Jak pomalować paznokcie bez zabrudzeń?

Zadbane paznokcie to jedna z rzeczy, która może trochę powiedzieć o człowieku i jego stylu życia. Mianowicie, są one oznaką naszej dbałości o swój wygląd, jak i oznaką faktu, że zależy nam, abyśmy byli pozytywnie odbierani przez otoczenie. Warto więc poświęcić im trochę czasu.

Zawsze należy dbać o estetyczny wygląd własnego manicure. Jeśli jednak ktoś dotychczas tego nie robił, bądź korzystał tylko i wyłącznie z usług kosmetyczki, to samodzielne malowanie może być nie lada wyzwaniem. Trzęsące się dłonie, czego efektem jest pomalowana skórka wokół paznokci, potrafią naprawdę zdenerwować, zwłaszcza że ciężko jest usunąć niechciane zabrudzenia tak, aby nie uszkodzić w ten sposób już wykonanego manicure. Co więcej, na ewentualne poprawki tracimy tylko czas. Jak więc zrobić to raz, a dobrze?

Zadbaj o skórki

Jest to opcjonalny etap. Jeśli nie chcesz lub po prostu nie masz czasu na jego realizację, pomiń go. Warto jednak wiedzieć, że zadbane skórki koło paznokci bardzo ułatwiają późniejsze malowanie. W dodatku nasze dłonie wyglądają korzystniej. Można więc zagospodarować swój czas tak, aby znaleźć go trochę na poprawę estetyki skórek. Warto chociażby regularnie nakładać krem do rąk, który pozwoli zachować ich zdrowy wygląd. To jedyne kilka sekund, a efekty mogą być naprawdę korzystne.

Używaj odżywki

Działanie odżywki opiera się na regeneracji zniszczonej płytki paznokcia. Przyczyn zniszczenia jest wiele. Może ono następować między innymi po wielorazowym i częstym używaniu lakierów żelowych. Innym powodem jest praca fizyczna, gdzie ręce są niezmiernie potrzebne, przez co naraża się je na duże urazy. W sklepach istnieje bardzo wiele różnego rodzaju odżywek do paznokci.

Najczęściej mają one postać bezbarwnego lakieru, który zawiera niezbędne witaminy i minerały odpowiedzialne za odbudowę płytki. Taka odżywka nie musi być droga, ale warto zorientować się, którą warto nabyć i wybrać odpowiednią dostosowaną do osobistych potrzeb. Co ważne, należy pamiętać o przestrzeganiu zastrzeżeń opisanych na opakowaniu, gdyż w przypadku złego użytkowania mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne.

Nieoceniona pomoc taśmy klejącej

Chyba każdy ma ją w swoim domu, a jest to prosty, tani i szybki sposób na zabezpieczenie skórki przed lakierem. Wystarczy uciąć kawałek i obkleić nią palec, zostawiając płytkę na wierzchu. Następnym krokiem jest naniesienie wybranego koloru. Wybierając lakier dobrze jest się zorientować w temacie jego trwałości, gdyż niektóre bardzo szybko odpryskują i cały zabieg wymaga jego częstszego powtarzania.

Jak pomalować paznokcie bez zabrudzeń?

Można także chwilę odczekać, aż lakier trochę przyschnie i odkleić taśmę – ostrożnie, aby nie dotknąć paznokcia. Po całkowitym wyschnięciu lakieru warto również utrwalić efekt, posługując się w tym celu lakierem bezbarwnym. Nie zmieni on koloru, a lakier będzie trzymał się dłużej. Zamiast zwykłego, bezbarwnego lakieru można użyć też olejku witaminowego. Szybko się wchłania i dostarcza witaminę E, zwaną też „witaminą młodości”, wpływającą bardzo dobrze na kondycję paznokci.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz.. praktyka

Początki zawsze są trudne, lecz praktyka czyni mistrza. Z czasem każdy nabiera wprawy i po pewnym czasie będzie można zapomnieć o różnych pomocach ułatwiających malowanie. Wtedy zajmie nam to coraz mniej czasu, a nawet stanie się to dla nas zabawą i przyjemnym relaksem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here