jak się okazuje, mniej znanym, aczkolwiek równie skutecznym sposobem może okazać się przygotowanie naparu z chmielu.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Idealnie będzie stosować taki napar co drugi dzień. Taka forma kuracji również wpłynie pozytywnie na rozjaśnienie włosów, by może także podkreśli naturalne refleksy i sprawi, że nabiorą blasku.

Negatywne skutki stosowania wody utlenionej

Podczas procesu rozjaśniania włosów nie powinno się nigdy używać wody utlenionej. Być może i uzyska się pożądane efekty i nada się swoim włosom jaśniejszy ton, często jednak można liczyć na efekty bardziej rudawego, wręcz czasem nawet zielonkawego rezultatu. Co więcej, woda utleniona potrafi doprowadzić do ogromnych zniszczeń w obrębie włosa i jego struktury. Z tego powodu zaczynają one przyjmować coraz to bardziej matową formę.

Włosy są także znacznie bardziej i szybciej wysuszone. W takiej sytuacji można je jedynie uratować przez ich skrócenie, ponieważ skutek używania wody utlenionej powoduje trwałe zniszczenia i szkody.

Regularność

Bez względu na rodzaj zabiegu, należy zawsze wykonywać go regularnie. Tylko stała kuracja w kwestii rozjaśniania włosów może przełożyć się na wyraźne efekty. Stosowanie środków sprawdzonych i polecanych będzie znacznie lepszym pomysłem, niż korzystanie z gotowych masek rozjaśniających o chemicznym i sztucznym składzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here