Jak walczyć z łupieżem?

Walka z łupieżem nigdy nie jest łatwa, szczególnie jeśli nie ma się zielonego pojęcia o jego pochodzeniu oraz skutecznych sposobach wyeliminowania tego problemu. Jedno jest jednak pewne – walka z tą przypadłością wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. By również wygrać, trzeba poznać kilka podstawowych zasad, od których zależy ostateczny rezultat.

Wskazówka nr 1 – Odpowiedni szampon

Pierwszą rzeczą jest oczywiście odpowiedni szampon do włosów. Należy zdecydować się na ten, na którego opakowaniu zaznaczono, iż jest on przeznaczony właśnie do włosów z problemem wciąż pojawiającego się łupieżu. Dzięki regularnemu stosowaniu takiego preparatu będzie można już na początku zobaczyć pierwsze efekty. Łupież z pewnością zmniejszy swoją ilość i przestanie pojawiać się na ramionach i na ciemnych ubraniach, co wygląda bardzo nieestetycznie i niechlujnie.

Wskazówka nr 2 – Zakaz drapania głowy

Kiedy łupież doskwiera, bardzo często właściciela głowy z takim problemem nachodzi chęć na drapanie się, ponieważ skóra swędzi. Co więcej, niektórzy stosują pewien sposób na pozbycie się łupieżu i twierdzą, iż najlepiej jest łupież po prostu wyczesać. Nic bardziej mylnego. Kiedy skóra głowy jest poddawana intensywnym zabiegom i wciąż jest traktowana palcami, bądź grzebieniem, wtedy dodatkowo się ją podrażnia. Skóra podrażniona łuszczy się jeszcze szybciej, co z kolei przekłada się na kolejną dawkę łupieżu i zintensyfikowanie swędzenia z powodu dodatkowych podrażnień.

Wskazówka nr 3 – Dozowanie stylizacji

Piękna fryzura zawsze wymaga odpowiedniej stylizacji. Stosowanie w tym celu wszelkiego rodzaju pianek, żelów, lakierów itp. jednak dodatkowo zwiększa natłuszczanie włosów lub ich wysychanie. Kiedy tak się dzieje, łupież ponownie atakuje. Co więcej, naniesienie takich środków na podrażnioną skórę głowy zwiększy odczuwalne swędzenie. W ten sposób zatacza się koło i przegrywa walkę z łupieżem.

Wskazówka nr 4 – Zabiegi na włosy

By włosy mogły być piękne i lśniące, trzeba także pomyśleć o rezygnacji z trwałej ondulacji oraz częstego farbowania. Niestety włosy farbowane, czy potraktowane silnymi pastami chemicznymi dodatkowo zaszkodzą nie tylko samej strukturze już osłabionych włosów, ale i skórze głowy.

Jak walczyć z łupieżem?

Wskazówka nr 5 – Rezygnacja z suszarki

Kiedy stosuje się suszarkę do włosów, zaczynają one znacznie się przesuszać z powodu nienaturalnego tempa ich schnięcia. Skóra pod gorącym nawiewem także nie reaguje pozytywnie. Zazwyczaj jest to jeden z częstszych powodów powstawania łupieżu. Gorący strumień powietrza powoduje bowiem rezultaty odwrotne do oczekiwanych.

Wskazówka nr 6 – Spłukiwanie włosów

Kiedy stosuje się szampon, ważne jest również jego dokładne spłukanie pod bieżącą wodą. Nierzadko bywa tak, iż jego resztki pozostają na skórze i na włosach. Wtedy objawy mogą się dodatkowo nasilać.

Wskazówka nr 7 – Dieta

Łupież to nie tylko efekt oddziaływania zewnętrznych czynników. Powstaje on także z powodu niewłaściwego odżywiania. W tym celu należy zadbać o urozmaiconą dietę. Powinna ona być bogata szczególnie w witaminy F oraz B, a także krzem, siarkę i cynk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here