Jak się ubrać na studniówkę?

Odliczanie dni do studniówki to jeden z najbardziej ekscytujących momentów w życiu licealistów, którzy już niedługo mają przystąpić do egzaminu maturalnego. Studniówka jest najczęściej ich pierwszym bardzo poważnym balem, który ze względu na jego specyfikę i charakter nie ma sobie równych.

Każda maturzystka pragnie w tym dniu wyglądać wyjątkowo i przynajmniej przez jeden wieczór poczuć się jak królewna. By zapamiętać ten czas jako jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w swoim życiu, warto pomyśleć o odpowiedniej kreacji i być z niej po prostu dumnym. Studniówka jest wspomnieniem na całe życie. Ważne, by podczas doboru stroju nie przesadzić.

Elegancja to ponadczasowa klasyka

Modnie nie zawsze oznacza zgodnie z obecnie panującymi trendami. Dlaczego? Ponieważ nie każda moda pasuje do każdej młodej kobiety. Niekiedy przesada w tym kierunku powoduje, iż kreacja staje się bardziej groteską, aniżeli podkreśleniem naturalnej urody. Nie można być całkowicie pewnym tego, iż strój świetnie prezentujący się na modelce będzie również leżał dobrze na młodej maturzystce.

Jeżeli nie posiada się wyostrzonego zmysłu i całkowitej świadomości swojego ciała oraz figury, najlepiej będzie postawić na klasykę. Tak zwana „mała czarna” lub połączenie czerni oraz bieli wcale nie musi oznaczać nudy. Jeżeli decyzja padnie na prostą kreację, wtedy warto pokusić się o wystrzałowe dodatki. Można dobrać oryginalną torebkę lub kontrastujące buty. Takie połączenie zapewni młodej damie wysokie wyróżnienie na studniówkowych salonach.

Komfort stroju

Nie można myśleć jedynie o elegancji. Najważniejsze, by w swojej kreacji czuć się wygodnie i swobodnie. Dlatego najlepiej zrezygnować chociażby z długiego trenu, bądź zbyt wysokich szpilek.

Uczucie dyskomfortu może również powodować odważny dekolt. Studniówka jest przede wszystkim czasem przeznaczonym na zabawę. Tańce i swawole są jej nieodłączną częścią, którą w żaden sposób nie może ograniczać stylizacja. Nieustanne myślenie o kreacji może zepsuć zabawę i tym samym wszystkie wspomnienia z balu.

Groteska czy naturalność

Młode kobiety, które dopiero wkraczają w dorosłe życie, swoją urodą bronią się wystarczająco. Nie potrzebują podkreślać jej tonami kosmetyków w postaci nadmiaru pudru, czy innych wysoce przesadzonych pod względem ilości dodatków i upiększaczy. Zbyt mocny make- up niestety nikogo nie wprawi w zachwyt.

Młoda dama z przejaskrawionym odcieniem do powiek, czy nadmiernie rzucającą się w oczy szminką może raczej wystawić się na śmiech, aniżeli podziw. Warto także zrezygnować z mocno tapirowanych i utrwalanych fryzur oraz solarium.

Pociągająco, czy skromnie

Należy zachować umiar. Nastolatki pragną się podobać, nie powinny jednak wyglądać wyzywająco. To może wpłynąć na błędny odbiór ich zamiarów przez otoczenie. Zbyt krótka spódnica lub głęboki dekolt nie sprawią, iż nauczyciele i rodzice spojrzą na tak ubraną nastolatkę przychylnym okiem.

Jaki strój dla młodych panów?

Mężczyźni nie mają tak dużego problemu z doborem odpowiedniego stroju. Klasyka sprawdzi się tutaj najlepiej.

Jak się ubrać na studniówkę?

Garnitur, obecnie modny w kolorze granatowym wykonany z dobrej jakości materiału będzie najlepszym wyborem. Kreacja nie powinna jednak mocno kontrastować z sukienką partnerki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here