Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa to problem, który w większości przypadków znacznie częściej dotyka kobiety, aniżeli mężczyzn. Przyczyn jego powstawania może być bardzo wiele, między innymi siedzący tryb pracy, zła dieta, nadwaga. W efekcie pojawia się nierówna, grudkowata skóra, najczęściej w okolicy ud, pośladków i bioder, która nie wygląda estetycznie.

Jej obecność najbardziej przeszkadza w okresie letnim, gdy przy większym upale każdy marzy o tym, aby na plaży wystąpić w stroju kąpielowym. Jest kilka sposobów na to, by poradzić sobie z tym problemem. Wymaga to jednak czasu i ciężkiej pracy.

Zmiana nawyków żywieniowych

Po pierwsze, należy ograniczyć spożywanie tłustych potraw, soli, słodyczy oraz alkoholu. Warto także wzbogacić swoją dietę o większą ilość warzyw i owoców, a także produkty zawierajce dużo błonnika.

Przykładowo mogą to być brokuły, szparagi, buraki, czy banany. Kolejnym ważnym elementem jest oczyszczenie naszego organizmu z toksyn. W tym celu należy pić dużo wody, najlepiej około 7 szklanek dziennie. Warto również zasmakować w zielonej herbacie, która jest źródłem wielu witamin i składników mineralnych, sprzyjających regulacji przemiany materii czy wchłanianiu tłuszczy.

Regularne masaże

Warto zainwestować w rękawice lub szczotkę do masażu. Jest to prosty sposób na pozbycie się skórki pomarańczowej, choć na pierwsze efekty trzeba trochę poczekać. Jednak regularne masaże, wykonywane najlepiej tuż przed kąpielą, nie tylko pomagają rozbić cząsteczki tłuszczu, ale również poprawiają krążenie. Trzeba pamiętać, aby ruchy były energiczne i prowadzone w kierunku serca. Powinno też używać się olejku lub balsamu do ciała, aby nie podrażnić skóry.

Zmiana stylu życia na bardziej aktywny

Od zawsze jest znany fakt, że sport to zdrowie. Ważne jest więc, aby go regularnie uprawiać. Każdy zwiększony, czy dodatkowy ruch zbliża nas do celu, nawet gdy jest to tylko zwykły spacer do pracy zamiast podróży środkami komunikacji miejskiej. Dobrze jednak będzie zmienić swoje podejście na poważnie i zacząć traktować sport jako działanie długofalowe, a nie doraźne.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Aby ułatwić sobie to zadanie można stworzyć plan działania. Powinno powiesić się go w widocznym miejscu, by przypominał o postawionym celu, a zarazem motywował. Znanych jest również wiele ćwiczeń na konkretne części ciała, które można wykonywać w domu. Chociażby zwykłe przysiady lub brzuszki. Trzeba jednak pamiętać, aby pomiędzy kolejnymi seriami lub zmianą ćwiczenia wykonywać 1- 2 minutowe przerwy.

Kremy antycellulitowe

Jest to kosztowniejsza metoda walki z cellulitem i nie zawsze skuteczna. Sam krem niestety nie zlikwiduje problemu, a może jedynie posłużyć jako środek wspomagający. Na rynku dostępna jest rozbudowana oferta kremów i innych specyfików, jest więc w czym wybierać. Przed użyciem warto się jednak upewnić, że nie jest się uczulonym na żaden ze składników wybranego preparatu. Najlepiej umówić się wtedy na konsultację ze specjalistą, który ewentualnie doradzi, jaki krem wybrać.

Zdrowe działanie prysznicu

Dla lepszego samopoczucia i pobudzenia warto jest brać naprzemiennie ciepły i zimny prysznic, w dodatku rano i wieczorem, gdyż wspomaga on świetnie na krążenie krwi i ujędrnia skórę, co z kolei wykazuje wyraźne rezultaty w całym procesie usuwania skórki pomarańczowej. Uczucie dynamicznie zmieniającej się temperatury wody być może nie jest dla wszystkich przyjemne, jednak dla końcowych efektów warto poświęcić kilka minut na taką formę walki z cellulitem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here