jak ubrać noworodka

Bez wątpienia dla całej rodziny, naprawdę bardzo ważnym wydarzeniem jest pierwszy spacer z ich nowo narodzonym dzieckiem. Zimowe spacery z niemowlakiem, potrafią stawać się dla rodziców prawdziwym dylematem… iść lub może lepiej zostać w domu, jak ubrać małego oraz ile czasu spędzić na zewnątrz? Gdy na dworze prószy śnieg oraz termometr za żadne skarby nie chce przesunąć się na +20°C a uparcie tkwi poniżej zera, to akurat nie znaczy, iż nie możecie być czasu na dworze, wręcz odwrotnie, bycie na świeżym powietrzu dobrze oddziałuje na wasze dziecko, wzmacnia jego system immunologiczny oraz hartuje organizm malca. Zabawa poza domem dobrze stymuluje rozwój psychiczny, oddziałuje korzystnie na działanie systemów: krążenia, oddechowego i wzmaga apetyt.

Jeśli chcesz wyjść z dzieckiem na spacer, to wpierw zdecydowanie rozpocznij od werandowania

Zanim wyjdziesz ze naszą pociechą na pierwszy w jej byciu spacer, „poweranduj” malca przez pewien okres. Ubierz dziecko jak na spacerek, oraz umieść (w wózeczku) przy otwartym oknie czy drzwiach balkonowych. Niech jest to blisko 5-10 minut. Tenże okres systematycznie zwiększaj. Pod koniec 3-go tygodnia życia dziecka, możesz z nim pójść na pierwszy spacer dziecka. Winien on być od 10- 15 minut. Pamiętaj natomiast, aby nie wychodzić, jeśli gorączka sięga poniżej 0 stopni, i na dworze wieje czy bardzo pada. Systematycznie wydłużaj okres spacerku, o kilkanaście minut (ostatecznie chociażby do dwóch godzin), natomiast oraz następnie unikaj wielkich mrozów (gdy jest dużo aniżeli -5 stopni, zostań w domu).

jak ubrać noworodka na zimowy spacer

Zasady ubierania niemowlaka zimą

Ubierając dziecko na zimowy spacer, załóż mu jedną warstwę ubrania więcej aniżeli sobie. Ubierz go w śpioszki, kaftanik (czy ciepły pajacyk), i na to kombinezon. Nałóż dziecku czapeczkę, najlepiej taką, która dobrze zakrywa uszka, ubierz również rękawiczki. Gdy jest tak zimno, możesz włożyć 2 czapeczki: cieńszą oraz grubszą. Dodatkowo połóż maluszka Ubierz dziecko na cebulkę, dzięki temu będziesz mogła zdjąć w razie konieczności jedną z warstw. Możesz zabrać ze sobą na spacer z niemowlakiem np. dodatkowy kocyk oraz kontrolować, lub dziecku nie jest za zimno. Nie sugeruj się zimnymi rączkami oraz stopami dziecka – te powszechnie są zimne, chociażby jeśli niemowlakowi jest gorąco. Lepiej sprawdzaj kark niemowlaka – winien być ciepły. Spocony znaczy, iż dziecku jest zbyt gorąco, chłodny – iż za zimno. Gdy jest mokry, wróć do domu – absolutnie nie rozbieraj ani nie odkrywaj maluszka na dworze. Skutek że być wtedy odwrotny. W razie, jeśli stwierdzisz, iż maluszkowi jest za zimno, zawsze bądź ze sobą „na cały wypadek” zapasowy kocyk. w śpiworku (specjalne do wózka dostaniesz w wszystkim sklepie z akcesoriami dla dzieci) czy przykryj go kocykiem. Ubranka niemowlaka nie powinny krępować ruchów, muszą być przewiewne, wygodne oraz proste do zdejmowania. Najlepiej, żeby były zbudowane z naturalnych materiałów. Ubrania dla niemowlaka nie winnym być sztywne, a ściągacze nie potrafią uciskać ciała. Pierwszą warstwę ubranek niemowlaka powinny być body czy koszulka z dużym rękawem oraz rajstopki. Kolejną – spodenki dresowe, polarowa bluza czy sweterek, czy jednoczęściowy pajacyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here