Zmniejszenie czubka nosa bez operacji

To, jak wyglądamy, w dużej mierze definiuje sposób, w jaki postrzegają nas inni ludzie. Właśnie z tego powodu wszyscy chcemy prezentować się jak najlepiej. Z kolei rzeczą, która najbardziej zwraca uwagę osób, z którymi wchodzimy w bezpośrednią interakcję, jest nasza twarz. Jej centralna część, a więc nos, w znacznym stopniu wpływa na nasze poczucie atrakcyjności. Często jednak nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak on wygląda i decydujemy się w jakiś sposób go zmienić. Czy da się zmniejszyć czubek nosa bez operacji? Na czym polega chirurgiczne zmniejszenie czubka nosa?

Kiedy zdecydować się na zmniejszenie czubka nosa?

Wskazaniami do zmniejszenia czubka nosa są głównie względy estetyczne. Większość osób, które decydują się na takie zabiegi, jest po prostu niezadowolonych z wyglądu swojego nosa i pragną go zmienić. Nos może być powodem wielu kompleksów, a prawidłowo wykonane zabiegi, czy to operacyjne, czy takie niewymagające ingerencji chirurga, potrafią zmienić wygląd twarzy nie do poznania. Możecie bez problemu sprawdzić efekty “przed” i “po” rhinoplastyki, bo zmniejszenie nosa pokazuje na zdjęciach Clinicforyou.pl. Przeglądając je, możecie dowiedzieć się, jak dużych zmian w wyglądzie można się spodziewać.

Zmniejszenie czubka nosa bez operacji

Zabiegi operacyjne zwykle niosą za sobą niemałe ryzyko. W związku z tym ostatnio coraz bardziej rozwijają się metody nieoperacyjne, które są mniej inwazyjne i mniej obciążające dla pacjentów. Najczęściej polegają one na stosowaniu różnego rodzaju wypełniaczy wstrzykiwanych pod skórę, a także nici liftingujących czubek nosa. Efekt po tego typu metodach jest natychmiastowy, jednak utrzymuje się jedynie około 6-12 miesięcy. Wypełniacze, które mogą być stosowane przy tego typu zabiegach to m.in. kwas hialuronowy, hydroksyapaptyt wapnia, PMMA (polimetylmetakrylat), aquamid, ciekły silikon. Oprócz tego typu substancji często stosuje się wspomniane wcześniej nici liftingujące, które dają większe niż wypełniacze odczucie stabilności struktur nosa i dłużej utrzymujący się efekt.

Chirurgiczne zmniejszenie czubka nosa

Operacja czubka nosa obejmuje korektę części chrzęstnej, a więc bez ingerencji w kość. Zabieg tego typu jest najczęściej wykonywany na znieczuleniu ogólnym, jednak może być to również znieczulenie miejscowe, w przypadku niewielkich poprawek. W trakcie operacji wykonywane jest cięcie wewnątrz nosa, dzięki czemu blizny są niewidoczne. Jeśli mamy ochotę, możemy zmniejszenie nosa połączyć z innymi zabiegami, np. modelowaniem ust, czy wypełnianiem piersi implantami. Po operacji niezbędne jest wykonywanie kontrolnych wizyt w klinice i bezwzględne stosowanie się do zaleceń lekarza. Bezpośrednio po operacji, przez około 3-4 dni, mogą utrzymywać się bóle, które jednak możemy uśmierzyć środkami dostępnymi bez recepty. Pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodnie, a ostatecznie efekty można ocenić dopiero po roku.

Koszty zmniejszenia czubka nosa

W zależności od metody, którą wybierzemy, ceny zabiegów mogą się sporo różnić od siebie. Za korektę nosa przy pomocy wypełniaczy zwykle możemy zapłacić od jednego do kilku tysięcy. Koszty mogą być różne ze względu na rodzaj wypełniacza, klinikę i specjalistę, którego wybieramy, itd. Operacyjne zmniejszenie czubka nosa może się wiązać z większymi kosztami, bo zazwyczaj w granicach 5-11 tysięcy.

Przeciwskazania do zmniejszenia czubka nosa

Jak przy każdym zabiegu, istnieją pewne sytuacje, w których lepiej odpuścić zmniejszanie czubka nosa. W przypadku zabiegów nieoperacyjnych są to: nadwrażliwość na któryś z wypełniaczy, ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry. Natomiast z operacji pod okiem chirurga powinniśmy zrezygnować, gdy dotyczy nas któryś z tych czynników: niedokrwistość, nadciśnienie, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca. Zabiegu nie powinno się również wykonywać w trakcie i tuż przed miesiączką, a jeśli jest to możliwe, należy przed operacją odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi, w tym antyhistaminowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here