Modelowanie sylwetki

Upływ czasu nie jest łaskawy dla ludzkiego ciała, ponieważ odciska on piętno na jego wyglądzie. Jest wiele zabiegów, których systematyczne powtarzanie łagodzi wpływ czynników szkodliwych i niszczących organizm, ale żadne z nich nie są w stanie poradzić sobie z defektami, które są następstwem np. wypadków, chorób lub tych związanych stricte z ludzką genetyką.

Podobnie jak skóra, włosy czy aparat ruchu, jedną ze struktur ulegającą zmianom na przestrzeni lat zdecydowanie jest tkanka tłuszczowa. Jej stan podlega upływowi czasu i zmieniając się wpływa na wygląd oraz kształt całej sylwetki, niektórych partii ciała lub choćby konturów i rysów twarzy. Można oczywiście opóźniać i hamować te niechciane następstwa naturalnego procesu starzenia się organizmu i wpływać na modelowanie sylwetki poprzez różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, dietę, unikanie czynników szkodliwych takich jak alkohol czy papierosy oraz regularne uprawianie aktywności fizycznej, ale generalnie i tak w konsekwencji podlega ona destrukcyjnemu działaniu związanemu z upływającym czasem i wiekiem człowieka. Bywają również sytuacje zdrowotne takie jak wypadki czy choroby, które mogą deformować wygląd i stać się presją oraz obciążeniem dla psychiki lub normalnego funkcjonowania dotkniętej nimi osoby.

Nowoczesna medycyna estetyczna zajmująca się na co dzień zagadnieniami związanymi z zachowaniem młodego wyglądu oraz sposobami radzenia sobie ze zmieniającą się kondycją organizmu, wypracowała sposoby niwelowania niedoskonałości i poprawiania natury w bezpieczny i mało inwazyjny sposób. Co więcej, są to metody skuteczne i długo utrzymujące pożądane efekty korzystnego i pięknego wyglądu.

Jednym z nich jest przeszczep tłuszczu dedykowany wszystkim tym, dla których wygląd ma istotne znaczenie lub jest powodem dyskomfortu, który utrudnia mu prawidłowe funkcjonowanie w środowisku społecznym lub zawodowym.

Czym jest przeszczep tłuszczu?

Tłuszcz jest doskonałym wypełniaczem, dlatego przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, inaczej znany jako lipofilling jest popularnym zabiegiem stosowanym w medycynie estetycznej, którym bardzo sprawnie i skutecznie modeluje się sylwetkę. To co najbardziej gwarantuje bezpieczeństwo i doskonały efekt regeneracyjny tej metody, to zawarte w pobieranym tłuszczu własne komórki macierzyste. Zwiększa to zdecydowanie powodzenie i osiągnięcie zamierzonych wyników zabiegu oraz zapobiega między innymi niepożądanym uczuleniom lub odrzuceniom przeszczepu.

Lipofilling wykonuje się łatwym w użyciu profesjonalnym zestawem do przeszczepu tłuszczu, który zawiera jednorazowe kaniule. Zestaw ten pozwala pozyskiwać zarówno micro fat jak i nano fat, który jest bardzo bogaty w komórki macierzyste. Lipotransfer tym zestawem trwa około godziny i uważany jest za bardzo bezpieczny zabieg.
Tłuszcz pobierany jest najczęściej z tych okolic, gdzie występuje go najwięcej lub w nadmiarze, czyli z brzucha, ud i pośladków.

Więcej o możliwościach oraz zaletach medycyny estetycznej w oparciu o zestaw do przeszczepu tłuszczu można znaleźć na fatforbeauty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here