Jak optycznie zagęścić rzęsy?

Być może niektóre z kobiet nie mogą pochwalić się pięknymi długimi i gęstymi rzęsami. Nawet po ich wytuszowaniu wciąż nie wyglądają tak, jak chciałaby tego ich właścicielka. W takiej sytuacji w głowie kobiety zaczynają powstawać myśli o sztucznym przedłużeniu rzęs.

Jest to jednak zabieg wymagający dodatkowego zaangażowania i wprawy, nie zawsze przekładający się na korzystne efekty. By móc zapomnieć o wydawaniu pieniędzy na tego typu metody o krótkofalowym działaniu, najlepiej jest nauczyć się kilku sztuczek, dzięki którym uzyska się rzęsy, o jakich marzyło się od dawna.

Iluzja makijażu

By uzyskać piękne i długie rzęsy, wcale nie trzeba wydawać dużych sum na kosmetyki mające na celu zagęszczenie oraz wydłużenie włosków. Efekt nie zawsze jest zadowalający i pewny. Najprostszym sposobem będzie zastosowanie kosmetyków, dzięki którym uzyska się niesamowity makijaż dzienny, który podkreśli rzęsy i wyraźnie je wydłuży.

Na rynku liczne firmy oferują swoje produkty wspomagające tuszowanie niedoskonałości i uwypuklające inne atuty. Wystarczy rozejrzeć się po lokalnej drogerii, bądź poszukać tego typu kosmetyków przez internet.

Nieoceniona pomoc kredki do oczu

Jednym z takich trików może okazać się zastosowanie kredki do oczu. Jest to produkt już w kilka minut przynoszący rewelacyjne efekty. By jednak rezultaty były daleko zadowalające, warto podczas zakupu kierować się wkładem takiej kredki. Im jest on bardziej miękki, tym łatwiej będzie osiągnąć swoje zamiary.

Dzięki kredce spojrzenie nabierze głębi, a linia na górnej powiece podkreśli rzęsy i optycznie je przyciemni oraz zagęści. Jeżeli natomiast nie posiada się większej wprawy w posługiwaniu się tym kosmetykiem, można zwyczajnie wzdłuż linii rzęs wykonać wiele drobnych kropek. Najlepszy efekt uzyskuje się po ich rozmieszczeniu pomiędzy pojedynczymi włoskami. Następnie wystarczy delikatnie rozetrzeć kropki z pomocą patyczka higienicznego.

Jak optycznie zagęścić rzęsy?

Jeszcze innym sposobem z wykorzystaniem kredki jest namalowanie linii ciągłej wzdłuż powieki, oczywiście tylko wtedy, gdy ma się w tym sporą wprawę. Także jednak w tym przypadku drobne niedoskonałości nie są przeszkodą do wykonania kreski, ponieważ ulegnie ona później rozmazaniu. Gdy zauważy się spore przerwy w konturze, wystarczy pogrubić kreskę w celu jej poprawienia.

Wróg nr 1 – niepotrzebne kompleksy

Mimo wszystko najważniejsze jest, by nie popadać w paranoje i nie przybierać sobie do głowy, iż z powodu rzęs ogólny wygląd danej osoby jest na niskim poziomie. Nawet jeżeli rzęsy na co dzień nie wyglądają jak rzęsy modelek z reklamy, nie zawsze może to wiązać się z ich złą kondycją.

Czasem po prostu natura oraz uwarunkowania genetyczne mają tutaj duże znaczenie. Dzięki wyżej zaproponowanym metodom można jednak powstałe mankamenty znacząco zredukować. Zwyczajna kredka do oczu może zdziałać cuda. Jej stosowanie nie jest skomplikowane i czasochłonne, a jednak każde spojrzenie potrafi znacząco odmienić. Wystarczy kilka chwil, by zostać posiadaczką pięknych i naturalnie wyglądających długich rzęs bez żadnych sztucznych zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here