Jak uzyskać biały uśmiech domowymi sposobami?

Chyba każdy pragnąłby mieć idealnie biały i lśniący uśmiech. Zęby człowieka jednak w naturalnym stanie nie prezentują się aż tak okazale, a intensywność ich koloru w dużej mierze zależy od genów.

Wpływ na ich koloryt ma także wiele czynników zewnętrznych, z którymi można sobie poradzić domowymi sposobami. Warto się nad nimi zastanowić, zmienić złe nawyki, jak również przeanalizować wybrane metody, które pomogą nieco wybielić uzębienie, gdy profesjonalny zabieg finansowo przekracza możliwości portfela.

Wtedy z pewnością uda się wywołać zachwyt u ludzi z otoczenia, tym samym wprawiając się w lepszy nastrój i poprawiając własną pewność siebie.

Produkty, które należy unikać

Produkty silnie barwiące, takie jak kawa, herbata czy wino mają bardzo duży wpływ na przebarwienia powstające na zębach. Aby nie zaburzać, ani nie niszczyć efektów osiągniętych z pomocą środków wybielających, należy wszelkie używki ograniczyć do minimum lub – jeśli jest to możliwe – całkowicie z nich zrezygnować.

Również nikotyna zawarta w papierosach ma zły wpływ na stan uzębienia. Jej ograniczenie, bądź całkowite wyeliminowanie nie tylko wpłynie na kondycję całego uzębienia, ale również na ogólne zdrowie.

Odpowiednia szczoteczka i pasta

Codzienne czyszczenie zębów powinno być nawykiem i nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Należy bowiem dbać o higienę jamy ustnej i myć zęby minimum 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Skoro zatem i tak należy myć zęby, to czemu by nie wymienić zwykłej pasty na tą przeznaczoną właśnie specjalnie do wybielania? Jednak sama pasta nie jest wystarczająca.

Równie ważna jest odpowiednia szczoteczka. Na rynku można znaleźć także oferty dotyczące szczoteczek wybielających. Ponadto bardzo dobrze sprawdzają się też szczoteczki elektroniczne. By uzyskać najlepsze rezultaty, warto każdego wieczoru sięgnąć po nić dentystyczną. Usuwa ona resztki jedzenia, które utknęły pomiędzy zębami. W razie nieprzewidzianych sytuacji zaopatrzenie się w gumę do żucia może stanowić pewną alternatywę dla wyżej wymienionych metod.

Truskawki

Wbrew obawom, iż mocno-czerwony kolor truskawek czasem pozostaje na zębach, w rzeczywistości nie oznacza to żadnego dodatkowego osadu. Truskawki okazują się skuteczne przy wybielaniu zębów ze względu na dużą zawartość kwasu jabłkowego, który ma właściwości oczyszczające i rozjaśniające. Dzięki walorom smakowym truskawki od zawsze królują w deserach, czy innych kulinarnych przepisach. Powinny być zatem częstymi gośćmi w domach.

Jak uzyskać biały uśmiech domowymi sposobami?

By jednak zastosować je w wybielaniu zębów, należy przygotować z nich pewnego rodzaju pastę, którą następnie myje się zęby. Trzeba jednak pamiętać, że truskawki swoją słodycz zawdzięczają sporej ilości cukru. Należy więc po takim zabiegu lub zwyczajnym spożyciu wyczyścić zęby pastą używaną przy codziennej pielęgnacji.

Woda utleniona i soda oczyszczona

Są to dwa składniki, często używane przy produkcji past wybielających. Można więc stworzyć z nich własną, domową pastę. Wystarczy wymieszać te dwa produkty ze sobą w niewielkich ilościach, nałożyć na szczoteczkę i szorować zęby jak zwykle przez około 2 minuty. Następnie należy wypłukać jamę ustną i dodatkowo wyszczotkować zęby zwykłą pastą. Trzeba pamiętać, by nie używać tej pasty zbyt często, ponieważ powyższe produkty mają silne działanie i mogą osłabić lub zniszczyć szkliwo. Zatem zabieg ten powinno przeprowadzać się raz lub dwa razy w ciągu tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here