Jak wybielić piegi?

Piegi na twarzy to jak gwiazdy na niebie. Brzmi to pięknie, jednak mimo wszystko nie każdemu te drobne plamki przypadają do gustu. Niekiedy bywa również tak, że ich nadmiar bardziej oszpeca, niż dodaje uroku. W takiej sytuacji rzeczywiście nie prezentują się najlepiej.

Jak się okazuje, można skorzystać z pewnych sposobów, dzięki którym piegi staną się jaśniejsze i bardziej delikatne. Z czasem i regularnym stosowaniem tych metod można nawet doprowadzić do ich całkowitego usunięcia.

Aby każdy zabieg przyniósł efekty, należy wykonywać go na oczyszczonej chwilę wcześniej skórze. Wtedy składniki odżywcze będą lepiej wchłaniały się przez skórę.

Jak wybielić piegi?

Istnieje kilka metod, dzięki którym można skutecznie wybielić piegi. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż liczy się tutaj regularność zabiegów. Tylko wtedy aktywne substancje zawarte w wykorzystywanych do tego celu produktach będą mogły efektywnie działać.

Kurację należy rozpocząć z samego rana. Już wtedy warto skorzystać ze zbawiennej mocy świeżo wyciśniętego soku z ogórków. Wystarczy nasączyć nim niewielki wacik i przecierać twarz. Jeżeli tylko ma się na to ochotę, można również skorzystać z plasterków tego warzywa. Umieszczone na najbardziej piegowatych miejscach twarzy rozpoczną długofalowy proces wybielania.

Zabieg ten należy powtarzać rano i wieczorem.

Jeżeli tylko ma się na to nieco więcej czasu, można stosować maseczkę ze świeżo startego ogórka z dodatkiem soku z cytryny. Tak przygotowana masa powinna znajdować się na twarzy przez około 15 minut, by odpowiednio odżywić skórę i pobudzić ją do wybielania. By urozmaicić całą kurację, warto w międzyczasie wykonywać okłady z natki pietruszki. Aby ją przygotować, wystarczy świeżą natkę zalać wrzątkiem.

Po chwili powstanie z niej aromatyczny wywar. Kiedy natka ostygnie, należy zaaplikować pietruszkę na twarz i odczekać około 15 minut. Jeśli nie posiada się w domu natki, można wykorzystać korzeń. Wystarczy zetrzeć go na tarce i połączyć z łyżeczką octu. Następnie należy wstawić maseczkę do lodówki na około pół godziny. Po tym czasie schłodzona maseczka powinna zostać nałożona na 10 minut na twarz.

Jak wybielić piegi?

Istnieją jeszcze inne metody. Jeżeli nie ma się pod ręką wyżej wymienionych produktów, zawsze można skorzystać z chrzanu. Świeżo utarty z łyżeczką octu trzeba nałożyć na twarz i pozostawić na 10 minut.

Dodatkowe wskazówki

Aby wyżej zaprezentowane zabiegi mogły przynieść skutek, należy starać się wykonywać je regularnie. Proces wybielania piegów jest długotrwały. Dzięki metodom naturalnym, mimo iż zajmują sporo czasu,przynoszą długotrwałe i nieinwazyjne rezultaty.

Skóra ze skłonnościami do piegów, której nie będzie się odpowiednio pielęgnować, może znowu obsypać się piegami. Największe prawdopodobieństwo powstania kolejnych kropek następuje w momencie, kiedy dużo czasu spędza się na słońcu. Właśnie wtedy melatonina, czyli znajdujący się w skórze pigment, przyczynia się do powstania kolejnych piegów. Aby tego uniknąć, należy smarować swoją twarz kremem z filtrem.

Warto również pomyśleć o ograniczeniu kąpieli słonecznych. Zdecydowanie powinno się również zrezygnować z solarium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here